Автор Тема: Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения  (Прочетена 94111 пъти)

gogorab

  • Гост
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #45 -: Януари 22, 2011, 23:06:01 pm »
От известно време ми смениха цифровия приемник с новия модел ADB-2840C, който поддържа HD телевизия. Той има 2 типа изходи към телевизор: SCART u HDMI. Koгато се свърже чрез SCART кабел - всички надписи по менютата са размазани, картината не е добра и веднага става ясно че това не е нужния интерфейс, а пък и той не поддържа HD програмите. В упътването пише, че декодерът изкарва образ само при настройка на резолюция 576i. Оказа се че може да се гледа и на останалите 3 резолюции (576р, 720 и 1080) дори при тях картината незначително се подобрява, но пък "Меню"-то блокира и не може да се извика. Тогава не се показват номерата на каналите,не излиза информация за програмите и на дистанционното единствено работят двете стрелки за превъртане на каналите 1 нагоре или 1 надолу.
     При свързване с HDMI кабел образът е идеален, но само за 2 секунди - след това излиза син екран със съобщение: "Има проблем с конфигурацията на HDCP връзката"и инструкции за ресетване на системата, които не дават никакъв резултат. Само когато превключа телевизорът на порт SCART - се появява телевизията отново с влошено качество разбира се. Прочетох че HDCP е система, която позволява да се гледа сигнала, без да може да се записва. ( http://blog.peio.org/?p=6279 ) Телевизорът ми има 2 типа HDMI интерфейс:
1. HDMI / HDCP (480p/ 576p/ 720p/ 1080i/ 1080p)    -  3 порта на зандия панел и:
2. HDMI  Ver. 1,3 + Deep Color   - 1 порт на страничния панел.
На всичките без изключение излиза само синия екран. Техниците сменяха и кабела и приемника и в един момент подкараха системата. За около 40 минути всичко работеше безупречно, дори менютата излизаха на 1080 резолюция, фокусът им "ковеше" и HD програмите се плейваха перфектно. После декодерът отново блокира и ... до там. За две седмици опитах какво ли не - без никакъв напредък. И телевизорът и приемникът не са записващи устройства и не става ясно защо се получава това. Техниците от кабелната ТВ твърдят че проблемът идва от телевизора, а техниците от щанда за телевизори и поддържащия сервиз са сигурни в обратното.
Моля ако някой се е сблъсквал с този косур или знае как да се пребори - нека сподели опит! Съседи които също като мен преди обединението на Близу са били към КебълТел и те имат проблеми. Приемникът ADB-2840C има опция за ъпгрет и може някога нещата да се изчитят в неясното бъдеще, но дотогава ...
Обмислям и варианта да си купя САМодул за смарткартата, защото имам на телевизора PCICIA card port - вместо да ползвам декодера. Но чета че там подводните камъни са още повече и вероятността за сработване е по-малка.
( http://sharenkoto.org/blog/?p=378 )

При мен проблема беше в HDMI кабела.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #46 -: Октомври 18, 2012, 12:35:01 pm »
.. та може би ще изчакам да ми монтират Булсатком-а щото е грехота да го включвам на кабелна :)
Здравей , защо си мислиш, е с Булсата ще е по добре от стабилна кабелна? Булсат имат доста компресиран сигнал , гледал съм на 46 и съм доста разочарован. Идеалният вариант е кабелна - Близу може и да са мизерници обаче цифровата им е доста добра , ако си от София можеда пробваш и Нет 1 може би един от най добрите доставчици (съотношение качество / цена). 

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #47 -: Октомври 18, 2012, 13:43:54 pm »
Цените на НЕТ1 (особенно при сключване на договор) са доста добри.
Но разликата в качеството е осезаема в полза на Булсат (главно при приемник с HDMI вход).
Няма как по един кабел да се пусне ТВ (Аналогова, Цифврова) , ИНЕТ и всичкото това
да е добре мултиплексирано и кодирано.
Все пак от кабеларките съм твърдо за НЕТ1.

aliudmilov

  • Гост
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #48 -: Октомври 18, 2012, 15:27:49 pm »
Здравейте, за съжаление не съм от София ... от Перник съм .. а там мисля че нямам голям избор .. трябва да е със сателитна чиния .. близу нямат изградена мрежа .. въпреки че кабела им минава оттам за Кюстендил .. но май пак е някаква мафия с шефа на пернишката кабелната щом не искат да изграждат .. другия вариант е мисля чиния на vivacom tv, не съм сигурен но мисля, че съм виждал .. въобще много съм се умотал с тея цифрови .. искам качество .. искам по възможност да си ползвам моя си тунер и да сложа CA модул на CI порта .. булсат въобще си мисля че не предлагат такова нещо с тяхната шифровка на сигнала .. пък знам и каква компресия правят на цифровата ... другия вариант е Сателит БГ .. директно с сателитна чиния, но и там не знам каква е хавата :(

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #49 -: Октомври 18, 2012, 17:44:51 pm »
Кой сателитен оператор да избереш прецени по списък с програми и цени. Не че няма разлика в качеството между различните, но всички са значително по-добре от аналогова кабелна. Искай задължително приемник с HDMI изход.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #50 -: Октомври 18, 2012, 18:07:33 pm »
Искай задължително приемник с HDMI изход.

+1

Програмите, които излъчват HD/1080i са прекалено малко.
Затова в повечето случаи сигналът ще трябва да бъде upscale-нат до разделителната способност на ТВ-то.
Този upscale най-добре да се направи от ут-вото, което приема сигнала, в случая приемник с HDMI изход.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #51 -: Октомври 20, 2012, 12:30:25 pm »
Цените на НЕТ1 (особенно при сключване на договор) са доста добри.
Но разликата в качеството е осезаема в полза на Булсат (главно при приемник с HDMI вход).
Няма как по един кабел да се пусне ТВ (Аналогова, Цифврова) , ИНЕТ и всичкото това
да е добре мултиплексирано и кодирано.
Все пак от кабеларките съм твърдо за НЕТ1.

Направо не вярвявам на очите си , абсурдно е твърдението за Булсата , че имат по качествена картина . Виж Сателайт е доста по добре поне не компресират толкова сигнала. Моля ,преди да пишеш нещо прочети малко форуми и се запознай с фактите :). Не , че е лош оператор , но твоето твърдение не отговаря на истината - Булсат е изгодно но не и качествено. Не се заяждам просто е добре хората да знаят истината :)
ПС. говоря само за цифрова телевизя , аналогова изобщо и не си помислям
 

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #52 -: Октомври 22, 2012, 09:33:13 am »
Направо не вярвявам на очите си , абсурдно е твърдението за Булсата , че имат по качествена картина .

:)))))) Тук спор няма. Просто няма как кабелна ТВ да излъчва по-добър сигнал.
Писах малко по-нагоре за мултиплексирането и компресирането. Помисли още малко.
66 аналогови, 100 цифрови (вкл. 10 HD) + Интернет по един кабел (!).
Имам ги и двете @home. Тествал съм на 3 ТВ-та (Sony 40V3000, Panasonic 50VT20, Samsung 50ES6100)

Много ясно си личи компресията при НЕТ1. Огромни квадрати, артефакти. Липса на дълбочина/контраст.

Все пак е редно да посочиш ако си правил тестове и сравнения при какви условия си вързал едната и другата ТВ и защо смяташ, че кабелна ТВ може да даде по-добро качество от спътникова.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #53 -: Октомври 22, 2012, 11:37:24 am »
На село ползваме 32 ка LG и 2 бр 37 Lg , едната 37 е на близу другите два тел. са на булсат с HD приемници и фул пакет , разлика осезаема в полза на близу ( дори по възрастните виждат по добрата картина на близу). В къщи ползвам LG 32 ка и Sony 46hx720 години наред бях абонат на близу - перфекта картина а сега съм на net1 и също нямам забележки . Абсолютно никакви артефакти , цифровата и нета са по 2 различни кабела , Нет1  не пускат цифрова и нет по един кабел :) най вероятно се бъркаш с nettv те предлагат такава услуга . А относно кабелите :) , ами аз работя в тази сфера (видео наблюдение,контрол на достъп , структурно окабеляване и силнотокови системи) и най отговорно заявявам ,че трансфера на кабела (RG - коаксиален кабел) позволява доста добър пренос :). Ако следвам твоята логика излиза , че безжичния пренос на данни (сат. чиния) е по бърз и качествен от жичния , сега ти помисли дали  е така :). И не на последно място аз не твърдя кой вид пренос на телевизия е по качествен , моето твърдение е , че конкретно Булсат си компресират доста сигнала а все известният аргумент е , че Булсат нямат собствени спътници и ползват под наем , който наем се плаща на база трафик на данни и ако не си компресират сигнала ще плащат повече :). Политиката на Булсат е насочена към масата от по непретенциозни клиенти. Аз лично съм бил свидетел как техник на булсат отговаря на въпроса "Ще имам ли перфектна картина" със следния отговор "Абе до 42 инча е добре ама по големите......" :) . Интересен спор се завихри тук :)     

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #54 -: Октомври 22, 2012, 11:45:18 am »
За Близу нямам наблюдения.  Доста хора ги хвалят като качество.

НЕТ1 са ми болка, защото искам да ползвам само тях, но Булсат-ът при мен е доста по-добре => Плащам и двете.
Затова навремето гледах и сравнявах symbolrate, честоти и т.н.

(beer)


bossorange

  • Гост
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #55 -: Септември 30, 2013, 21:39:22 pm »
Колебая се между Близу и НЕТ1, основно искам по-добро качество на картината. Кое има по-малка комресия на каналите?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #56 -: Септември 30, 2013, 22:49:23 pm »
Трудно може да се каже къде качеството е по-добро. Някои канали при едните са добре, а други по-лоши като качество.
Според мен, Близу са една идея по-добре като картина и ако имаш цифров кабелен тунер на телевизора си е по-добрия избор.
Много зависи и в какъв район си и доколко е качествена мрежата им там.

bossorange

  • Гост
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #57 -: Октомври 02, 2013, 09:54:05 am »
Аз се намирам в кв Лозенец. Като съм гледал в на различни места разлика не виждам, ако някой друг има по-пресни впечатления или е сравнявал?

Londonpride

  • Гост
Re:Кабелна телевизия- FAQ, обсъждане и мнения
« Отговор #58 -: Май 26, 2014, 22:46:00 pm »
Здравейте!
Казвам се Иван  и съм студент 1-ви курс по телекомуникации.
Много съм запален по кабеларките и IPTV Мрежи.
В момента правя мини проект за такъв тип мрежа, та искам да ви питам за малко помощ.
Може ли  проблемът на IPTV мрежите на Application ниво да се реши като се вкарат Application функционалности(например VOD сървъри, DSTV сървъри) в мрежовите устройства и как това ще помогне
Благодаря