Автор Тема: И Норвежците има какво да покажат  (Прочетена 10984 пъти)

rewri

  • Гост

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2011, 11:44:16 am »
Сериозна техника, но най-много ме впечатлява как са показани, как всичко е изпипано до последния детайл.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2011, 13:30:29 pm »
Уникално , тези неща се правят от специализирани фирми които го проектират и изпълняват и всичко е изпипано до последният детайл.

maxrev

  • Гост
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2011, 14:48:24 pm »
Хубави системки наистина.А най -хубавото е,че са в домовете на съвсем нормални хора,които получават нормални доходи и не ги бърка да си вземат прилични нови неща.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2011, 14:50:43 pm »
Чак пък нормални. Доста от системите са с впечатляващ бюджет дори и за страна като Норвегия.

maxrev

  • Гост
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2011, 15:31:17 pm »
Да впечатляващ е бюджета на някои от системите,вярно е ,че не всички системи са изградени наведнъж и плащани кеш на момента,но повечето хора,които са си ги позволили не са някакви едри индустриалци,банкери и т.н.  все пак.Позагледах се в обясненията към няколко системи и примерно чета как кенет андерсон си е позволил виена акустик система с доходите си като дърводелец,строи къщи човека.Друг младеж на 18 г. се е обзавел с клипш системка  с фронтове 83 и т.н. плазма ,като пише че си ги е платил сам като е бачкал в някъв склад,а баща му помагал за помещението.Тук не ми е известно да е възможно ученик да може със заплата от бачкане в склад да изкара някакви такива пари.Това имах предвид под нормални хора с нормални доходи и дай боже и тук да се доближим поне,малко до това положение.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2011, 16:02:22 pm »
maxrev, не си съвсем прав, познавам лично не 1 и 2 човека с чудесни системи за по 5-10-20 000лв. купувани постепенно, с пари събрани постепенно от най-стандартни работи - като се почне от строителстно и производство на мебели и се стигне до скромни и не толкова скромни административни длъжности и т.н.

Ясно е че в нормалните страни стандарта на живот е много по-висок и закупуването на една система от начален или среден клас не представлява такова бюджетно усилие както тук.

Но с желание, упорство и търпение всичко се постига :)

В нашия форум дори лека полека се появяват все по-прилични стерео системи, а понякога и такива за домашно кино.

Това, което прави впечатление в тази галерия обаче - както каза Lazarus, е не толко чудесните системи - някои от които са наистина много висок клас и струват много пари ... но други са съвсем нормални достъпни системи... а начина по който са изпипани нещата от всяка гледна точка :)
И като система, и като помещение, и като снимане ако щете.
Това говори за култура и отношение към нещата, а не само за финансови възможности.

Както и да е :) такива теми са полезни и приятни, защото хем ни позволяват да се нагледаме на чудесни неща, хем могат понякога да ни подскажат някоя добра идея :)
Браво на автора!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2011, 23:55:04 pm »
Забелязах че има доста проекти изпълнени с колони Klipsch явно са доста на почит трябва да ги чуя . Другото което ми направи впечатление са проектите изпълнени с колони Swans аз днес ходих да ги слушам в Пловдив и останах доста очарован . Изработката е много сериозна и финиша е великолепен ,доста масивни и много приятни като звук.Ако някои иска може да пусна тема за тях с лични впечатления.

rewri

  • Гост
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2013, 18:09:15 pm »
 Не бях обръщал внимание,макар от години да следя за забавление този и други подобни сайтове, но по тези системи няма грам прах.
Аз например имам сериозен проблем с чистенето му.

Неактивен jabkata

  • Публикации: 17
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2013, 16:55:25 pm »
Страхотни системи! (rock)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #10 -: Октомври 23, 2013, 23:12:29 pm »
За съжаление линка нещо не работи или от норвежкия сайт са го премахнали, иначе имаше уникални системи   :'(.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #11 -: Октомври 23, 2013, 23:29:03 pm »
 Коригирах линка.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:И Норвежците има какво да покажат
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2013, 23:31:28 pm »
Браво , много благодаря :) :) :) .