Автор Тема: Помощ за покупка на кабел за субуфер  (Прочетена 5598 пъти)

Pecataaaa

  • Гост
Помощ за покупка на кабел за субуфер
« -: Февруари 17, 2015, 09:29:29 am »
Здравейте, спечелих търг в ebay и сега чакам да пристигне Subwoofer Infinity Beta SW - 10.Може ли да ми помогнете с това какъв кабел трябва да си купя за да го свържа с ресивъра си - OnkyoTX-NR636.Доколкото прочетох трябва да се свърже с LFE входа на субуфера и хубаво е кабела да е digital coaxial, но не съм сигурен.Ако може да ми помогнете.Предварително благодаря.

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Помощ за покупка на кабел за субуфер
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2015, 09:43:00 am »
Би трябвало в комплекта да има такъв кабел. Трябва ти достатъчно дълъг коаксиален кабел обикновено с RСА.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Помощ за покупка на кабел за субуфер
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2015, 13:20:15 pm »
Всъшност в комплекта на сбуферите твърде рядко има кабел за връзка с рисивър.
Освен това далеч не всеки каоксиален кабел е добър избор за субуфер, както и далеч не всеки специализиран кабел за субуфер e коаксиален.

Нерядко некачествени кабели за субуфер могат да доведат до неприятни артефакти в звученето - Брум е най-често срещания проблем породен от неподходящ кабел. Препоръчвам ти да се ориентираш към специализиран кабел за субуфер на сериозен производител.

Успех!

Pecataaaa

  • Гост
Re:Помощ за покупка на кабел за субуфер
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2015, 19:38:56 pm »
Благодаря за отговора, най-вероятно ще трябва да си купя, първо ще го попитам все пак дали не е сложил такъв заедно със субуфера.Ако може и да попитам на ресивъра, къде точно трябва да се върже - там, където пише subwoofer или има и други изходи Zone 2 -Line Out, има и един Pre Out.