Автор Тема: Стерео в спалня  (Прочетена 2688 пъти)

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Стерео в спалня
« -: Февруари 15, 2018, 15:45:53 pm »
Здравейте. Искам да си направя стерео система в спалнята, която е 15квадрата. Спрял съм се на букшелфи. Добре е бюджета да не надвишава 1200лева. Източник ще ми бъде за сега компютър. Мисля си за тази комбинация.

Monitor Audio Bronze 2 + усилвател Denon PMA720AE

В началото ще се слуша през AUX към компа, а пък после ще мисля за ДАК ако се наложи.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Стерео в спалня
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2018, 16:05:10 pm »
Аз за спалня бих обмислил вариант и за Bose Soundtouch или Naim Muso.

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Стерео в спалня
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2018, 16:12:34 pm »
Ще обмисля и тези варианти, но все пак ми се иска да има и повечко мощ, защото все пак ще слушам доста музика. Слушам почти всичко.Все пак какво мислите за комбинацията усилвателя+колоните. Ще има достатъчно мощност и бас от тези колони?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Стерео в спалня
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2018, 16:19:25 pm »
Monitor Audio Bronze 2 + Denon PMA720AE е удесен вариант за система в малко помещение.
За колоните е ставало дума десетки пъти. Прекрасно съотношение цена/качество (особено с актуалните цени), балансирано звучене и преден порт, който ги прави една идея по-малко критични от гледна точка на разположение.
Усилвателят си партнира много добре с тях.
В спалнята предполагам ще ги слагаш върху мебел. Това е далеч от идеалния вариант, но блу-так под колоните би могъл да подобри нещата, поне ако въпросната мебел е масивна.


Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Стерео в спалня
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2018, 16:28:14 pm »
Благодаря много Рудра. От къде позна как ще ги разполагам незнам, но е точно така. Като цяло ми се струва, че ще мога даже и на стойки да ги сложа, но ще трябва да се размества. В началото ще стоят на бюрото където е компа, а след време ще трябва да махам и компа от там и вече ще мисля за по-добро разположение. Телевизора е 40инчов и е на стената така, че той няма да пречи. Но иначе отзад ще им оставя поне 30-40см засега, но на лявата колона отстрани ще остане по-малко от 20см. Това ще е само временен вариант.