Автор Тема: Моята техника - dimitar_genchev  (Прочетена 35850 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #15 -: Март 14, 2011, 10:09:23 am »
Старите ми колони бяха с доста силно изразени високо честоти и бас ,дръм енд бейс и хард рок се слушаха с голямо удоволствие , докато при ATC няма превес на нито една честота и си имат доста приличен бас (учудващо за размера).По принцип и двата типа звучене си има свойте почитатели и ми е много трудно да дам крайно мнение макар и субективно. Аз като купих Джамото в началото го слушах с лоуднес и корекций бас+4 , високи+2 и много ме радваше звука , след време и слушане спрях да права корекций , след още време спрях и лоуднеса и започнах да слушам само в стерео директ режим , та мисълта ми беше ,че музиката се възприема строго индивидуално и различните хора харесват различен тип звучене . Определено обаче ATC-то много ме радва. И очакваме личните впечатления на колегата който купи Джамото .  

svetlo555

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #16 -: Март 14, 2011, 11:48:22 am »
Много се радшам ,да прочета като някой е доволен .
То и аз съм така , не мога да си представя все още ,как една букшелф колони ,свири доста по -вярно ,приятно и мощно от една по голяма колона .
Аз пък на мойте монитор аудио не мога да се нарадвам )

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #17 -: Март 14, 2011, 12:43:09 pm »
Радвам се че си взел колони които ти харесват. На мен не ми остава много време да го слушам Джамото успях да гледам 2 филма ама ги почнах след 12 часа и слушах съвсем слабо. Централната колона не е много на място но в момента си правя по-голям шкаф който трябва да заърша днес ако не се обърка нещо. В стерео режим повечко ги послушах - на директ основно но на някои по лоши мп3-та си пипам и тон корекциите. Старите много замазваха високите, тези се справят много много по-добре. Не съм слушал много различни марки за да дам някакво мнение но като цяло ми допадат. Жената ги хареса също, на едната игра която играе чухме някакви нечувани до сега звуци. Дали защото нямаше задни и център преди или заради друго незнам но разликата се усеща. Тия дни ще я снимам и ще кача снимките, само да подменя шкафа и да взема кабелни канали за там където се виждат кабелите за сърраунд колоните. Надявам се идния уикенд да ми остане време да послушам и да си поиграя повече.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #18 -: Март 15, 2011, 19:37:50 pm »
Въпреки ,че много се радвам на системата си немога да не отчета и недостатаците на ресивъра а те са :
не много добър контрол на ниските честоти и лека липса на детайл , но за сметка на това средната честота ми харесва , има прекрасни вокали.В интерес на истината много малко време ми остава да слушам и да експериментирам с разположението на колоните докато намеря оптималния вариянт, но всичко с времето си :).В режим кино никакви забележки , но за стерео си иска добър стерео усилвател и  следващият въпрос съответно ще е в рубриката за стереоусилватели.

drazmahala

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #19 -: Март 15, 2011, 23:37:10 pm »
Поздравления за избора! С подходящ усилвател ще разгънеш потенциала на АТС.  :)

Чао засега

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #20 -: Март 20, 2011, 22:48:08 pm »
Ето и малко снимки

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #21 -: Март 20, 2011, 22:56:51 pm »
Честито, "Less is more"  ;)

drazmahala

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #22 -: Март 21, 2011, 10:03:54 am »
Честито и от мен - с пожелание за приятни часове с любимата музика и филми. Всичко изглежда добре подредено и предполагам, че се чува "истински" ;)


Успех и от мен

Стефан

svetlo555

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #23 -: Март 24, 2011, 22:14:52 pm »
Поздравления ,
Новите колони са много по добри от старите ,на визия ,а на звук предполагам за какво иде реч .
Аз също за пръв път в живота си имам букшелф колони, исъм изненадан от звука ,
толкова е чист и ясен и истиснки ,че на някой тонове се плаша ,все едно не излизат от колоната .
Нямам думи .
Пак честито

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2011, 18:44:36 pm »
Вече се сдобих с екран Optoma 84 инча , 16/9 , много съм доволен . Картината като цяло ме радва въпреки ниския клас на проектора 720р му е мах. резолюция , снимки ще има след няколко дена. 

midas

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #25 -: Ноември 11, 2011, 13:06:20 pm »
Добре изглеждат със здраве да ги ползваш!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #26 -: Ноември 11, 2011, 13:30:39 pm »
Ето и малко снимки . Въпреки , че проектора не е специално за домашно кино и ниските му характеристики самото гледане на голям екран внася една много хубава атмосвера и удоволствието от гледането на филме голямо :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #27 -: Ноември 11, 2011, 13:58:54 pm »
Не ти ли идва прекалено високо образа?
Едно, че сигурно ти се криви врата, но и центъра е много под картината.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #28 -: Ноември 11, 2011, 14:00:10 pm »
Честито :)
Гледането на голям екран наистина е удоволствие. Не е ли прекалено високо екрана, няма ли вариант да се спусне платното още?
От друга страна, като вземеш някой ден SCM19 ще стигат точно до ръба ;)

svetlo555

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #29 -: Ноември 11, 2011, 17:01:33 pm »
Вие пък сега ,високо било  :D
Човека е баровец ,гледа с високо вдигната глава  (y)