AV Guide Форум

Домашно Кино => Обща дискусия => Темата е започната от: Beastie в Март 30, 2013, 16:26:56 pm

Титла: Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-473
Публикувано от: Beastie в Март 30, 2013, 16:26:56 pm
Имам ресиивър Yamaha RX-447, който искам да свържа към настолен компютър. Проблемът е, че изходът на видео картата е DVI и когато го свържа с ресиивъра посредством кабел DVI-HDMI картината която след това ресиивъра предава на телевизора е добра, но няма звук. Звукът от компютъра съм го предал на audio  входа на ресиивъра през един от изходите на звуковата карта. Само че когато пусна ресиивъра HDMI той предава само видео сигнала. Въпросът ми е как да пусна и картината и звъка през ресиивъра. Бърниках всички настойки на ресиивъра но нищо не открих.
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: Rudra в Март 30, 2013, 16:45:42 pm
В случай, че не можеш да накараш видеокартата ти, чрез преходник DVI-HDMI да пуска звук към рисивйра, кое налага видеото да минава през рисивъра?
Няма ли да си улесниш живота, ако пуснеш видеото директно към телевизора, а звука - по цифров път(ако компютъра има съответните изходи) да отива в рисивъра?
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: Beastie в Март 30, 2013, 17:56:57 pm
И аз така съм направил за момента, но немога да използвам менюто на ресиивъра..както и някои други визуализации които ресиивъра показва когато видео сигнала минава през него. Няма как да накарам звука да минава през DVI изхода.
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: lazarus18 в Март 30, 2013, 19:17:56 pm
Сигурен ли си, че това е модела на ресийвъра, че не намирам такъв?
Прочети си ръководството и виж как да зададеш на определен HDMI вход да взима звук от някой от аудио входовете.
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-473
Публикувано от: Beastie в Март 31, 2013, 02:26:45 am
Моя грешка извинявам се прав си модела е RX-473. Прочетох ги, но не намерих нищо свързано с това.
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: lazarus18 в Март 31, 2013, 15:38:23 pm
Звука от компютъра как го вадиш?
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: Beastie в Март 31, 2013, 20:59:16 pm
От един от изходите на звуковата карта, която е 5 канална плюс 1 канал за микрофон. Кабела се разделя на две камбанки които влизат в аудио входа на ресиивъра.
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: Rudra в Март 31, 2013, 21:40:37 pm
Значи освен всичко друго, в момента пускаш стерео аналогов сигнал към рисивъра...
Обмисли варианта да си купиш най-евтината видеокарта на ATI с HDMI и Dolby® TrueHD and DTSHD Master AudioTM Support - около 50лв.
Така ще си решиш няколко проблема на куп.
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: Beastie в Март 31, 2013, 22:24:38 pm
Тоест ако си взема такава видео карта трябва да настроя звука да не излиза от звуковата карта, а да се предава през видео картата, нали?
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: Rudra в Март 31, 2013, 22:50:06 pm
Разумните варианти, които стоят пред теб, ако държиш да ползваш компютър като източник на звук и картина, според мен са два:
Титла: Re:Свързване на настолен компютър с Yamaha RX-447
Публикувано от: Beastie в Март 31, 2013, 23:15:29 pm
Изключително съм ти благодарен за подробната информация!