Автор Тема: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy  (Прочетена 76044 пъти)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #120 -: Декември 30, 2016, 14:19:50 pm »
Здравейте весели празници желая на всички съфорумници  :)
Аз се реших най накрая за субуфер, и след празниците ще поръчвам SVS PB-16 Ultra с кабел Chord Chameleon VEE 3
Първоначално се бях спрял на старият модел pb-13 ultra който мисля че ще ми е предостатъчен, но в последствие ще взимам новият.
Сигурно ще ми трябва и малко помощ с настройките след това !
Когато го получа и калибрирам системата отново ще пиша.
 

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #121 -: Януари 15, 2017, 12:17:12 pm »
 lilscrappy , добър избор е SVS PB-16 Ultra с кабел Chord Chameleon VEE 3 . Ще чакам отзиви и снимки .

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #122 -: Януари 25, 2017, 22:34:55 pm »
Здравейте днес получих субчето, точната дума не е субче а гиганта, защото едва го качих до третият етаж, че не влизаше в асансьора, даже си секнах гърба докато го свалях от камиона  :D
Така калибрирах системата и го изпробвах с default настройки (всичко на off) само промених усилването на -20 и чух как е с отпушени портове в Standard режим и с един запушен в Extended в който ниските паднаха малко повече веднага се усеща!
С две думи субуфера е повече от чудесен, има много дълбок и плътен бас, чуват се ниски честоти които ги нямаше преди при филмите, изобщо не съжалявам за покупката, който има възможност и голямо помещение да не му мисли изобщо !
Утре ще изпробвам да задам едни други настройки от самият субуфер да резна ниските до 80-100 hz и една друга опция Parametric EQ ще опитам да и задам първо 60 после 80hz да видя да ли ще усетя разлима в дадени сцени.
Ето две снимки да го видите, снимал съм го без решетката тя е метална и е към 4кг бая тежичка е.

Неактивен anatoli.vasilev2

  • Публикации: 8
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #123 -: Януари 25, 2017, 23:44:53 pm »
Супер е суб-а,красавец , би ли споделил от къде го поръча и колко излезе доставката до България.

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #124 -: Януари 26, 2017, 00:05:15 am »
Поръчан е от avguide магазина, който се интересува да се свържи с тях, мога да кажа само че изкарах късмет с моята бройка black oak, разбрах че масово се поръчвали piano gloss, така че ако някой иска точно лъскавото piano gloss може да не е лесно да се намери, но хората от avguide смятам ще го изнамерят и него от някъде, вие само се решете с покупката:D!
Когато направя повече тестове ще пиша пак.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #125 -: Януари 26, 2017, 00:07:51 am »
lilscrappy, честито, радвам се, че си доволен. А за секването беше предупреден :). От снимките не се вижда много добре, особено, ако човек не е запознат с размера на колоните, но PB-16 Ultra е огромен... и много тежък.
Ако успееш да направиш по-добри снимки би било добре.

anatoli.vasilev2, lilscrappy купи субуфера си от AV Store - официалният вносител на SVS за България. Цените на всички модели са посочени на сайта.

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #126 -: Януари 26, 2017, 10:26:54 am »
Честито!!!
Суб-ът наистина е впечатляващ. Дисплеят изключва ли се, или свети постоянно? Audyssey-то еквализира и суб-а, без да дава информация какво точно прави, така че внимавай с Parametric EQ-то, а честотите се задават от ресивъра, няма нужда да го правиш от суб-а.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #127 -: Януари 26, 2017, 11:03:50 am »
lilscrappy , първо честито за придобивката ! (y) (y) (y)  Радвам се ,че ме чу за покупката  !  (y) Относно секването на кръста ,то се очакваше при тези кг. на изделието , в Пловдив има добриии маСажисткиии ще те Оооправят , споко !!!  :-X :-X :-X


Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #128 -: Януари 26, 2017, 12:40:49 pm »
Хаха Angel_s не ми е за първи път като тренирам фитнес някой път без да загрея даже е ставало по лошо  :D
dimi123
Стигнах до заключението че няма нужда да барам Low Pass Filter и Parametric EQ настройките на суба оставил съм ги на off само това за отворените портове и един затворен е интересно даже има опция и за трите затворени, вмомента съм го оставил на Standard Tune всички портове отворени малко така да послушам !
От ресийвъра като се отиде на subwoofer има опция да се комбинира с LFE+Main и само LFE, оставил съм го на LFE, под него има друга опция която ми е на 120hz, предполагам от там мога да коригирам до колко да свири баса, но вмомента съм доволен както си е и не барам нищо.
Само може да се изпробват различни вариянти, да задам всички колони за малки (оставил съм всичко както ми го калибрира само високите които са ми над глава са на small-60hz, другото е на Large)
Също и Audyssey MultEQ XT32 е интересно как ще се пусне Reference, L/R Bypass също и Dynamic EQ-off или on
Ей така за тест мога да изпробвам от ресийвъра където ми е зададено за суба 120hz да го дам на 80hz, да направя всички колони small и да им задам от 80hz нагоре да свират да чуя какво ще се получи!
Но от суба съм много доволен добра инвестиция  :)

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #129 -: Януари 26, 2017, 20:59:00 pm »
LFE+Main дублира баса от фронталните колони. LFE е правилната настройка, но няма нужда да ограничаваш суб-а до 80 hz. Ограничаваш само честотата на колоните през ресивъра. Dynamic EQ също не ти е необходимо, то служи само за повдигане на баса при ниски нива на слушане.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #130 -: Януари 26, 2017, 23:21:32 pm »
Да от суба никакви настройки не барам вече, играе много важна роля дали ще има затворени портове, в момента всички са отворени така ще го ползвам известно време после ще тествам с един затворен и с три просто да сравня как се чува !
Като цяло мисля че е най добре всичко да ми е на Large защото оставам с впечатлението че се губят някои елементи в сцените които се чуват много добре ако са на large спрямо като ги задам на small 40hz или нагоре !
dimi123
Забравих да ти отговора в миналият пост на дистанционното има бутонче с който се изключва да свети синият дисплей на суба!

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #131 -: Януари 26, 2017, 23:44:14 pm »
Благородно ти завиждам!Честито и със здраве!
п.п.Гости приемаш ли? :)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #132 -: Февруари 09, 2017, 12:53:21 pm »
vidolov
Разбира се че приемам  ;)
Още веднъж ще похваля суба, много доволно се получи с него в кино режим, само не ми харесва, че пода обира вибрации, за целта обмисля завбъдеще да направя гранитни плочи както за суба така и за фронталните !
Но това ще го мисля когато се преместя в друго жилище!
Следващият ъпгрейд който обмислям, има голяма вероятност да е тази година:
Стерео усилвател:
Denon PMA-2500NE или YAMAHA A-S2100  с кабел Chord Signature Tuned ARAY захранващият кабел на стерео усилвателя ще бъде сегашният ми Audioquest NRG-4 който ще бъде вързан към филтър Black Noise 2500 V2
За ресивъра ми ще се закупи нов захранващ кабел Chord Signature ARAY Power Cable който също ще бъде вързан към филтъра Black Noise 2500 V2 а от филтъра към тока още не съм решил кой модел захранващ кабел да бъде.
За проектора ще си взема ISOL-8 VMC1080 + едон Audioquest NRG-2 който да влиза в тока
С покупката на стерео усилвател, ще имам опция за доизграждане до 11.1 следователно обмислям покупка и на един чифт съраунд колони модел Klipsch RS-62 ii за кабел не съм решил още защото може и да използвам сегашният ми Chord Epic Twin който е 2х3м ако стигне разстоянието което ме устройва, но май ще трябва и едни стойки за RB-81 ii да взема.
За фронталните ако ще сменям кабела избора ще е между Chord Signature Reference и Chord Sarum знам че Sarum е по добрият вариант, но е два пъти и нещо по скъп не знам да ли ще има толкова изразена разлика в полза на по скъпият кабел.
Това е за сега.

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #133 -: Февруари 15, 2023, 10:59:32 am »
Здравейте, скоро не съм писал нищо 🤪

Реших се да продам част от системата и се появиха точните хора, субуфера отиде при колега от Пловдив, с голяма къща, там му е мястото 🤣

Първоначално се канех да продам само фронталните, но се появи сериозно момче от Варна, който взе фронталните, центъра + ресивъра Marantz SR7010 ( изграждаше първа система )

Пиша Ви, тъй като обмисля ( срокове и дати няма как да дам ) но съм се спрял на следните неща, та ще се радвам да чуя какво ви е мнението:

Фронтални - SVS Ultra Tower
Център - SVS Ultra Center
Ресивър - Marantz SR 7015 ( клоня за момента към marantz )  или Denon AVR X4700H ( доколкото разбирам и двата модела имат AURO 3D активно )
Power Amplifier - Emotiva XPA-DR3 или Emotiva XPA 5 Gen 3 ( а може и XPA 9 Gen 3 ) изобщо има ли смисъл да захранва всички тонколони или само фронталните а  защо не и 5-те главни )

да попитам тъй като не съм запознат  с горепосоченият Amplifier ако ресивъра е 9 канален имам ли опция да активирам 11 колони или повече ?

Кабели за Emotiva - Chord Shawline Analogue RCA interconnect и Chord Crimson VEE 3 ( само не знам дали ще се усети и има някаква осезаема разлика главно за фронталните )
Токов Филтър - AudioQuest PowerQuest 3

Лека полека може и да се смени съраунда Klipsch rs52 ii с SVS Ultra серията, както още един чифт на SVS Prime Elevation да стигнем 11, субуфер изобщо не обмислям преди смяна на жилището ( което трябваше да е в ход но ….. )

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #134 -: Февруари 15, 2023, 12:17:45 pm »
Системата в същата стая ли ще се помещава?
Според мен не се отказвай от събуфера. Ако трябва вземи затворен обем, който по-лесно да се намести в помещението. Освен ако не планираш съвсем скорошно преместване.
Denon-a би могъл да се разшири до 11.2 с външен усилвател. Нямам опит с конкретните модели на Emotiva, но не би трябвало да имаш проблем с 5,7 или 9 канално стъпало.