Автор Тема: Bi-Amping / Bi-Wiring свързване  (Прочетена 36696 пъти)

svetlo555

  • Гост
Re:Bi-Amping свързване
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2011, 23:10:05 pm »
Бързам веднага да споделя и моя опит .
След няколко часово мъчене ,установих следното нещо .
Наи-добре звучат мойте колони на следния вид свързване .
Плюсовия кабел на лоу филтъра ,а минусовия на хаи филтъра .
Получи се нещо страхотна .
И махам напълно би -свързаването

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Bi-Amping свързване
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2011, 23:38:41 pm »
И аз също по този начин съм вързал колоните, наистина звукът е много по-добър но ще трябва да чуя как звучът с Bi-Wire кабели преди да съм категоричен в решението си.   :)






PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Bi-Amping свързване
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2011, 23:45:22 pm »
Колеги, задължително пробвайте да смените оригиналните мостове с къси парчета от кабела, който ползвате. Разликата е чувствителна. Поне при мен се получи много по-еднородна картина.
you're nobody without a naim

vasilivanov

  • Гост
Re:Bi-Amping свързване
« Отговор #18 -: Февруари 19, 2011, 00:22:02 am »
Колеги, задължително пробвайте да смените оригиналните мостове с къси парчета от кабела, който ползвате. Разликата е чувствителна. Поне при мен се получи много по-еднородна картина.

Не чувствителна, ужасна е, с кабел няма да помогне, пробвах какво ли не и се спрях само на отстраняването на bi-wire опцията от задния кабел (може да бъде върната отново).

Ако не ви се дават пари за bi-wiring кабели, отваряте задния панел, където са терминалите, повечето от вътрешната страна не са запоени а са стегнати на гайки, развивате долните две и ги пренасяте при горните две и стягате, резултатът-отличен за единичен кабел. Аз така съм направил, защото нямам Bi-wiring кабел и сега колоната ми не поддържа тази опция, докато не отворя отзад панела и не си върна кабелите по-старо му, а това става за пет минути.
Тези, които не се чувстват сигурни, по-добре да не пипат.

Rudra: Продължаваш с безумните мнения и съвети! Отваряне, разглобяване и модифициране на колони НЕ Е тема на този форум!
До вчера не знаеше какво е Bi-Wire и Bi Amp ... днес започна да отваряш колони и да правиш модификации...
Цял свят ползва джъмпери и парчета спикър кабел между терминалите на колоните ... ти отсичаш че не помага..
Няколко пъти ти правя забележки за най-различни неща... явно не разбираш от дума!
Може би ще трябва да предприема по-практични мерки!


Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Re:Bi-Amping свързване
« Отговор #19 -: Февруари 19, 2011, 01:27:15 am »
Бързам веднага да споделя и моя опит .
След няколко часово мъчене ,установих следното нещо .
Наи-добре звучат мойте колони на следния вид свързване .
Плюсовия кабел на лоу филтъра ,а минусовия на хаи филтъра .
Получи се нещо страхотна .
И махам напълно би -свързаването

На това свързване му казват diamond wiring. Мисля, че нямаше значение, кои честоти къде са, стига да са свързани на кръст...

svetlo555

  • Гост
Re:Bi-Amping свързване
« Отговор #20 -: Февруари 19, 2011, 16:03:50 pm »
Никого не ангажирам с мойто мнение .При мен лично нещата се получиха така .
При ви лаиринг връзването ,звука ми беше много притъпен ,глух .
При връзване на Лоу филтър - много силни среди ,почти никакъв бас .
При връзване на Хаи филтъра - много силни високи ,чак дразнещи , баса малко по -добре беше .
При връзване ма кръст - като плюса беше на хаи филтъра ,миносовия на лоу -пак не беше добре .
Наи -накрая (при мен уточнявам ) най-добре беше плюса на лоу ,минуса на хаи .
Всичко друго ми пречеше .
Всички видове свързвания съм ги пробвал на различни формати песни и филми ХД .
Никого не ангажирам с мнението си .Просто при мен така стана най-добре .

hgi

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #21 -: Февруари 19, 2011, 16:48:16 pm »
И аз съм ги вързал като svetlo555.

Преди като пробвах не усетих чак такива драстични разлики, но ми се стори че така високите са ми по-добре. Сега ме мързи да размествам пак за да пробвам отново...

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #22 -: Февруари 20, 2011, 02:20:07 am »
В крайна сметка кой от 2-та варианта е по добрия? Аз ще си взимам усилвател и искам да си взема и по добри кабели, но не знам на кой вариант да се спра ? Гледаь тези кабели, но нямам представа дали са подходящи http://orca-audio.com/index.php?option=com_content&view=article&id=239%3Aspeaker-kable&catid=6%3A2010-02-18-15-09-36&Itemid=8&lang=en ?

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #23 -: Февруари 20, 2011, 02:31:18 am »
Например какво е това свързване ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #24 -: Февруари 20, 2011, 10:38:45 am »
В крайна сметка кой от 2-та варианта е по добрия?
Кой от кои два варианта да е по-добрия...? В тази тема бяха описани няколко варианта на свързване... и всеки има своите поддръжници?
Начина на свързване, който си сложил като снимка също е описан в темата... не е лошо да я прочетеш.
Относно посочения от теб кабел - никой няма представа дали са подходящи - не е описана нито марката на кабела, нито модел, нито ползваните материали, нито нищо ... Само цена на старо - а това не е критерии по който задължително да може да се определи дали един кабел е добър сам по себе си, и още по-малко дали ще е добър в твоята система - това ще трябва да провериш сам.
Човека предлага кабела за домашно прослушване, следователно няма да е проблем сам да прецениш задоволява ли те или не.

Успех!

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #25 -: Февруари 20, 2011, 12:19:48 pm »
Добре ето един кабел за който има повече информация. Според теб дали е подходящ? Ако кажеш, че става го поръчвам
http://www.kerkinitoday.com/tag/electric-wire

rewri

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #26 -: Февруари 20, 2011, 12:35:27 pm »
Наско е коректен и няма проблем да се пробва предварително,ако разбира се си от София.Наскоро си взех двата комлекта AT Cables и съм много доволен.Отдавна съм установил,че кабелите са от голямо значение,но не предполагах ,че толкова коренно ще променят звука.На практика имам нова система.Като допълних с едни колонни кабели,от подобен малък бутиков производител,получих изключително нежен звук.Уредбата физически изчезна и стъпих на сцената.

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #27 -: Февруари 20, 2011, 12:35:49 pm »
Колега, всичко е въпрос на опит... и на бюджет. По моя скромен опит двойното свързване винаги е звучало малко (или повече:) по-добре от единичното такова, но в крайна сметка струва точно два пъти повече и гаранция, че два пъти по-скъп кабел (единично свързан) ще звучи по-лошо от двойно свързания няма.
В България, вярваш или не, продават кабели на едни от утвърдените производители в бранша. Можеш да намериш QED, Cardas, IXOS, Van den Hul, Kimbler, XLO, Ecosse и други, така че избор имаш. Ти май беше от морето, а повечето от тези неща ги има само в София, но все пак не те съветвам да си купиш нещо само при препоръка.
Успех!
you're nobody without a naim

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #28 -: Февруари 20, 2011, 12:48:54 pm »
Да от морето съм :)
Разгледах в наште бг сайтове какво предлагат и да има мн добри кабели, но са и доста скъпички...
За това реших да търся нещо втора ръка отвън и не мога да преценя какво точно трябва да търся и гледам в един кабел.... решил съм да си правя ъпгрейд спрял съм се на rotel rb 1080 вече съм си харесал аудио кабели от усилвателя към ресивъра, но искам да сменя с по добри кабели и от усилвателя към ОТ и се затруднявам в избора си :) който може да дава някакви идей да помогне малко в избора ми

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #29 -: Февруари 20, 2011, 16:48:26 pm »
p01s0n, това е тема за обсъждане на Bi-Amping / Bi-Wiring свързването. Ако искаш препоръки за конкретен кабел пусни нова тема в съответния раздел.
Имай предвид, че е съвсем нормално цената на кабелите в една система да е около 10% от общата сума на системата ... това е разбира се твърде общо казано и чисто ориентировъчно. Въпроса е да се замислиш към какъв клас кабели да се насочиш.
Оттам нататък - има много добри кабели, p100ynov спомена някои от тях, но кои ще са най-добри на твоята система, можеш да прецениш само ти, или да търсиш насоки от хора ползващи същите или поне много близки компоненти.