Автор Тема: Как го правят шведите  (Прочетена 8706 пъти)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Как го правят шведите
« -: Март 04, 2010, 16:44:59 pm »
 :) Чудесна галерия...с чудесни системки в чудесни къщички!

Приятно гледане!

Подбрани системи. :)

Подробна галерия!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Как го правят шведите
« Отговор #1 -: Март 04, 2010, 17:15:47 pm »
В най-скоро време ще добавя и аз нещо шведско по темата.

kando

  • Гост
Re:Как го правят шведите
« Отговор #2 -: Март 04, 2010, 19:50:24 pm »
А е определено му разбират шведите (за шведките да не говорим  ;D),изтекоха ми очите като разглеждах - ей как си угаждат хората по света не е истина.

Та от това,което видях имам няколко ламерски въпроса които ме заинтригуваха - едните са свързани пряко със акустиката на помещенията,та само да ме насочите в кой раздел да попитам (може би в общи на стерео).

А тука ще задам само едни кратки въпросчета.
Първи : какво е това което свети около телевизора,допълнителна светлина т.е. монтирана в стената зад него или ......


Втори - тука едното е ясно,контакти ама другите какво са .... като че ли идва от ОТ,ма какво има таме


Не ми казвайте,че това е огън

т.е.истински пламтящ и парещ огън

И е това изби рибата братче,никога не съм нито виждал нито чувал такова изпълнение - що за чудо е това,в малко повечко подробности ако може нали


п.п.предварително мерси - и кажете къде да попитам за акустиката.



Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Как го правят шведите
« Отговор #3 -: Март 04, 2010, 20:05:58 pm »
На първата снимка това не е телевизор, а екран за проектор. Светлинките отзад най вероятно са собственоръчно направени ... или е играл фотошопа за да изглежда по-добре снимката.
На втората снимка това са розетки за кабели за колони - удибно е но не е добра идея от гледна точко на звука - колкото повече прекъсвания толко по зле.
На другите две снимки въпросите ти са риторични - колкото знаеш ти за огъня и лампичките по тавана толко и ние.

начинаещ

  • Гост
Re:Как го правят шведите
« Отговор #4 -: Март 04, 2010, 20:09:07 pm »
ами  по интересно щеше да е ако някой покаже как го правят шведките  :D, шегувам се, много  мерак и още повече пари така го правят, то от първото в изобилие си имаме ма за второто ако има идеи обадете ми се...........

kando

  • Гост
Re:Как го правят шведите
« Отговор #5 -: Март 04, 2010, 21:03:17 pm »
На първата снимка това не е телевизор, а екран за проектор.
е тука трябва да има емотикон със човече дето си блъска главата със чук  ;D

hristoslav2 - бъди по-милостив бре човек,постави ми тема за размисъл за следващите няколко години :D
Въпросите по-горе,бяха от чист любителски и дизайнерски интерес - относно киното ...... целта сега е да си изградя една яка стерео система,нема толко пара че да мисла и за кино (то и за стерео колко ли има ......)

п.п.кажете къде да питам за оформяне на акустиката в домашно помещение.


Crossblade

  • Гост
Re:Как го правят шведите
« Отговор #6 -: Март 04, 2010, 21:07:42 pm »
За жалост не съм много впечатлен от шведските системи  ::) имаше доста хубави стаи (модерен дизайн  ;D) и хубава техника, но само няколко системи ми допаднаха като аудио подреждане. За жалост и този път акустичната третировка беше доста постна  ??? >:(


п.п.кажете къде да питам за оформяне на акустиката в домашно помещение.


Тук: http://www.stivox.com/

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Как го правят шведите
« Отговор #7 -: Март 05, 2010, 11:42:49 am »
Нанко, Голяма част от системите не са от висок клас, и въпреки това са симпатични. И в този и в други форуми не всички хора са склонни да инвестират огромни суми пари в аудио видео система, та тази галерия показва че и с не-огромен бюджет нещата стават прилично.
Само за сравнение ще ти напомня един друг форум ... и в какво се превърна раздел Галерия и Моята система напоследък там :)

Пък и надали хората претендират за референтни системи, макар че в същия този шведски сайт в раздел галерии има интересни неща. Това което постнах е извадка. Относно акустичната обработка, не всеки е склонен да налепи пана по стените си ... а и не навсякъде е толко нужно. Хората от тази галерия явно държат и нещата им да изглеждат чудесно... и като гледам се справят  :)