Автор Тема: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри  (Прочетена 4275 пъти)

Неактивен Todor187

  • Публикации: 6
Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« -: Февруари 09, 2018, 20:06:05 pm »
Здравейте. Имам нужда от мнения и съвет относно двата субуфъра.
Стоя малко под 20кв, музика само стерео, филми - не.
Усилвател Marantz PM11S3. Подвъпрос:
1. Който и от двата суба да взема, мога ли да ги вържа освен по високо ниво и на PRE OUT чинчовете или ще се чува много слабо? Благодаря.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2018, 20:21:37 pm »
Освен свързването по високо ниво, тези два събуфера нямат нищо общо.
Кое те накара да сравняваш именно тях?

Иначе, ако се избере събуфер от тези производители - за стерео система свързването по високо ниво е препоръчвано дори от самите производители. Не виждам смисъл да се ползват предусилвателните изходи на стерео усилвателя.

Неактивен Todor187

  • Публикации: 6
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2018, 22:17:25 pm »
REL никога не съм слушал, а Monolith Plus FF разбрах, че е ''убийствен''. За REL разбрах от вашия форум, че е страхотен за музика, включително и ZERO модела /най-малкия/. Тъй като, както и вие казахте, двата субуфера, нито по кг, нито по мощност нямат нищо общо, лично аз бих взел по-големия и по-тежкия Monolith /до колкото разбрах от интернет, те произвеждат и за REL субифъри/, което малко ме и успокоява. До сега съм имал обикновени субове, които са срам за музиката и не искам да взимам още един от тях. Виждам че наистина има много компетентни хора тук, затова искам и някаква насока, ако е възможно.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2018, 13:49:35 pm »
Всъщност BK са произвеждали събуфери за REL през 1992... Сега моделите им нямат много общо.
Мисля, че като се сравняват събуфери е добре да се сравняват такива, със сходни параметри и предназначение.
BK са популярни и обикновено много добре приети по форумите събуфери, за някои от моделите им има отлични отзиви, за други не толкова. Моделът, който си харесал, е по-скоро с кино насоченост, но вероятно би те задоволил и за стерео слушане, особено щом ще е първият ти сериозен събуфер.
При BK е добре да знаеш, че покупката става диретно от сайта им, не разчитат на дистрибуторска мрежа, което обяснява и доста ниските им цени. И докато това е плюс, от чисто финансова гледна точка, то при евентуален проблем на събуфера би било минус - от гледна точка на разправии и транспортни разходи за гаранционно обслужване. Но обикновено, когато човек купува нещо ново, идеята е да не се налага да го праща до сервиз поне няколко години.

Странно е, че сега разбираш за REL - те са една от легендите при събуферите и техни модели се ползват в стерео системи за стотици хиляди левове. Уви сериозните им модели не са съвсем достъпни, особено за тукашния стандарт.

Друг, изключително популярен производител на събуфери е SVS. Можеш да обмислиш, като вариант за стерео системата си SVS SB-2000 - много добро предложение в този ценови клас, с 5 годишна гаранция за България.

Неактивен Todor187

  • Публикации: 6
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2018, 16:41:09 pm »
Благодаря за обяснението. Да за добро или лошо сега чух за Рел. Какво мислите да взема 2 броя за стерео T5?

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2018, 22:10:44 pm »
Не си споменал какви са ти колоните. Добре е да съобразиш субовете освен с помещението и с тях.

Неактивен Todor187

  • Публикации: 6
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2018, 16:37:15 pm »
Ниско-честотен 25 см (10 инча) Seas H085 25F-EW
1. Средно-честотен 8 см Seas H084 10F-M
2. Високо-честотен 2 см Seas H302 19 TN/T
3. Импеданс 8 ома
4. Чувствителност 91 dB (1W, 1m), 96dB (3.2W, 1m)
5. Максимална мощност 100 вата на тонколона /65 вата номинал
6. Честотен диапазон 37хц -20кхц /кросовър 1кхц, 7кхц/
7. Капацитет - 29 литра всяка

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2018, 16:49:52 pm »
Нещо не виждам логиката да вземеш събуфер като REL T5i с параметри 32Hz на -6db за тези колони.
Освен за красота.

Помисли за нещо по-сериозно като представяне. Аз бих препоръчал SVS SB-2000 или някой от моделите затворен обем на BK ако се решиш на покупка от чужбина.

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2018, 18:10:33 pm »
Предполагам че човекът е видял изгодното предложение за два броя т5 в олх.Аз обаче покрепям Румен относно представянето на т5 от една страна и възможността да се чуят и усетят инфра честоти с някой от фамилията на свс от друга.
Моите колони са swans f1.1+ Te сa c по 4 единайски на канал и са подрепяни в кино  режим от един пб2000!!!Задъхва се само при ненормални нива на слушане и затова ще добавя втори.Но един сб2000 при твоите колони дори няма да се изпоти каквото и да правиш.А качеството на баса е впечатляващо.Поне за мен.

Забравих да добавя че е изключително важно по какъв начин са захранени субовете и кабелите от преда или по високо ниво са от неимоверно значение.Човек може да намрази всеки един суб некачествено окабелен или да заобича такъв ако са подбрани внимателно свързващите компоненти.

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Съвет между REL T5i и Monolith Plus FF субуфъри
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2018, 18:46:35 pm »
Напълно съм съгласен с Лазар, с тези колони мисли за по-голям/и субове.