Автор Тема: Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB  (Прочетена 19743 пъти)

kall

  • Гост
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #15 -: Април 04, 2011, 18:34:47 pm »
Благодаря!Мрежата я направих.От компютъра виждам плеъра,но от плеъра не мога да влаза в компютъра.Какви настройки ще са ми необходими?Поздрави! :)

Единствено да шернеш устройствата на PC-то които искаш да се виждат.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #16 -: Април 15, 2011, 01:54:37 am »
Добре някой може ли да каже каква е разликата между тези 2 модела : Western Digital TV Live Hub и Popcorn Hour A-200
ето и линкове http://nastolen-medien-pleyr.pazaruvaj.com/western-digital/tv-live-hub-1tb-wdbaca0010bbk-p44786078/opisanie.html
http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=30039
Двоумя се между двата и не мога да разбера какви са им плюсовете и минусите освен, че единия е 1 тб а другия 1.5 тб

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #17 -: Април 15, 2011, 11:35:55 am »
Това са различен клас плеъри. Процесора в WD е по-нов, но по-слаб. Не че не върши работа, но е добре човек да има запас. Диска в WD е фабрично сложен и не може да се заменя. Практиката показва, че 1ТВ е доста малко. По това, което съм чел, има разлика и в представянето по мрежа. На Popcorn-a реално върви всичко от мрежов източник, включително пълни Blu-ray филми.
Като допълнителни възможности също смятам, че предимството е при Popcorn-a. Най-вече пълноценния Торент клиент. Удобството да сваляш директно на вградения диск и то със съвсем прилични скорости - 2-3MB/sec. - е много голямо. За плеъра има купища допълнителни приложения, които могат да се инсталират при желание.
И двата модела са с вентилатор, което би могло да е някакъв минус.
Като най-голямо предимство мога да отбележа по-компактния и приятен външен вид на WDTV. Ако това е важно за теб, но искаш да се възползваш от пердимствата на Popcorn Hour, може да си купиш модела A-210, който вече е доста стилен и най-важното безшумен.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #18 -: Април 15, 2011, 21:29:34 pm »
Мерси за съвета другата седмица ще си взема Popcorn Hour A-210, но на първо време ще си сложа 500 гб памет после ще го сваля ще го сложа на компа и ще си взема по голям, че криза :)

kall

  • Гост
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #19 -: Май 05, 2011, 13:50:02 pm »
Това са различен клас плеъри. Процесора в WD е по-нов, но по-слаб. Не че не върши работа, но е добре човек да има запас. Диска в WD е фабрично сложен и не може да се заменя. Практиката показва, че 1ТВ е доста малко. По това, което съм чел, има разлика и в представянето по мрежа. На Popcorn-a реално върви всичко от мрежов източник, включително пълни Blu-ray филми.
Като допълнителни възможности също смятам, че предимството е при Popcorn-a. Най-вече пълноценния Торент клиент. Удобството да сваляш директно на вградения диск и то със съвсем прилични скорости - 2-3MB/sec. - е много голямо. За плеъра има купища допълнителни приложения, които могат да се инсталират при желание.
И двата модела са с вентилатор, което би могло да е някакъв минус.
Като най-голямо предимство мога да отбележа по-компактния и приятен външен вид на WDTV. Ако това е важно за теб, но искаш да се възползваш от пердимствата на Popcorn Hour, ....................................................................................

Това БЕЗПРИСТРАСТНО мнение ли е, ИЛИ....!!!!!
Мога да допълня също така, че цената е доста различна при двата модела. Както @р01s0n се изрази "криза" :).

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #20 -: Май 05, 2011, 21:36:21 pm »
Ако смяташ, че нещо от написаното е неточно се чуствай свободен да допълниш.
Горното е лично мнение, което имам на базата на проби, които съм правил в началото като излезнаха техните модели.

kall

  • Гост
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #21 -: Май 06, 2011, 13:16:12 pm »
Ако смяташ, че нещо от написаното е неточно се чуствай свободен да допълниш.
Горното е лично мнение, което имам на базата на проби, които съм правил в началото като излезнаха техните модели.

Уважавам мнението на всеки!
Та нали то се уповава на знания, опит/проби и чуждо мнение. Но не и когато неуместно се включва с цел реклама...... !!!
 

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #22 -: Май 06, 2011, 14:00:32 pm »
Но не и когато неуместно се включва с цел реклама...... !!!
 

kall, би ли споделил кое в случая е неуместно включване?
Предполагам си забелязал, че p01s0n иска сравнение между два плеъра... и popcornhour прави именно такова сравнение на базата на собствения си опит, който уверявам те е сериозен и предполагам надвишава доста опита на останалите членове на форума с медия плеъри.

Според теб има нещо невярно в казаното от popcornhour ли?
Ако е така изкажи мнението си - кажи например не, това не е така - popcor А-200 няма торент клиент... или мрежата му не работи добре... или пък няма чести ъпдейти и разнообразни приложения...

До колкото виждам popcornhour е посочил и предимствата на модела на WD, а именно - по компактния и елегантен дизайн спрямо А-200 - уви с това и с по-ниската цена, предимствата на WD се изчерпват.

В английски форуми често хората се допитват до мнението на търговци именно защото имат сериозен опит и могат да дадат адекватен съвет в много ситуации.

В България уви все още у някои хора битува абсурдното мнение, че всеки търговец е необективен и изключително ръководен единствено от идеята да пробута стоката си и да заблуди потенциалния клиент!

Твоето мнение изглежда точно в този тон!

За в бъдеще се постарай когато не си съгласен  с дадено мнение да обясниш кое в него според теб не е правилно и защо.





Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #23 -: Май 07, 2011, 00:22:09 am »
Аз съм много довелен от пуканката вече мога да кажа, че се справям и с филми и с музика и с качване и т.н за което много благодаря на popcornhour даде ми доста полезни съвети и насоки, защото наистина ми беше много трудно в началото да свикна да работя с мултимедията :) И го предпочетох пред WD именно заради по мощния процесор и евентуална бъдеща подмяна на диска с по голям

kall

  • Гост
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #24 -: Май 07, 2011, 21:42:32 pm »
Честито на @p01s0n за придобивката.
Пак искам да изразя благодарност на всички даващи "ценно мнение на питащите".
А, пропуснах за магазина! Та нали в основата на всичко е търговията :).
Давайте оценки и сравнявайте продукти които продавате!!!

Извинявам се ако съм засегнал някого!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #25 -: Май 07, 2011, 21:52:57 pm »
kall,  форумът съществува поне половин година преди създаването на магазина. Във форума не се обсъждат само неща, които продаваме.
Може да ти се стори странно, но и моят опит, и този на колегите се простира и отвъд нещата, които продаваме.

Обърни внимание на правилата на форума, и наблегни на №8.
Струва ми се, че долавям тенденциозност в мненията ти, дано да не съм прав.

Както вече казах:
Цитат
За в бъдеще се постарай когато не си съгласен  с дадено мнение да обясниш кое в него според теб не е правилно и защо.

В противен случай мненията ти изглеждат просто като безмислена провокация... и ще бъдат третирани като такава.

Успех!

Pandaa

  • Гост
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #26 -: Май 01, 2012, 13:36:08 pm »
Здравейте, тъй като чета различни форуми и мисля, да си купя WD TV Live Hub (намерил съм го на много добра цена) се чудя дали има как на него да инсталира активен торент клиент или това е възможно само на пуканката? Има ли нещо по-съществено което да ме накара да се откажа от WD TV Live Hub осен торента и това, че може да му се смена харда (което според мен не е чак такъв + защото все пак на WD има USB и LAN). Благодаря!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #27 -: Май 01, 2012, 15:27:18 pm »
Ако търсиш нещо в този клас бих препоръчал WDTV Live 2011 модела, който е без диск, но с по-нов чип.
Дори и да инсталираш торент клиент на Hub модела /не съм убеден, че е възможно/, той ще работи доста бавно.
1ТВ определено е много малък обем за филми и 100% съвсем скоро ще трябва да разчиташ на външен диск и почва едно чудене - ама тоя филм на кой диск беше.
Или вземи един WDTV с външен мрежов NAS с 2 диска примерно, на който да инсталираш торент клиента или за нещо по-сериозно.
В момента тук се продават А-210 още в гаранция. Слагаш му един 2ТВ диск и си решаваш въпроса.

CP

  • Гост
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #28 -: Май 01, 2012, 16:13:03 pm »
Имам WD TV Live Hub вече от година и половина. Използвам го джелатски. Това е страхотна машинка, много подценявана в България. Беше най-доброто съотношение цена-качество, което можеше да се намери тогава и все още си струва парите, но година и половина си е доста време за развитието на тия техники, затова ще подкрепя lazarus18 да си вземеш по-новия WDTV Live 2011.

Ако имаш въпроси по хъба - питай.

ronnie72

  • Гост
Re:Относно Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB
« Отговор #29 -: Май 24, 2012, 02:41:01 am »
WDTV Live 2011 е много добър избор за ограничен бюджет.  :)