Автор Тема: Препоръчайте ми колони  (Прочетена 17328 пъти)

Bra1nSicK

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #15 -: Април 15, 2010, 15:26:26 pm »
Да, 1500 ми е тавана за 2 колони + стерео усилвател. Смятам, че може да се намери нещо добро за тези пари...

Какво ви е мнението за този Pioneer A307R, намерих го втора ръка. 2x55 W при 8 ома. Изглежда ми добър. (не че разбирам нещо де :D ) Или може би A-445  e по-доброто решение?


vasilivanov

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #16 -: Април 15, 2010, 15:31:18 pm »

Аз не можах да видя цена. За мен най-евтиното нещо, което свири е Pioneer A A6j ако го намериш на втора ръка ще ти е на оферта много. И CD плеъра в комплект е препоръчително.

Bra1nSicK

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #17 -: Април 15, 2010, 15:41:18 pm »
Цената не я пише, но ви питах за мнение за да знам дали да се свързвам с човека и да се интересувам от цена и дали има смисъл. Сега ще се поразровя да видя, това което предложи дали може да се намери втора ръка.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #18 -: Април 15, 2010, 15:45:16 pm »
А какво е всъшност помещението? Като размер, като подредба ... ще може ли колоните да са далеч от стената или не?

Bra1nSicK

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #19 -: Април 15, 2010, 15:48:01 pm »
Ами помещението представлява хол 5.60 на 3.60, но ще се гледа от към тясната страна. Има диван и остсреща ЩЕ има малка секция за телевизора и до нея ще са колоните. Те няма да са много далече от стената, но няма да са сложени на тясно място, около тях ще има пространство.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #20 -: Април 15, 2010, 16:26:37 pm »
Всъшност съраун колоните трябва да са отстрани, а не зад теб. Погледни в раздела на сайта "често задавани въпроси" за разположението на колоните при домашно кино.

Иначе по последния ти върос, ето няколко примерни варианта:

Denon Pma 510 + Monitor Audio Br5
http://www.denon.de/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=2&action=detail&Pid=407
http://www.monitoraudio.co.uk/products/bronze-br/br5/your-speaker

Denon Pma 510 + Focal 706V


Nad NAD C315BEE + Klipsch Reference RF-52
http://nadelectronics.com/products/hifi-amplifiers/C315BEE-Stereo-Integrated-Amplifier/
http://www.klipsch.com/na-en/products/rf-52-overview/

Nad NAD C315BEE + Klipsch Reference RB-61

Има разбира се и други варианти и всевъзможни комбинации.
Можеш да чуеш и стерео компонентите, и колоните на Yamaha ... но като се замисля не можеш да ги чуеш ... в техномаркет не е за слушане...

Bra1nSicK

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #21 -: Април 15, 2010, 20:36:08 pm »
Варианта с Klipsch RF-52 и NAD C315BEE ми допада много. В кой магазин мога да чуя колоните, защото видях, че в Техномаркет ги нямат в наличност...

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #22 -: Април 15, 2010, 20:39:05 pm »
А как ти допада като не си го чул? На визия? От София ли си?

Bra1nSicK

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #23 -: Април 15, 2010, 20:48:28 pm »
Ами гледах им характеристиките и визията също е хубава. Иначе не съм от София, но ще съм студент там и ще купувам всичко от там.


vasilivanov

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #24 -: Април 15, 2010, 21:17:13 pm »
Варианта с Klipsch RF-52 и NAD C315BEE ми допада много. В кой магазин мога да чуя колоните, защото видях, че в Техномаркет ги нямат в наличност...

В официалните сайтове на производителите пише къде се намират дилърите в България.

hristobote

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #25 -: Април 16, 2010, 01:53:16 am »
Само да уточня, че Klipsch Reference RB-61 свирят една идея по-добре от 52-ките. Също така бих те посъветвал да си вземеш bookshelf (малки) колони за този хол. Има добри предложения и от Монитор аудио за такива.
Като цени нещата са така
Клипш 52 - 560 лева брой
Клипш 61 - 460 лева брой
Над 315 - 599 лева
Над 326 - 799 лева.
Денон 510 -  500 лева ... Монитор аудио не знам

civica

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #26 -: Април 18, 2010, 18:37:39 pm »
Букшелф колони , добра идея , но ще трябват и подходящи стойки , които ако са направени добре ще струват пари ! Гледах едно ревю на Wharfadale Diamond 10.1 , не са никак зле , но на живо може и да не е така , но пък затова не са от скъпите ! С един стерео усилвател на Ротел , примерно , сигурно ще свирят добре !

vasilivanov

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #27 -: Април 18, 2010, 19:03:04 pm »
Някой беше казал, че добрите неща на Wharfedale са Opus серията.
Слушал съм Diamond 9.6 (мисля, че бяха) с моднати филтри и не ми допадна много.  ;D

civica

  • Гост
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #28 -: Април 18, 2010, 19:09:46 pm »
Модела 10.1 е нов и аз не съм го слушал , но и то няма къде в БГ засега , но иначе отзивите са добри и цената също ! Не казвам , че няма и по-добри колони на марката , просто това е предложение съобразено с бюджета !

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Препоръчайте ми колони
« Отговор #29 -: Април 19, 2010, 10:20:06 am »
А като няма къде да се чуе в България, и като не си го чувал ти самия и нямаш представа как свири, какъв е смисъла да се препоръчва!?
Да почнем да четем английските и руските списания и да препоръчваме масово продукти, които ги няма у нас, на базата на червени звездички в списанията ... не мислиш ли че е несериозно?
Желанието да се помогне е хубаво нещо, но по-добре ще е да го правим на базата на реални възможности и опит.