Автор Тема: Помощ при избор на стойки за Epos M12i  (Прочетена 4004 пъти)

seeker

  • Гост
Помощ при избор на стойки за Epos M12i
« -: Декември 04, 2012, 16:43:13 pm »
Здравейте,

спрял съм се на два модела стойки за Epos M12i. Ще ми бъде Интересно да споделите опит и да ме посъветвате. Спрях се на NorStone Stylum 2 и на Atacama NMS 1.1. Доколкото успях да навляза в темата мисля, че и двата модела позволяват евентуален ъпгрейд на ОТ. Мисля, че и двата модела не се предлагат в България или поне ги няма в наличност. Също така видях, че Epos имат стойка за този модел ОТ но са ми ниски, а и не са точно моят тип.
Според вас, кой от споменатите модели е най-подходящ за Epos'ите? Разбира се с радост ще приема и други предложения.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Помощ при избор на стойки за Epos M12i
« Отговор #1 -: Декември 04, 2012, 19:06:25 pm »
Все още се намират хора, които уверено твърдят, че стойките нямат особено значение и е все едно какви ще вземеш, стига да са масивни и да поставят озвучителните тела на нужната височина.
Според мен това никак не е така. Да, ако стойките за колони са масивни и добре направени, звука се променя осезателно в положителна насока. За повечето потребители това само по себе си е голям шок и е повече от достатъчно. При стойките обаче, както и при всички останали Hi-Fi аксесоари, има компании, които обръщат по-сериозно внимание на детайлите.
Една от тези компании е Atacama, и както може би си видял на сайта им, задълбочили са се доста в областта.
Ако искаш евтини, прилични стойки за колоните си, то NorStone Stylum 2 са добро решение.
Аз обаче, при положение, че средствата не са проблем, бих избрал HMS серията на Atacama.
При положение, че ще поръчваш от чужбина, обмисли и варианта за подложки и най-вече пълнеж на Atacama. Надали ще си доволен от финалния резултат като цена, но пък ще дадеш максимума като основа на озвучителните си тела.

Друг производител на стойки, много уважаван навън, е Partington.

Успех!