Автор Тема: Препоръка за усилвател за ОТ KEF R500  (Прочетена 2290 пъти)

Неактивен zzzzza

  • Публикации: 2
Здравейте всички. Купих си нови колони,но искам искам да сменя и усилвателя. В магазина слушах ОТ с Cambridge Audio Azur 851a. Някой има ли мнение по въпроса? За източник на музика се колебая между Cambridge Audio Azur 851n и SONY HAP-S1/S . Cocktail Audio X30 също ми харесва, но не знам кое е за предпочитане. ::)
Под въпрос са също и кабелите за ОТ. Благодаря предварително за мненията.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Препоръка за усилвател за ОТ KEF R500
« Отговор #1 -: Юли 09, 2018, 12:10:20 pm »
Здравей,
Какъв е сегашния ти усилвател и какво би искал да постигнеш със смяната му?

Щом си слушал колоните ти с този усилвател - значи имаш представа какво можеш да очакваш и дали то те задоволява.
Аз не съм слушал новите модели на Cambridge Audio, но от старите, които съм слушал преди години, не бях впечатлен.
От друга страна аз не съм почитател и на звученето на KEF, та вероятно вкусовете ни много се различават.

Все пак, за да ти бъде даден съвет за усилвател, добре е да посочиш максимален бюджет, изисквания към звука, предпочитаната от теб музика и изисквания към фунцкионалността на усилвателя.

Успех!

Неактивен zzzzza

  • Публикации: 2
Re: Препоръка за усилвател за ОТ KEF R500
« Отговор #2 -: Юли 09, 2018, 13:25:02 pm »
Здравей Rudra, в момента слушам с Pioneer VSX 1015. От това, което изчетох във форума ,разбрах че един стерео усилвател ще захрани по-добре тези колони ,всравнение с АВ- ресивър.
Бюджет - не повече от 2000 лв. А трябва да събирам и за мрежови плеър . Оттам и идеята за Cocktail Audio x30.
Относно музиката- слушам рок , във всичките му разклонения .


Поздрави.