AV Guide Форум

Стерео => Източници => Темата е започната от: atanas_nikolov в Февруари 19, 2023, 09:32:21 am

Титла: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: atanas_nikolov в Февруари 19, 2023, 09:32:21 am
Здравейте. От скоро съм ползвател на tidal и като цяло съм доволен от качеството и наличната музика. Слушам го от андроид телевизор по оптика към ресивъра, което предполага телевизора да е постоянно включен. Не искам телевизора да е постоянно включен. Има ли такова устройство което да си е самодостатъчно, ако може да не впрягам и телефона си в тази работа ще е най добре. Да има дистанционно, да има дисплей... Ресивъра ми е Denon avc-a11xv, приема по RCA, по оптика и по коаксиал, смятам че е със сравнително хубав дак, така че дака не е приоритет.
Бюджета е около 500 лева, като ако много си струва бих се понапънал да ги направя и максимум 1000.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Rudra в Февруари 19, 2023, 10:30:25 am
Здравей,
Няма как съвсем без пари да се вземе нещо прилично.
Ето ти добро предложение около максималния ти бюджет, но ще трябва да попестиш още малко - Bluesound NODE 2i (https://www.avstore.bg/mrezhov-audio-pler-bluesound-node-2i.html)
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: atanas_nikolov в Февруари 19, 2023, 10:37:14 am
Гледах го Bluesound. Навсякъде го възхваляват като може би най-оптималното решение. Просто ми е над максималния бюджет. Той с телефон ли се управлява, трябва ли приложението на телефона да работи постоянно?
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Rudra в Февруари 19, 2023, 11:26:10 am
Всяко адекватно стрийм устройство се управлява от телефон или таблет.
Няма как да пуснеш търсене за изпълнител или парче в Tidal примерно с манивела или да трябва да включваш дисплей и клавиатура към устройството. А да въвеждаш текст с дистанционното е мъчение, на което единици потребители биха се съгласили.
Приложението на телефон/таблет в тези случаи обикновено играе ролята на дистанционно - пускаш си желаната музика и можеш ако искаш да изключиш не само приложението, а и самия телефон, докато ти се наложи ново търсене, смяна на парче/ албум и т.н.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: atanas_nikolov в Февруари 19, 2023, 17:37:40 pm
А по бюджетен вариант подобен на Bluesound има ли?
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: sss в Февруари 20, 2023, 10:17:08 am
Пробвай с Logitech SqueezeBox Touch. Аз го ползвам и съм много доволен.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: atanas_nikolov в Февруари 20, 2023, 17:46:20 pm
Logitech SqueezeBox Touch работи ли самостоятелно като tidal контролер, защото някаде по Интернета прочетох че му трябва сървър.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: sss в Февруари 20, 2023, 21:26:03 pm
Да, може и без сървър.
Аз използвам и iPeng (https://penguinlovesmusic.de/ipeng-8/), за да го управлявам.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: spiritch в Февруари 20, 2023, 21:57:00 pm
От 10 години ползвам SONOS CONNECT (Zoneplayer ZP90) със Spotify и нямам никакви ядове. Актуалният им модел се казва по друг начин SONOS PORT.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: dpg в Февруари 21, 2023, 08:25:06 am
Ако имаш комп/лап топ в къщата (предполагам да) и го ползваш регулярно (при мен си е нон стоп включен), може да си купиш usb-оптика адаптер за буквално никакви пари и стриимваш дирекнто от него. Или ако имаш от по-старите MAC-ове с оптичен изход (както е в моя случай) вадиш директно оптика от него към рисивъра, инвестираш горе долу същите пари, които си приготвил за стриимър в хубав оптичен кабел от фибростъкло и това е.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: dimi123 в Февруари 24, 2023, 11:38:51 am
Аз съм хвърлил око на Nuprime Stream Mini. Най-вече заради нативния I2S изход и атрактивната цена. Има го и с вграден DAC, но без I2S изход.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: sss в Февруари 24, 2023, 11:43:32 am
Аз съм хвърлил око на Nuprime Stream Mini. Най-вече заради нативния I2S изход и атрактивната цена. Има го и с вграден DAC, но без I2S изход.

Погледни и някое устойство с Volumio в такъв случай.
Например : ALLO DIGIONE PLAYER Streamer Raspberry Pi 4 (https://www.audiophonics.fr/en/open-source-streamers/allo-digione-player-streamer-raspberry-pi-4-digital-interface-digione-volumio-pre-installed-black-p-14390.html)
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: dimi123 в Февруари 24, 2023, 11:55:03 am
Да, гледах ги и тях, но нямат I2S изход. Наскоро си взех нов DAC - SMSL SU-10 и го използвам с компютъра, DDC и I2S връзка. Много съм доволен, но не мога да стриймвам безжично от телефона или таблета. DAC-ът има само Blootooth, но при подобна връзка пада много качеството.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: atanas_nikolov в Април 14, 2023, 09:22:45 am
Здравейте пак. В крайна сметка купих Wiim mini. Няма как да дам сравнение с друго подобно, защото не съм ползвал друго подобно. Исках Bluesound node, но цената ме спъваше, а и идеята че колкото и да е хубав неговия дак вероятно няма да го ползвам. Wiim-а работи много добре, действително телефона е просто дистанционно, и след пускане на албум, плейлист, Интернет радио или каквото и да е изобщо не е необходим, може да бъде даже изключен. Трите бутона на Wiim-а служат за плей/пауза и песен напред/назад, като оставен на пауза след това просто натискам плей без да имам нужда от телефона. Подава по оптика 24bit/192kHz  към ресивъра което е напълно достатъчно поне за мен.
Като минус за мен е това че приложението не работи когато не е в мрежата заедно със стриймъра, не мога да си правя плейлисти "офлайн". Мога, но в приложението на Tidal, и те после се виждат в Wiim home.
Та като функционалност и звук съм доволен.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Rudra в Април 17, 2023, 11:34:08 am
Честито, щом си намерил евтино решение, което задоволява нуждите ти за качество на звука и функционалност - всичко е наред!
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Пандов в Май 27, 2023, 08:54:36 am
Честито, щом си намерил евтино решение, което задоволява нуждите ти за качество на звука и функционалност - всичко е наред!
Здравейте . За да не отварям нова тема . Може ли мнение за
https://www.avstore.bg/denon-dnp-800ae.html
Ще го ползвам със усилвател
https://exproject-bg.com/bg/tekhnika/hi-fi-stereo/denon-pma-520ae.html
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Rudra в Май 27, 2023, 11:34:27 am
Вече веднъж стана дума за правилата на форума - Линкове НЕ се пускат така - има специално направена тема, с картинки, как правилно се публикуват линкове.

Конкретно на въпросa ти - DNP-800 е отдавна спрян от производство - няма го наличен и не се предлага отдавна. Вероятно си го намерил чрез линк в стара тема или търсене в гугъл. Скоро се очаква нов, по-добър стриймър от Denon, но на доста по-висока цена.

Усилвателят, който си посочил, също е стар модел, отдавна спрян от производство, очевидно фирмата, която си посочил е намерила залежали бройки в някой склад в Европа и ги разпродава - ако това е важно за теб, този продукт няма как да има официална гаранция към Denon България.

Ако си се спрял на тези продукти, обмисли Denon PMA-900HNE (https://www.avstore.bg/denon-pma-900hne.html) - по-висок клас усилвател с вградена стрийминг система на Denon и DAC с 3 оптични входа + коаксиален вход.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Пандов в Май 27, 2023, 14:24:44 pm
Благодаря . Загледох се и по Denon PMA-900HNE. Харесва ми.Цената ми е малко висока , но бих я дал ако наистина си заслужава парите . В крайна сметка няколко познати ме разобеждаваха ,че не е добра инвестиция ,защото бил две в едно , две отделни устройства щели да са по добре. Както и че няма Лоуднес опция ,а аз слушам предимно на по ниски нива и това щяло да ми е проблем . Ако може вашето мнение за качеството на продукта. Може би това ,че е две в едно е по неудобно в последствие  за надграждане ,но аз не мисля да надграждам в близките години .
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Rudra в Май 27, 2023, 14:41:37 pm
Да се избира усилвател, защото има Лауднес е абсурдно.
Обикновено във високия клас усилватели корекции въобще лиспват, защото целта е да се постигне максимано натурално и неутрално звучене. Въпреки това, има потребители, които по една или друга причина предпочитат да слушат пооцветен звук. Ако държиш на корекциите - в Denon PMA-900HNE те са налични.
Слушал съм и двата споменати от теб усилвателя и категорично Denon PMA-900HNE е по-доброто решение - и като звук, и като удобство - и това е съвсем нормално - същия производител, но по-висок клас.

Какво ще избереш ти, зависи от нуждите и възможностите ти, но съветите, които ти дават - никак не намирам за разумни.
Титла: Re: Бюджетен стриймър за Tidal
Публикувано от: Пандов в Май 28, 2023, 10:26:39 am
Благодаря ви за помощта. В крайна сметка ще се спра на  PMA-900HNE намерих го за 770евро с доставка от един германски сайт .
Denon PMA-900HNE (http://www.audioforum-berlin.de/de/stereoverstaerker/3413-23572-denon-pma-900hne.html)
Незнам до колко е разумно да го поръчам от там .?