Автор Тема: Не ми излизат субтитрите на кирилица  (Прочетена 43272 пъти)

ivchooo

  • Гост
Имам нужда от помощ и ще бъда мн благодарен на някой ако ми помогне и ми каже ,
какво да направя за да ми прочита субтитрите на български след като гледам филм през флашка.
Показва ми само припинателните знаци все едно не чете български букви.
Моделът е AV834G. 

civica

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #1 -: Август 29, 2011, 00:24:43 am »
При Тошиба е малкоо по-сложно с субтитрите на бг ! Има хамалогия !

 " За субтитри на български - трябва да са в txt формат, със същото име на видеофайла - трябва да се преобразуват  - /енкодинга трябва да е "unicode"/. Отваряте ги с Notepad, давате Save As и там в настройките сменяте от ANSI на UNICODE.

--------------------------------------------------------------------------------
Променяте с нотпад при save да е Unicode и разширението да е .srt! - тогава субтитрите се виждат от плеъра на телевизора.
По друг начин не става. Вижда само това което съществува и в латиницата.
Отваряте файла на субтитрите с нотпад, и веднага му давате Save as . След което имате опция отдолу за промяна на енкодинга. Трябва да смените и разширението на All вместо тхт.
Формата е *srt* "

И това се прави за всеки филм ! Досадна работа , но при Тошиба е така ! Варианта е външен HD плеър , за 250лв , примерно и става без проблеми !

ivchooo

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #2 -: Август 29, 2011, 00:46:57 am »
Мерси :) стана сега, ако ми кажеш дали има и някакъв странен начин да ги увелча малко защото са доста ситни би било супер

civica

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #3 -: Август 29, 2011, 00:51:27 am »
Има !   :D


" Използвайте WORD за да направите всички букви главни във файла със субтитрите. Размяна на малките букви с главни става чрез функцията "CHANGE CASE". За Office 2003 и по-стар поставяме субтитрите в празен уърдовски файл и ги маркираме (CTRL+A) отиваме на падащото меню FORMAT и избираме CHANGE CASE и UPPERCASE. След преобразуването поставяме новите субтитри в текстовия файл с името на филма и сме готови. Вместо 3 вече имаме 6 размера за субтитрите. За Office 2007 имаме бутон за CHANGE CASE при бутоните за FONT.
За тези които не са на ясно файла със субтитрите се отваря с NOTEPAD. Натискаме десен бутон в/у файла със субтитрите, избираме OPEN WITH и от списъка с програми избираме NOTEPAD. Отварят се като текстов файл. С големи букви субтитрите се четат перфектно. Преобразуването става за по-малко от 1 минута.

 по-добре ползвайте
http://www.homemediaserver.ru/files/116/setup_ms.exe
За да тръгнат субтитрите, трябва да се сложат в отделна папка - там си копирате всички субтитри (името трябва да е същото като на филма!). Влизате в настройки, транскодер, от табовете най-долу избирате субтитри и посочвате горе пътя до папката със субтитри. Рестарт на сървъра и готово. Има и настройка за големината на шрифта, отстояние от долу и др. При пускане на филма, програмата си намира файла със субтитри."



gua

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2011, 21:22:00 pm »
Здравейте, днес си купих Toshiba 42SL863G и пробвах да пусна филм със субтитри по показания начин, но нещо не става! Някой да знае какъв би могъл да бъде проблема? Направил съм всичко посочено от civica, но не става...

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2011, 21:47:10 pm »
Сигурен ли си, че името на файловете е напълно еднакво?

gua

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2011, 21:50:44 pm »
Да, напълно еднакво. И са сложени в една и съща директория.

tedo

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2011, 10:49:39 am »
И аз имам същия проблем.
Пробвах файла да се казава ".srt" ".SRT" ".txt"
И субс няма.
Поздрави.

gua

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2011, 11:35:12 am »
Аз пробвах и всички кодировки: Unicode, Unicode-big indian, UTF-8, ANSI и с нищо не става.

tedo

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2011, 12:12:19 pm »
При мен FW e :

Цитат
19.2.49.2 aug .12.2011 FW : 14

gua

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #10 -: Ноември 06, 2011, 15:27:50 pm »
И при мен е същият FW.

tedo

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #11 -: Ноември 06, 2011, 17:55:32 pm »
При Тошиба е малкоо по-сложно с субтитрите на бг ! Има хамалогия !

 " За субтитри на български - трябва да са в txt формат, със същото име на видеофайла - трябва да се преобразуват  - /енкодинга трябва да е "unicode"/. Отваряте ги с Notepad, давате Save As и там в настройките сменяте от ANSI на UNICODE.

--------------------------------------------------------------------------------
Променяте с нотпад при save да е Unicode и разширението да е .srt! - тогава субтитрите се виждат от плеъра на телевизора.
По друг начин не става. Вижда само това което съществува и в латиницата.
Отваряте файла на субтитрите с нотпад, и веднага му давате Save as . След което имате опция отдолу за промяна на енкодинга. Трябва да смените и разширението на All вместо тхт.
Формата е *srt* "

И това се прави за всеки филм ! Досадна работа , но при Тошиба е така ! Варианта е външен HD плеър , за 250лв , примерно и става без проблеми !

Остава колегата @civica да каже  с коя версия го е тествал.
Поздрави!

gua

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2011, 11:23:25 am »
Дам, ама няма отговор. А аз забелязвам че само ако е mpeg имам опция от дистанционното да пусна субтитри(не че ги пуска), а при всички други формати ми пише: "! Не е достъпен".
Ама явно няма да намерим решение...

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2011, 14:51:32 pm »
А сигурен ли си, че изобщо има такива възможности телевизора?
Защото Тошиба не са много оправни в това отношение.

gua

  • Гост
Re:Не ми излизат субтитрите на кирилица
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2011, 19:37:39 pm »
Ами аз от тук четох, че може и за това го взех де, ама може или не...вече е все тая. Просто ми беше интересно как този пич ги е подкарал.