Автор Тема: Домашно кино и висококачествено стерео – как да ги съчетаем без компромиси!  (Прочетена 37689 пъти)

Неактивен Coppermine

• Публикации: 82
    • Планина.бг
Имам едно питане по повод на тази статия. Когато направим описаната постановка се оказва че на рисивъра няма включени ОТ на левия и десния канал. Пускаме автоматичните настройки на рисивъра, правят се замервания и понеже рисивъра "чува" левия и десния канал които свирят през стерео усилвателя си записва в настройките че има включени лява и дясна тонколона, реално обаче те не са включени на крайното стъпало на рисивъра. Въпроса е може ли да се получи проблем от това че няма закачен товар на крайното стъпало на рисивъра а то все пак работи. Тук отварям малка скоба, знам че работи защото ако включа обратно колоните към рисивъра те свирят без да променям настройките. Докато ако направя настройки без център и после го закача, той няма да свири преди да пренастроя наново или да го пусна от менюто.

Неактивен Rudra

• Administrator
  • Публикации: 1430
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
В упътването на рисивъра ти е описана възможността за използване на предусилвателните изходи за всичките 5/7 озвучителни тела с отделен усилвател или крайно стъпало. Имайки предвид, че такава възможност е предвидена от производителя, описана в упътването, а и изпробвана многократно, не мисля че имаш повод за притеснение.

В упътването обаче изрично е упоменато да не се свързват едновременно озвучителните тела и за терминалите на рисивъра, и чрез използването на PRE OUT изходите!

Неактивен nassoo

• Публикации: 4
Привет! Имам и аз едно лаишко питане по въпроса. Доколкото разбирам, когато се слуша стерео, сигналът изобщо не минава през рисивъра. Означава ли това, че в режим "стерео" кабелите влизат направо от саунд картата/DAC-а в усилвателя? Т.е. в усилвателя трябва да влизат два чифта кабели - от рисивъра (за кино) и от аналогов източник (за стерео)... моля за малко допълнителни разяснения... Благодаря предварително!

Неактивен Rudra

• Administrator
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Това, което питаш, всъшност е обяснено в статията:
Цитат
Когато искаме да слушаме музика, работят единствено стерео усилвателят и свързаните към него източници

Всички стерео източници на звук - DAC, CD плеър, грамофон и т.н. подават сигнал директно към стерео усилвателя, без значение дали той е интегриран, или комбинация от предусилвател и крайно стъпало.

Неактивен denonka

• Публикации: 16
Здравейте!!!
Имам  Denon  и тази Yamaha.
Ще мога ли да комбинирам по този начин и самата комбинация крие ли някакви рискове за техниката.
Благодаря!!!

Неактивен Rudra

• Administrator
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей, в статията ясно е описано, че за да се направи такъв тип комбиниране е нужен рисивър с предусилвателни изходи.
Твоя рисивър не притежава такива изходи (има Pre-out само за субуфер).
Следователно надграждане по описания в статията начин не може да се направи.

Неактивен denonka

• Публикации: 16
Благодаря за бързият отговор.
Не са ми ясни тези работи, гледам в  документацията има различни начини на свързване със стерео усилвател.

Още веднъж благодаря!!!

Неактивен Rudra

• Administrator
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
В схемата от упътването, която си посочил, става дума за Surround Back или Front Height колони.
Никъде не се споменават Предна лява (FL) и предна дясна(FR) колона или стерео режим.

Неактивен alexsi

• Публикации: 1
Здравейте,
ако може един въпрос по темата.
Обмислям да си купя ресиивър сони STR DN1040, и виждам че в спецификациите пише Предусилвателен изход: ДА.
Обаче, като разглеждам задния панел не виждам Pre out. Със сигурност няма такива за всички канали. Въпросът е дали има поне за фронталните ляв и десен канал, за да може да се постигне въпросното свързване с крайно стъпало на стерео усилвател.

Благодаря предварително

Неактивен Rudra

• Administrator
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей, посоченият от теб модел има предусилвателни изходи само за субуфер и за зона 2.
Предусилвателни изходи за предна лява и предна дясна колона липсват - следователно не може да се надгради по описания начин.

Неактивен mioist

• Публикации: 11
Здравейте,

Бих искал да попитам следното: след като на кино рисийвъра ясно се вижда дали има PreOut изходи на задния панел, как можем да разберем дали даден усилвател поддържа такова свързване - и на неговия заден панел ли трябва да търсим PreOut изходи? В този смисъл, усилвател модел Denon PMA720AE има PreOut изходи на задния панел. Това означава ли, че той отговаря на това изискване?

Поздрави,

Неактивен Rudra

• Administrator
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Предполагам се досещаш, че щом говорим за ИЗХОДИ - то от там излиза сигнал.
За да влезне сигналът в стерео усилвателя му трябва съответния ВХОД, а не изход!

Конкретно за интегрирането в система за домашно кино (по описания в статията метод) е нужна специфична функционалност на стерео усилвателя - която се нарича по различен начин - в зависимост от конкретния производител.

Цитат
При различните производители този вход е с различно име (най-често AV) и самата функция за работа като крайно стъпало се нарича по различен начин(AV passtrough; AV gain; Theater Mode и т.н. )

Този цитат от статията обяснява именно това.

С други думи - за да разбереш дали конкретен стерео усилвател поддържа типа свързване, който е описан в статията - трябва да провериш дали в описанието на усилвателя или в упътването за употреба изрично е споменато, че се поддържа такъв тип свързване.

Обикновено такъв тип свързване поддържат стерео усилвателите от по-висок бюджет - 1500-1700-2000 лв и нагоре.
При Denon, най-евтиният актуален модел, който поддържа такова свързване е PMA-1520AE.

Неактивен mioist

• Публикации: 11
Благодаря на администратора за уточнението вход - изход, явно е крайно време да започна да мисля преди да пиша.