Автор Тема: помощ при избор на субуфер  (Прочетена 4030 пъти)

Неактивен pablito11

  • Публикации: 7
помощ при избор на субуфер
« -: Декември 11, 2018, 17:15:35 pm »
Здравейте,
Нов съм във форума с молба да ме извините, ако бъркам някъде, но ми е нужна помощ при избор на субуфер. Системата ми е Marantz SR5011 и ОТ Dali Zensor 3, помещението ми е малко - всекидневна около 16 кв. Изчетох какво ли не, но ако може малко насока, на сайта на REL дават T/5i на SVS PB 2000 и SB 2000, затворен тип с бас рефлекс, малко се обърквам, харесал съм и Velodyne EQ-Max 10. Ако някой има наблюдения какво би подхождало на малък хол ще съм благодарен. Принципно не съм си доизградил системата защото трябват и пари, но някак си както пусна филм нещо липсва въпреки Zensor 3, а и те не са сложени правилно поради липса на място.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #1 -: Декември 11, 2018, 17:39:07 pm »
Здравей,
За такова помещение и система според мен би подхождал SVS SB-2000. По принцип моделът с порт - PB-2000  ще ти даде повече налягане и дълбочина за кино, но стаята ти не е голяма и може да се окаже, че PB-2000 би доминирал прекалено.

REL правят страхотни събуфери за стерео, но цените на сериозните им модели не са особено достъпни, а Т5 е съвсем съвсем мъничко събче с един 8 инчов говорител и не мисля, че за цената си предлага достатъчно, особено пък за кино.

Неактивен pablito11

  • Публикации: 7
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #2 -: Декември 11, 2018, 20:52:18 pm »
Благодаря за бързия отговор! А ако е REL какъв трябва да бъде, притеснявам за SVS, че говорителя е странично насочен, а имам малко дете и е много щуро и да не си остана с едни пари назад, като му набие без да иска един шут. Защо в сайта точно този модел посочват за комбинация със Zensor 3?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #3 -: Декември 11, 2018, 21:52:35 pm »
Събуферите на SVS имат доста солиден метален грил - ако той стои намясто не виждам проблем.
Събуферите на REL, които според мен биха били удачни за твоята ситуация - Т7/Т9 - също имат насочен напред говорител, както и насочен надолу - единият е пасивен.

Ако малко дете си постави за цел - би могло да съсипе какъвто и да е компонент.

А по въпросът ти защо SVS препоръчват тези модели - По-ниския модел - SB-1000 е съвсем мъничък събуфер, който е подходящ по-скоро за съвсем малко помещение и колонки от рода на Zensor 1 или  Monitor Audio Bronze 1.
По-високите класове на SVS пък биха били по-удачни за по-висок клас колони.
Чисто като баланс на система и бюджет не би имало много смисъл да ползваш начален клас колони - Zensor 3 например, със SB16 Ultra :)

Неактивен pablito11

  • Публикации: 7
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #4 -: Декември 11, 2018, 22:39:37 pm »
Извинявам се в предишния пост имах предвид, че за това помещение и тези колони REL са посочили Т5i

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #5 -: Декември 12, 2018, 23:36:25 pm »
Според мен удачно са посочили T5Si. Все пак в системата трябва да има някакъв баланс.
Избора на начален клас малък букшелф предполага да се използва за непретенциозно слушане в малко помещение.
Окомплектоването им с мощен и скъп субуфер би зикривило баланса в системата.
И аз бих препоръчал SB-2000 като достъпен ценово и компактен вариант. Лесен е и за позициониране в помещението.

Иначе аз ползва REL T7 и съм много доволен от него, но си иска пространство и е доста по-скъп.

Неактивен pablito11

  • Публикации: 7
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #6 -: Декември 13, 2018, 14:11:06 pm »
Здравейте,
Благодаря за отговорите! Малко се обидих с това " начален клас малък букшелф предполага да се използва за непретенциозно слушане" , винаги съм залагал на качеството, а не на количеството и затова чета, чудя се разпитвам, за да не купя нещо и после да се чудя какво да го правя.
Както писах по-горе не съм доизградил системата , мислех поетапно Zensor 3 минат са съраунд, а за фронт да взема други. Има една малка възможност за едни Хеликони 300, но евентуално тях може да ги оставя само за стерео, защото според мен на тях не им е нужно нищо повече за уникално звучене. Та малко се отплеснах и ще се върна на въпроса, 16-17 квадрата SB-2000 да не доминира и да развали и това което има Т5 на REL не би пък да не свърши "никаква работа" и затова се чудя за Т7, но.....ако знаех нямаше да се допитвам до по-компетентни

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #7 -: Декември 13, 2018, 16:16:01 pm »
След като плануваш големи колони за фронтове,то събуфер ще ти е необходим само за кино си мисля.Там ти трябва налягане..... ;)

Неактивен pablito11

  • Публикации: 7
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #8 -: Декември 11, 2019, 16:49:18 pm »
Здравейте,
Извинявам се, че Ви занимавам и от моя страна е несериозно, но аз суб така и не си купих, и предколедно ми минават пак някакви мисли. Гледах някакви онлайн магазини и се загледах в SVS SB12-NSD и REL HT 1205, компромис ли са спрямо SB-2000 или..?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: помощ при избор на субуфер
« Отговор #9 -: Декември 11, 2019, 16:56:14 pm »
В момента SB-2000 е намален, на твое място бих побързал, докато има :)