Автор Тема: Кабели SNAIC 5 / 5 и 4 /4 PIN DIN  (Прочетена 160 пъти)

Неактивен RossT

• Публикации: 6
Кабели SNAIC 5 / 5 и 4 /4 PIN DIN
« -: Септември 15, 2018, 11:58:25 am »
Колеги,

Някой да може да ми услужи с двойка кабели Naim SNAIC 4 / 5 PIN (или съвместими) за уикенда срещу заплащане? Трябват ми за тест на 2 Naim компонента. Имам поръчка за въпросните, но няма да ги получа навреме.

Благодаря

Неактивен p100ynov

• Публикации: 134
Re: Кабели SNAIC 5 / 5 и 4 /4 PIN DIN
« Отговор #1 -: Септември 15, 2018, 19:32:02 pm »
Обади ми се, ако още имаш нужда.
0886114432, Павел.
you're nobody without a naim

Неактивен RossT

« Отговор #2 -: Септември 16, 2018, 09:04:24 am »
Ще звънна днес, благодаря предварително.

Неактивен RossT

« Отговор #3 -: Септември 19, 2018, 20:14:44 pm »
Благодаря МНОГО на Павел, чудесен човек и аудиофил, удоволствие беше за мен, че се запознахме, макар и визитата ми при него да беше по-кратка от желаното поради някои външни причини. Взех необходимите кабели и подобрението в звука след вкключването на Flatcap XS е осезаемо дори за недочуващ скептик като мен.

Дотук добре, но, оказва се, че имам 35 см височина, за да събера 3 Naim компонента с височината на XS-2, а фабричните ракове са значително по-високи. Разбирам, че трупането на Naim компоненти един в/у друг не е препоръчително, но какво правим, когато липсва място (височина)?

Някой с идеи и насоки за дистанциране във височина, такова че 35 см да ги съберат?

Благодаря предварително

Неактивен dpg

• Публикации: 23
« Отговор #4 -: Септември 19, 2018, 23:42:37 pm »
Аз имам вързани V1 с 5si с DIN 4/5 и отделно са вързани с RCA интерконект сравнително хубав такъв, имам възможност да превключвам бързо от едната връзка на другата и разлика има осезаема. Не че RCA връзката е лоша, на моменти има своите преимущества, като по-широка сцена примерно, сепарира една идея по-добре инструменти, но през повечето време слушам с ДИН връзката, по-фокусирана е, и някак по-аналогова, по-сурова.

При мен също са близо един до друг компонентите, но не мисля че това е кой знае какъв проблем, Naim са известни с електроизолация си, ако са добре изолирани от вибрации от ОТ няма притеснения.

Неактивен Rudra

• Administrator
  • Публикации: 1571
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
« Отговор #5 -: Септември 20, 2018, 17:18:55 pm »
Всъщност, както с всичко останало, при компонентите на Naim трябва да се отдели внимание и на разположението.
Във форума на Naim има купища теми именно за разполагането на компонентите.
Обикновено съветите включват - при големи системи разделяне на Силовите елементи от източниците/контролните.
С други думи, ако има система, която предполага две маси за техника една до друга, съответно две "кули" с компоненти, в едната стоят крайни стъпала и захранвания, а в другата - по-податливите на смущения компоненти - предусилватели и източници.
Дори ако всички компоненти са поставени на една единствена мебел - един върху друг, препоръчва се източниците и предусилвателите да са максимално далече от големите тороиди. Дори често се препоръчва оставянето на празен рафт помежду им.

Това, разбира се, е в случай, че човек иска да извлече максимума от системата си. Иначе ще свирят както и да са разположени.

Относно въпроса на RossT - уви и при трите производителя на що-годе бюджетни маси за техника, които се ползват много често с Naim - Quadraspire, Isoblue и Hutter, вариантите, които да поберат 3 компонента се получават малко по-високи от 35см. Малко, но все пак повече.

P.S. Тези дни мисля да преместя темата в общата тема за Naim - тъй като дискусията се отмести от заглавието на темата.