Автор Тема: Bi-Amping / Bi-Wiring свързване  (Прочетена 36694 пъти)

vdsvicky

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #30 -: Февруари 20, 2011, 20:41:32 pm »
Доста внимателно прочетох мненията ви колеги , но никоѝ така и така не стигна до извода , че този начин на свьрзване на ОТ-тата е сьобразен с вьзможностите на усилвателя . Т.е. дали даденото усилващо устроѝство поддьржа такьв начин на свьрзване. Аааа...... иначе си експериментираѝте - тонколоните са си ваши.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #31 -: Февруари 20, 2011, 20:48:48 pm »
vdsvicky, явно не разбираш за какво става въпрос.
Bi-Wiring свързването НЕ изисква специфични възможности от усилвателя.
Кабелите тръгват от един и същ терминал.
Още по-малко  общо с възможностите на усилвателя има дали ще свържеш кабела с долните терминали на колоните, с горните или на кръст!
В последните 10-15 поста се обсъжда именно Bi-Wiring свързване, а не Bi-Amping.

vdsvicky

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #32 -: Февруари 20, 2011, 20:59:57 pm »
Сьгласен сьм с теб Rudra , но не е ли тьпо да се окабелява допьлнително с още два излишни кабела ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #33 -: Февруари 20, 2011, 21:06:01 pm »
vdsvicky, прочети пак темата и преосмисли всичко, после ако ти е любопитно потърси още материали за Bi-Wiring свързването... после опитай, после прецени дали е тъпо или не е... и чак тогава пиши глупости за неща, които явно не разбираш (а и тогава не е желателно)!

svetlo555

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #34 -: Април 05, 2011, 22:43:45 pm »
Много бих искал да напиша отново относно би ваиринг свързването.
Тъй като съм човек ,който непрекъснато експериментира ,мога да кажа следното .
Би лаиринг свързването при мене е ОТВАРТИТЕЛНО ,
Само така за проба , и разбрах каква огромна разлика има в връзването което съм опоменал по горе .
Аз съм твърдо против би лаиринга ,единственото подобрение кото направих към единичното свързване ,а да ги конектна филтрите с кабел ,както посъветва един колега.

nasko

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #35 -: Април 06, 2011, 21:35:04 pm »
Здравейте, нека и аз се включа в темата и да споделя как съм свързал моите Таной фюжън 3 те  позволяват bi-wire/amping свързване.За ниските честоти използвам кабел  на Ixos http://www.ixos.co.uk/us/ixos-products-detail.asp?PROID=113&Category=5&SubCat=13 който съм свързал на клемите на Speaker A  на усилвателя а за високите  използвам Van Den Hul The Clearline и съответно него съм свързал към Speaker B.Това ако не бъркам се нарича Bi-wiring  за мен това е най-подходящото вързване тъй като с кабела можеш да манипулираш звука до известна степен.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #36 -: Април 06, 2011, 21:59:32 pm »
Само че  и двата кабела трябва да ти излизат от Speaker A. Едно малко правило кабела с по-голямата квадратура трябва да се върже на колоните на LF а този с по-малката HF.  :) 
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #37 -: Април 06, 2011, 22:12:12 pm »
Sper, в упътването на усилвателя, Bi-Wiring свързването е описано точно както nasko го е направил :)
При други усилватели от подобен тип също се използват двата чифта терминали при Bi-Wiring свързване.

Проверявай нещата :-\

svetlo555

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #38 -: Април 06, 2011, 22:22:53 pm »
Здравейте, нека и аз се включа в темата и да споделя как съм свързал моите Таной фюжън 3 те  позволяват bi-wire/amping свързване.За ниските честоти използвам кабел  на Ixos http://www.ixos.co.uk/us/ixos-products-detail.asp?PROID=113&Category=5&SubCat=13 който съм свързал на клемите на Speaker A  на усилвателя а за високите  използвам Van Den Hul The Clearline и съответно него съм свързал към Speaker B.Това ако не бъркам се нарича Bi-wiring  за мен това е най-подходящото вързване тъй като с кабела можеш да манипулираш звука до известна степен.
Точно така слушах определено време ,в момента разбирам какво съм слушал .
Пълна помия ,Незнам защо ама много ми е глуха ,не свежи тонове , някакво си напрежение усещам .
Просто не става и не става при мен .

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #39 -: Април 07, 2011, 02:11:58 am »
Svetlo555,
ако наистина при гореспоменатия начин на свързване нещата звучат като "пълна помия", значи има нещо, което не е наред - дали усилвател, дали колони, но не е нормално да ти е глухо, да ти е напрегнато... Вервай ми:)
you're nobody without a naim

svetlo555

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #40 -: Април 07, 2011, 10:34:37 am »
Петър СТоянов ,възможно е ,не го отричам .
Или ухото ми е станало прекалено капризно , в което няма нищо лошо )))
Но вече долавям разлики в тоновете .Като се замисля си прав ,как може да звучи глухо ,но е така .
Да не би пък на чисто нов Денон да се е прецакало нещо ,защото колоните са супер .

VB studio HI-FI

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #41 -: Април 07, 2011, 12:49:36 pm »
Няма как bi-wire свързване да води до влошаване!
Нито от техническа, нито от психологическа гледна точка. ;)
Допускам следните варианти като причина:
- псевдо филтър където само на външен вид има четири входящи конектора, а вътре просто си е един, както при изходите на евтините усилватели.
- погрешно включване

Защо не постнете снимки за да видим.
В много случаи когато използваме едни и същи думи имаме различни неща предвид и като че ли си говорим на различни езици.
Окото като види е друго.

*Bi-wire води до:
- облекчава усилвателя, заради по-малкото съпротивление;
- прави сцената по ясна с по-добре изразена подредба и фокус на инструментите
- тихите моменти = още по-тихи
- подобряване на скороста
- разширение на честотния обхват...
Това са само някои силно изразени аспекти.

svetlo555

  • Гост
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #42 -: Април 07, 2011, 22:04:39 pm »
Причината маи е псевдо филтър .
Друго обяснение не намирам.
От снимки няма смисъл ,защото всичко е вързано както трябва .
Или друга причина ,горните 4 филтъра дето са ,да са изгоряли .

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #43 -: Април 07, 2011, 22:21:40 pm »
Или просто не си включил от предния панел на усилвателя да работят А+Б чифт когато си пробвал такова свързване :)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Bi-Amping / Bi-Wiring свързване
« Отговор #44 -: Април 07, 2011, 22:53:50 pm »
От любопитство каква е системата ?