Автор Тема: Стерео система с бюджет 6000 лева !  (Прочетена 3377 пъти)

Неактивен shtiliyan

  • Публикации: 3
Стерео система с бюджет 6000 лева !
« -: Октомври 13, 2018, 15:31:56 pm »
Здравейте , преди години получих съвет от този форум и бях доволен от тогавашната ми система . Комбинация от Nait 5i -focal chorus 706 и Rega Dac . Поради  финансови проблеми ,въпросната система беше продадена. Сега съм решил да си купя нова с горепосочения бюджет . Спрях се на Creek evo 50a + ruby dac + Dali rubicon 2 . Единственото, което ми остана от старата система са стойките Atacama nexus 6 -60 см.височина . Тях ги дават да издържат товар до 10,5 кила . Колоните мисля ,че бяха около 9 килограма . Музиката е ясна - Чикаго , Тото,Алън Парсън  ,Ейзиа , Иес и  отделните проекти на тези музиканти . От време на време слушам Маркус Милър , Ли ретур , Натън Иист, Ерик Клептън. Както и всички “аудиофилски изпълнители “.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Стерео система с бюджет 6000 лева !
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2018, 14:51:33 pm »
Не разбрах точно какъв е въпроса, но ако питаш за стойките - няма проблем да ги ползваш.
Все пак има и по-сериозни стойки за тези колони.

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Re: Стерео система с бюджет 6000 лева !
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2018, 23:58:40 pm »
Пиши ако се спреш на посочената от теб конфигурация, ще ми е интересно да чуя мнение как този усилвател се справя с рубикона. Имам точно такива ОТ, слушал съм ги с доста усилватели и мога да кажа, че изискват мощ, само за сравнение - 5i "издишаше" с тях, докато с 5si разликата е осезаема. 50A е някъде по средата, може и да се получи. 

Неактивен shtiliyan

  • Публикации: 3
Re: Стерео система с бюджет 6000 лева !
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2018, 18:13:33 pm »
Не разбрах точно какъв е въпроса, но ако питаш за стойките - няма проблем да ги ползваш.
Все пак има и по-сериозни стойки за тези колони.
Въпросът е , дали има друга комбинация от компоненти за тези пари , която да свири по -добре ?
Сега ми станаха интересни също и активните говорители на KEF - LS 50 w. Трябва да потърся някъде на близко (Frankfurt am Main)музикален магазин , за да ги чуя .

Неактивен shtiliyan

  • Публикации: 3
Re: Стерео система с бюджет 6000 лева !
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2018, 19:43:03 pm »
Някой слушал ли е с Creek 50a ProAc Response DB1 ? Другата марка , която искам да чуя е Harbeth P3ESR, най - малкият модел на Harbeth .

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Стерео система с бюджет 6000 лева !
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2018, 14:00:14 pm »
На твое място, с всяка от спомненатите дотук колони, бих изрбал Naim. Ясно, че не излиза уравнението ценово, но според мен крайният резултат би бил по-добър.

Не съм слушал точно този модел на Harbeth. Слушал съм топ модела на компанията - с няколко усилвателя... не мога да разбера увлечението на толкова хора по Harbeth. Всъщност бяхме с друг участник от форума - единодушни бяхме, както с него, така и с повечето присъстващи на слушането... Нито като визия или направа, нито като звук, което е най-важното, Harbeth не успяха да харесат на някой от нас. Свят широк-хора всякакви.