Автор Тема: Мнение между 3 модела плазмени телевизори  (Прочетена 4726 пъти)

Dobromir

  • Гост
Здравейте,
имам намерението да сменя сегашния си LED телевизор с плазмен телевизор на Panosonic. Насочил съм се към такъв с 42 инчов диагонал понеже разстоянието от точката за гледане до самия телевизор е малко над 2 метра и 50 инча може би ще дойде в повече.
Ще ви помоля за препоръки между слените 3 модела към които съм се спрял:
TX-P42VT30E (който е употребяван, но още е гаранционен)
или следните 2 нови:
TX-P42ST60E ( към момента е на промоционална цена с включена писалка и 3д очила );
TX-P42GT50E ( не промоционален :) )
По принцип модела към който съм се насочил е TX-P42GT50E заради THX режима, но пък TX-P42ST60E е по-нов модел.  TX-P42VT30E също е добър телевизор, но се притеснявам, че е употребяван и вече е по-стар модел.
Светлината в помощението почти не ме притеснява, защото предимно вечер имам възможност да седна пред телевизора.
Ценовия диапазон и на 3те модела е почти един.
Моля, за Вашите мнения и предложения.
Благодаря предварително  :)

Kikata

  • Гост
Re:Мнение между 3 модела плазмени телевизори
« Отговор #1 -: Август 08, 2013, 18:47:06 pm »
Аз бих се спрял на втория TX-P42ST60E -нов модел,със съответните подобрения откъм филтър и т.н...Останалите два модела са старо поколение,особено TX-P42VT30E,който е високия клас от 2011 година,не се знае колко време е бил мостра ,за разработка на фосфора вероятно и дума не може да става,освен това въпреки че е високия клас от 2011-та,плазмите от тази година имат проблем със "позеленяване" ,което си личи предимно на бял фон и на запад ги сменяха май.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Мнение между 3 модела плазмени телевизори
« Отговор #2 -: Август 08, 2013, 23:48:18 pm »
Подкрепям колегата - ST60 е правилния избор в случая.

Dobromir

  • Гост
Re:Мнение между 3 модела плазмени телевизори
« Отговор #3 -: Август 09, 2013, 10:23:09 am »
Благодаря за мненията Ви. Единственото което ме притеснява е, че четох за серията ST60, е наличието на "lag" при гейминг, това е нещото което ме спира към момента да не съм взел телевизора, а за жалост в България GT60 серията която е 42 инчова в България не виждам да я продават, а именно тя е с новия процесор "Hexa", който според мен ще предотврати този "lag".
Благодаря за мненията Ви отново.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Мнение между 3 модела плазмени телевизори
« Отговор #4 -: Август 09, 2013, 11:07:57 am »
Дават му около 50мс input lag. Наистина е малко високо, но зависи какви игри и колко играеш. Ако си сериозен геймър може да е притеснително.

Kikata

  • Гост
Re:Мнение между 3 модела плазмени телевизори
« Отговор #5 -: Август 09, 2013, 12:31:15 pm »
Остава варианта да изчакаш и GT60 серията да се появи в БГ,най-вероятно по Коледа ще има промоции...

Dobromir

  • Гост
Re:Мнение между 3 модела плазмени телевизори
« Отговор #6 -: Август 09, 2013, 12:35:44 pm »
Предполагам, че така ще стане.  :)
Мерси отново.