Автор Тема: Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?  (Прочетена 10749 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Когато натрупаме техника идва и момента  да се запитаме с какво устройство ще е най добре да е свържем към ел. мрежата. Тъй като при мен този момент настъпва , аз ще попитам по какви критерий (освен финансови) трябва се избира разклонител. На мен най големите притеснения са ми за токовите удари .

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2013, 01:05:50 am »
Голяма част от тези устройства /филтри и токоизправители/ са ефективни само при наличие на истинско заземяване на елинсталацията.Така че, първо трябва да се вземе предвид това.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2013, 01:12:19 am »
Уви в старите панелки няма заземяване , а контактите са занулени.

Неактивен Ulfhedinn

  • Публикации: 43
  • Time fades even legend...
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2013, 08:09:18 am »
Използвам UPS за по-чувствителната техника. Преди да го включа, от токови удари, на ресъвъра два пъти му се включва защитата и ми се наложи да се обаждам до съпорт центъра на Ямаха в Ирландия, за да ми кажат с каква комбинация от бутони се разблокира.
Ползвам само APC и за компютрите вкъщи, и за другата техника. По принцип от компанията обаче не препоръчват да се включва чувствителна аудио/видео техника към Back-UPS, може би защото имат отделна продуктова линия за целта, иначе не ми звучи смислено. Имай предвид обаче, че цените на APC са доста солени.

Продуктът, който e направен специално за целта е този - AV Power Conditioners & Battery Backups
Амазон го продава за $659.95

На този линк има и други AV продукти на APC - Audio-Video Power Solutions

Заземяване наистина е необходимо, но аз лично се чувствам по-сигурен, когато съм взел мерки, дори и те, в последствие да се окажат плацебо.

Admin - Обърни специално внимание на темата за правилно поставяне на линкове!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2013, 10:02:57 am »
Тези продукти не се предлагат в БГ и не са за нашите стандарти. Шнайдер ми е доста позната компания и познавам добре продуктовия им каталог (работата ми е в тази сфера). Благодаря все пак . Ще ми е интересно и други да споделят какво използват .

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2013, 16:06:05 pm »
На APC има един стабилизатор на тока , които уж пази от токови удари и има някакъв филтър . Ето го модела - APC . Има ли някои наблюдения за него ?

vessk0

  • Гост
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2013, 18:00:44 pm »
Виж като за начало нещо от рода на APC H15 и Belkin PF60, аз също започнах да се чета материали по тази тема...

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2013, 20:17:23 pm »
Разгледах ги , много интересни модели и на достъпни цени , ама нещо не ги виждам с шуко , като за нашите ширини .

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2013, 12:15:10 pm »
Здравейте! Аз лично си имах преживяване на два пъти с UPS-и. Втория път разбрах кое ми изгори техниката при спиране на тока, а именно UPS на APC. Той просто си вдигна 300V на изхода и от тогава използвам само филтри и разклонители. Да не говоря колко шум вкарват online UPS-ите.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2013, 13:41:06 pm »
Онлайн UPS и за мен не е вариант , желанието ми е да намеря нещо подходящо (строго профилирано за аудио и видео техника) и разбира се да е на разумна цена гравитиращо около 500-700 лв. не повече .

vessk0

  • Гост
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2013, 18:06:00 pm »
От много четене и съвети със сериозни инженери, установих че в тази ценова зона ни трябват само и единствено пасивни филтри, обиращи смущенията, вкарани от всички уреди и съседи, в електрическата инсталация. За стабилизаторите и външни захранвания, изправящи тока и след това повторно генериращи синусоида, наистина има смисъл ако имаш адски много пари...

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Избор на разклонител или как да си пазим техниката ?
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2013, 18:56:55 pm »
Добре де дай пример за такива пасивни филтри , марки модели .