Автор Тема: Какъв софтуер плеър използвате във вашата компютърна система?  (Прочетена 4705 пъти)

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Здравейте на всички,
Искам да ви попитам какъв плеър софтуер ползвате на вашия компютър за тези които са избрали да слушат музика от компютър с DAC?Аз до сега продължавам да ползвам JRiver  като един достъпен и много добре организиран и удобен плеър който звучи добре,но наскоро реших да се поровя малко в нета и да разбера има ли други опции да подобря звука на моята система от към източник.До сега изпробвах няколко платени и безплатни плеъра,като  единият е HQplayer който е платен и наистина звучи добре,но не бих казал че си струват разходите от 290 лв.Не бих казал че разликата е "ден и нощ".Другият е Hysolid който е безплатен и звучи наистина добре,малко по отворен и по-гладък и детайлен в сравнение  с JRiver но не така удобен за мен,а и ми създава малко проблеми при избиране на албумите понеже се управлява само от смартфон и връзката е малко нестабилна.Другият за който разбрах и много исках да изпробвам е MQn player който ми привлече вниманието както го описват като аналогово звучащ плеър с чист и ясен звук,но и до сега не мога да го инсталирам на моя компютър за да го прослушам.Надявам се някой от вас да го е ползвал и да има мнение относно него,и като опция за инсталиране.И докато четох как да инсталирам MQn player попаднах на Small Player който е един елементарен(безплатен)минималистичен плеър който звучи много добре за мен,с чист и детайлен и отворен звук.Звучи доста по-добре от JRiver.Слушам го от няколко дни и наистина е много добър и бих го препоръчал да го изпробвате.Поздрави :)!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Audirvana Plus за мен :), но има версия само за Mac. Иначе звучи чудесно, удобна е за ползване, конфигурира системата за оптимално аудио представяне, поема най-висок приоритет и т.н.

Има пробна версия - всеки да може безплатно да прецени дали е идеалния избор за него. Има и приложение за управление от мобилни устройства.

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
На времето съм ползвал Volumio и Moode audio player с Raspberry Pi, но най-вече ползвах Mac с Audirvana Plus и бях предоволен. За съжаление не съм ползвал Windows за музика.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Благодаря ви (y)! Чел съм наистина добри отзиви за Audirvana,но конкретно се интересувах за Windows.Разгледах предложението на drpetar,попаднах и на Rune Audio и ще споделя мнение ако реша да ги изпробвам :).

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Аз ползвам JRiver струва около 80 долара за всички платформи.
Също имам и AIMP безплатен.
Не намирам разлика между двата.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Благодаря ви!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Audirvana + вече има версия и за Windows 10 :)

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Това е добра новина (y)!Благодаря ти Rudra :)!

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
От няколко дни тествам Audirvana+ и мисля че в сравнение с JRiver e малко по-чист "бистър" звука ако мога така да се изразя,но едва доловим за мен при много критично сравнение между двата плеъра,но като че ли по-добър за мен.Ще трябва да реша да ли си заслужава за такава малка разлика разходите ????

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
С Мак съм и имам 3 софтуера за възпроизвеждане на музика (айтунс не го броя) -- А+, Decibel и VOX, първите два платени, последния безплатен. През 90% от времето слушам точно на него, много по-удобен за ползване от др 2, позволява drag/дроп, което не мога да си обясня защо повечето плеъери в днешни им липсва тази опция.

Като качество на звук А+ надделява над вокс и десибел, динамичен и балансиран звук предлага с две думи. От своя страна обаче Вокс има нещо във възпроизвеждането, което го прави предпочитан, освен лесното управление, има нещо в звука, което другите нямат, звука е една идея "по-тромав", но високите честоти са една идея по-притъпени в сравнение с др два, ако мога така да се изразя, което за мен лично е по-важно от ултра динамичен звук, тази част я оставам на усилвателя :).

Десибел е ок, но звука му няма характер, просто механична динамика, нищо пристратително.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Да dpg,съгласен съм с твоето мнение,точно това констатирах и аз,че А+е малко по-детайлен от JRiver,но като че ли по-топлия звук от JRiver ме привлича повече.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
dpg, Audirvana + позволява drag/drop.

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Благодаря за нотката Рудра, толкова съм и обърнал внимание, почти не го ползвам, незнам дали си пробвал VOX (виждам че си с Mac), но с него аз съм супер доволен. Като звук е различен от А+, има си своите минуси спрямо него, но има и нещо което аудирвана няма, вокалите примерно са мноого magic :). Decibel не си струва покупката, нещо от рода на 30 EUR мисля че беше.