Автор Тема: Звук от PC към Philips TV  (Прочетена 15120 пъти)

Our

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #15 -: Юли 14, 2011, 20:24:11 pm »
6 канална ми е аудио-картата :) Т.е. имам още 4 освен микрофона :)

Our

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #16 -: Юли 14, 2011, 20:35:08 pm »
Пробвал съм на всички разбира се. За да пиша тука и да стоя да чакам отговори значи съм опитал всичко, което ми идва наум и което е близко до ума. Пробвах всички изходи - не става. Навсякъде пише, че просто закачаш саунда към компа и тв-то и всичко си тръгва...

civica

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #17 -: Юли 14, 2011, 20:39:14 pm »
По принцип е така , но при теб явно нестава , някъде има грешка ! Не може ли да изкараш звука отдругаде - дом.кино или ресивър ?

Our

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #18 -: Юли 14, 2011, 20:44:02 pm »
Нямам ... само това ми е възможността. :( Започвам да си мисля, че ТВ-то е дефектно ... мога ли да проверя някак дали входа работи?

Десктоп РС е. Между другото да кажа, че свързвам една Nokia 5800 и един iPod през Stereo-Stereo и пак не зацепват. Сигурно бъркам в нещо очевадно, ама ..

civica

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #19 -: Юли 14, 2011, 21:08:42 pm »
И на ТВ-то ли пробва всички аудио входове ? Викни някой приятел да помага ! Това с Нокията и Айпода за ТВ-то ли става на въпрос и ако да , към кой аудио вход е това ?

Неактивен bozhidarg

  • Публикации: 126
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #20 -: Юли 14, 2011, 21:12:54 pm »
По скоро от настройките на драйвера не тръгва.Вкарай в средната зелена на горния ред май беше и трябва да излезне едно прозорче и да му се укаже като за изход слушалки мисля беше

Our

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #21 -: Юли 14, 2011, 21:15:33 pm »
И на ТВ-то ли пробва всички аудио входове ? Викни някой приятел да помага ! Това с Нокията и Айпода за ТВ-то ли става на въпрос и ако да , към кой аудио вход е това ?
Да - то всъщност има само един Audio-In другите са чинчове за тв-аут. Трима сме и какво ли не пробвахме :D Нокиата и айпода ги връзвам със стерео-стерео кабел към Аудио-Ин-а на ТВ-то.

По скоро от настройките на драйвера не тръгва.Вкарай в средната зелена на горния ред май беше и трябва да излезне едно прозорче и да му се укаже като за изход слушалки мисля беше
Сега ще пробвам. Горната ми средна е черна всъщност. Средната зелена е долу посредата - тя си е Speakers изхода и там пробвам цял ден :)

civica

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #22 -: Юли 14, 2011, 21:17:21 pm »
Не е вярно , че има само един аудио вход - има един за PC и един стерео чинч !

Our

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #23 -: Юли 14, 2011, 21:30:32 pm »
Не е вярно , че има само един аудио вход - има един за PC и един стерео чинч !
Това има и на отбелязаното място го включвам. http://idev-bg.com/a/2.jpg

civica

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #24 -: Юли 14, 2011, 22:06:40 pm »
Те това е audio PC in ! А над него е другия - стерео L/R , бяло и червено !

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #25 -: Юли 14, 2011, 22:11:33 pm »
civica  в упътването точно в този вход е посочено да се включи звука в конкретната конфигурация



Тази схема вече беше дадена, не мога да разбера не обръщате ли внимание на предишните мнения и какъв е смисъла да се говори едно нещо 8 пъти.
Започвате да обръщате темата на чат...

Our

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #26 -: Юли 14, 2011, 22:17:45 pm »
Тази схема я мъча цял ден. Аз си я дадох тук - на кое мнение не съм обърнал внимание?

civica, включил съм сега в горните бяло и червено и пак няма звук.

civica

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #27 -: Юли 14, 2011, 22:19:52 pm »
Съжалявам , че така се получи , но явно не може да се разберем с колегата , не че ми се иска да се повтарям ! За звука от PC това е варианта , но за Нокията и Айпода - не е !
Колега , изключи кабела за картината и пробвай дали има звук , само звук , идващ от компа !

Our

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #28 -: Юли 14, 2011, 22:23:39 pm »
Ами няма значение - те пак са със стерео жакове, но все пак не тръгнаха. Те не ми трябват - исках просто да тествам дали ще тръгнат.

Проблема е, че по тази схема която е дадена тук - най-елементарен стерео-стерео жак от зеленото на аудио-картата към стерео жака на ТВ-то трябва да си тръгне от раз...

Друг интересен факт, който открих, въпреки че не знам дали има връзка е, че докато е пуснато на телевизия и включа стерео жака в Audio-In - звука на телевизията не спира. Не знам дали трябва, но не спира. Някак си имам чувството, че телевизора не знае, че трябва да приема звук от Audio-in-а, въпреки че навсякъде пише, че трябва да смени от вътрешния си звук на Audio-In автоматично ...

И това го пробвах - без картина пак няма звук :)

civica

  • Гост
Re:Звук от PC към Philips TV
« Отговор #29 -: Юли 14, 2011, 22:27:50 pm »
Няма звук и на двата аудио входа ли ? Това не е нормално !!!  >:(
А от компа излиза ли звук ?