Автор Тема: CD аксесоари  (Прочетена 5543 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
CD аксесоари
« -: Май 18, 2011, 10:02:41 am »
Много ми е интересно да разбера какво е това и подобрява ли нещо ?

 

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:CD аксесоари
« Отговор #1 -: Май 18, 2011, 11:51:52 am »
Немалко фирми предлагат решения за подобряване и тунинговане на електрониката или самите записи.
Като се почне от размагнитизиращите CDта, мине се през поличащи пасти за самите дискове, и се стигне до по-скъпите устройства манипулиращи всяко ЦД по отделно преди слушане.

Дали има ефект е въпрос пораждащ спорове. Според някои слушатели ефекта е твърде краткотраен или твърде незначителен. Според други такъв въобще отсъства и всичко е самовнушение, а според трети пък едно такова третиране на компакт диск или електронен компонент, подобрява звученето значително!

Аз имам известен опит с по-скъпите устройства за третиране на всяко CD по отделно.
Устройства от такъв тип:


Acoustic Revive RIO-5 II Negative ion generetar

Цената му у нас е малко над 2000лв. Мисля че в този бюджет има по-полезни неща, които човек може да направи за системата си. От зруга страна част от другите слушатели присъстващи на експериментите бяха очаровани.

Преди време съдействах на drazmahala да си закупи демагнитизиращо CD на Densen. Най-евтиния експеримент, който можеш да си направиш е да го помолиш да ти услужи с това CD за ден-два и сам да прецениш работи ли и до колко в твоята система.

rewri

  • Гост
Re:CD аксесоари
« Отговор #2 -: Май 18, 2011, 12:10:27 pm »
CD-то на Densen е с най-голям ефект от всички подобни дискове,които съм пробвал.Има го и по торентите.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:CD аксесоари
« Отговор #3 -: Май 18, 2011, 13:16:17 pm »
Това на което съм сложил снимка ,до колкото разбрах се слага над диска и така се пуска в плеара сигурно помага за по равномерното му въртене

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:CD аксесоари
« Отговор #4 -: Май 18, 2011, 14:29:00 pm »
Някои от сериозните производители на CD плеъри са решили този проблем, като използват магнитна(или просто тежка) тапа, която фиксира диска, така че вибрациите да се сведат до минимум.
Примери за такава практика са Naim, Audio Research и високия клас на Exposure, предполагам има и немалко други.

Използването на подложка върху подложката незнам до колко е практично и полезно. Ако това което си сложил на снимката не е неприлично скъпо, може да пробваш и да разкажеш впечатления :)

Мисля обаче, че е по-добре да се работи първо в посока добри компоненти и едва след това евентуално такъв род подобрения и тунинги :)

Успех!


hgi

  • Гост
Re:CD аксесоари
« Отговор #6 -: Май 18, 2011, 23:25:29 pm »
Не знам за подложките, но за разсвирване определено препоръчвам IsoTek CD System Enhancer & Rejuvenation Disc > http://www.isoteksystems.com/cgi-bin/products.pl?id=17

Също демагнтизира и се води, че подобрява цялостно системата след дълго време на не/употреба. Аз го използвах за разсвирване на новия ми DAC и според мен най-малкото ми спести доста часове слушане.