Автор Тема: Blizoo впечатления  (Прочетена 12164 пъти)

Bra1nSicK

  • Гост
Blizoo впечатления
« -: Юни 06, 2010, 22:43:44 pm »
Има ли някой във форума, който е абонат на новото чудо (съвместен проек м/у Кейбълтел и Евроком) blizoo. Да сподели някакви впечатления и да спретне едно малко ревю :D

П.С. А някой ще гледа ли Световното в HD вариант :D

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #1 -: Юни 07, 2010, 01:15:43 am »
От 10-11 години съм им клиент. Няма нищо ново освен името и логото.
Аз съм доволен, но критериите ми към телевизията са силно занижение. Гледам 2-3 канала редовно и още 10 от време на време. Другите не съм ги и пускал. Качеството е съизмеримо с това на другите цифрови оператори. Много зависи къде си и в какво състояние е мрежата, колко съвестни са техниците при теб и как е офиса в твоя район.  Аз като имам проблем ми вдигат веднага, момчетата идват веднага. Другаде звънят по една седмица, вдигат скандали, чакат, псуват и така.
Световното няма да го гледам защото те изнудват да /пре/ подпишеш договор за HD пакета за една година. След световното нито един канал от тоя пакет не бих гледал. Айде, 2-3 пъти в година бих пуснал Еуроспорт ХД, но за това не си заслужават 15 лв/месец отгоре.

ccc

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #2 -: Юни 08, 2010, 20:50:38 pm »
кофти работа
аз си мислех ако има вариант за един месец да пробвам НD каналите, но явно ще пропусна

ccc

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #3 -: Юни 19, 2010, 00:16:04 am »
някой може ли да ми помогне за избора на CAM модул за Тошиба 46SL733
Абонат съм на кейбълтел/близу, купих кам модул от тях обаче не работи! След многобройни молби, скандали и т.н и чакане повече от 2 седмици, дойдоха техниците за да видят защо не хващам никакви програми. Всъщност ловя само 25 програми от сигурно 100. Според тях сигнала е слаб ... обаче с външен тунер се хващат всички програми идеално! Ще сменят усилвател и т.н. обаче това явно няма да помогне
Бихте ли ми препоръчали модул който ще работи на моят телевизор? Може ли да ми кажете как да въведа някаква честота на търсене ... не ми излиза в менюто. Някъде трябва да въведа 806.000 мегахерца но не знам къде?!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1829
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #4 -: Юни 19, 2010, 09:05:20 am »
Щом модула хваща някои програми, знаачи наистина най-вероятно проблема не е в него. В повечето случаи има проблем с несъвместимост на типа модул с телевизора, или с конкретния софтуер на телевизора.
Щом при теб е намерил канали, силно е възможно действително сигнала да е слаб - някои пакети се хващат по-добре от други.
А факта, че външния приемник хваща всичко, никак не е учудващ - просто е по-чувствителен.
Имал съм преди време същия проблем в мрежата на кейбъл тел. Техниците вдигнаха нивото на сигнала след ден два, и всичко заспа!

ccc

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #5 -: Юни 19, 2010, 10:57:32 am »
Възможно е да си прав. Те казват, че в момента трябва да хвана поне 80 програми без картата им т.е. просто с цифровия тунер.  Техният външен работи на много по-слаб сигнал на други телевизор и хваща всичко, а тошиба-та само 25  ??? Освен това според техника търсенето трябва да започне от 70 (мегахерца или други единици) а при мен започва от 113.000  ??? Възможно ли е тази тошиба 46sl733 да не е съвместима с Кейбъл тел и въобще да не е за България?
То и без това избирам Германия за да намери нещо ...
Има някакви индикатори за сигнала на самият телевизор. Изписва "СИЛА НА СИГНАЛА" - между средна и висока, "КАЧЕСТВО" - лошо... това Качество какво пък ще означава? Между другото усилвателя на кабелната ми е на терасата

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1829
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #6 -: Юни 19, 2010, 11:02:08 am »
Просто настрой нещата ръчно по честоти, или пробвай друг регион. Техника е прав, че модула няма отношение към намирането на каналите, а само към разкодирането им. С други думи, със или без модул, телевизора трябва да намери каналите... и да ги отчете като кодирани. После модула и картата служат просто за отключване на каналите.
Та изхода в твоя случай е
1- по-силен сигнал
2-друг регион на настройките
3-ръчно задаване на честотите

ccc

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #7 -: Юни 19, 2010, 11:05:22 am »
как мога да задам ръчно честотите?
какво значи друг регион - държава ли?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #8 -: Юни 19, 2010, 14:54:19 pm »
Този модул няма отношение към това колко канала хващаш. Той служи само за разкодирането им. Извади го изобщо и търси без карта и модул. Трябва да хванеш каналите /кодирани/ и без него. Проблема ти е или слабия сигнал, неправилно търсене на каналите или бъг в софтуера.

ccc

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #9 -: Юни 19, 2010, 22:42:13 pm »
нещата се оправиха след пуснат кабел директно от усилвателя на кабелната
Силата на сигнала стана максимална, качеството - добро и от време на време лошо ... не знам защо, но сега ги хваща поне
проблема е обаче, че все пак останаха някои канали които не мога да хвана защото са на 78 КНz а моят телевизор започва от 113 ???
означава ли това, че не е за България? Избрал съм страна ГЕРМАНИЯ и минималната честота е 113  >:(
има ли начин да търся и под 113?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #10 -: Юни 20, 2010, 00:45:20 am »
Там където избираш страна нямаше ли опция "--"?
Пък и аз не знам КТ да имат пакети под 113.

ccc

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #11 -: Юни 20, 2010, 13:17:28 pm »
Там където избираш страна нямаше ли опция "--"?
Пък и аз не знам КТ да имат пакети под 113.
да, има опция "Други" а честотата е 113 и не ми позволява да напиша под нея :(
тука местната кейбъл тел може и да си правят експерименти с някакви екзотични честоти
всъщност ми трябва 78

Bra1nSicK

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #12 -: Юни 20, 2010, 19:01:57 pm »
A  аз като нов потребител на цифрова телевизия, да ви питам, има ли смисъл от този КАМ модул, много ли е по-добро качеството отколкото с приемника на самата телевизия ?
+ Леко подобрение на качеството, едно дистанционно, един уред по-малко. по-малко кабели.
- С доста от моделите ТВ има грижи с каналите, EPG, часовника.

ccc

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #13 -: Юни 20, 2010, 22:58:53 pm »
A  аз като нов потребител на цифрова телевизия, да ви питам, има ли смисъл от този КАМ модул, много ли е по-добро качеството отколкото с приемника на самата телевизия ?
моят скромен опит показва, че ако има къде да сложиш техния приемник (моят е на стена над стълбище) и не те дразни второто дистанционно по-добре си карай с него
иначе само проблеми

venci79

  • Гост
Re:Blizoo впечатления
« Отговор #14 -: Юни 23, 2010, 01:32:54 am »
ccc за какви проблеми говориш?не подвеждаи хората.аз съм с САМ модул и карта и нямам никакви грижи.един път даваш около 80лв и забравяш.пък и можеш да си местиш САМ модула и картата кадето си поискаш.примерно у комшиите ако нямат цифрова за точно 5 секунди могат да имат и да гледате някои мач например.въобще не се връзваите на такива глупости приемници,кабели, допълнителни дистанционни,дупчене,къртене...само не забравяи да изключиш телевизора преди да извадиш или вкараш САМ модула с картата това е цялата игра.