Автор Тема: LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения  (Прочетена 147789 пъти)

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #30 -: Април 01, 2010, 11:04:46 am »
30 сек. за 10 канала е нормално постижение. Аз със външен приемник го правя за 22 сек., а при тях е много по-бързо винаги.
Не винаги :)
При мен на моя Topfield 7700HCCF често при бързо превключване на програмите приемникът блокира и се саморестартира.Често даже при последната програма на която превключа/или прескоча през 3-4 програми/приемника блокира-и бутоните P-,P+ ,V- ,V+ не работят ,та се налага да го исключвам  от дистанционното.Всичко зависи до колко са къдърни тези които пишат съответният фърмуер.

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #31 -: Април 01, 2010, 13:54:54 pm »
Запазване /сваляне/на оригиналният фърмуер с помоща на RS232.
Може, но на части.
Автора не носи отговорност за безвъзвратно повреденият в резултат на тези действия телевизор!
1. Поставете в телевизора флашка (обезателно FAT32).
2. По com порта се свързвате към телевизора, наберете на сляпо 'debug', натиснете Enter, още веднъж Enter, наберете 'sh', Enter. Попадаме в shell.
3. Изпълнете команди:
cat /dev/mtd0 > /mnt/usb1/Drive1/bbminfo
cat /dev/mtd1 > /mnt/usb1/Drive1/boot
cat /dev/mtd2 > /mnt/usb1/Drive1/mtdinfo
cat /dev/mtd3 > /mnt/usb1/Drive1/rootfs
cat /dev/mtd4 > /mnt/usb1/Drive1/model
cat /dev/mtd5 > /mnt/usb1/Drive1/emanual
cat /dev/mtd6 > /mnt/usb1/Drive1/ezcal
cat /dev/mtd7 > /mnt/usb1/Drive1/kernel
cat /dev/mtd8 > /mnt/usb1/Drive1/lgapp
cat /dev/mtd9 > /mnt/usb1/Drive1/lgres
cat /dev/mtd10 > /mnt/usb1/Drive1/lgfont
cat /dev/mtd15 > /mnt/usb1/Drive1/recdb
cat /dev/mtd16 > /mnt/usb1/Drive1/system
cat /dev/mtd17 > /mnt/usb1/Drive1/user
cat /dev/mtd18 > /mnt/usb1/Drive1/reserved
Почакайте докато всичко се изпълни.
4. Изпълнете umount /dev/sda1
5. Изкарайте флашката, включете я към компютъра, проверите за наличието на всички файлова на флашката. Ако липсват някои файлове - значи нещо не се е получило както трябва. Помислете къде и какво не се е получило, повторете.
Тези файлове-са пълен бекап на фърмуера на телевизора (и активният и резервният фърмуер). В последствие, въстановяването на-някои от блоковете може с команда "loadz name_of_file" в uboot.

(с) ElectroBiT from lg-hack.info

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16479-126#4645

nkd

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #32 -: Април 01, 2010, 14:14:27 pm »


Не винаги :)
При мен на моя Topfield 7700HCCF често при бързо превключване на програмите приемникът блокира и се саморестартира.Често даже при последната програма на която превключа/или прескоча през 3-4 програми/приемника блокира-и бутоните P-,P+ ,V- ,V+ не работят ,та се налага да го исключвам  от дистанционното.Всичко зависи до колко са къдърни тези които пишат съответният фърмуер. В случая е М-сат и Милен Йовев-/личи си че е аматъор/.
Забива и при вградените DVB-C тунери с САМодул като се сменя бързо без да се изчаква поне да прочете информацията и трябва да се рестартира ТВ от мрежата( Toshiba 42XV635D на Евроком-София)

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698

georgi0719

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #34 -: Април 04, 2010, 10:15:32 am »
Толкова зле ли са Lg телевизорите че навсякъде по магазините говорят с такова пренебрежение за тях продавачите,,Технополис,Техномаркет''.Прави ми впечатление че за всяка марка обясняват положителни и отрицателни неща стане ли въпрос за Lg има само 1 гримаса на отвръщение едва ли не и отговорът е,, LG никога''.Аз не разбирам много от телевизори но вчера ходих с 1 флашка с 1 филм avi формат пускахме на разични марки Sony 46EX500,Samsung 46C650 и LG475000.Сони ми е любимата марка но екранът беше на зърна Самсунг като че ли предаваше най добре,,малко по остро'' но нямаше фрапираща разлика с LG то .Като казах това на продавача той ми отговори ,,Lg са най големият боклук и ще се набуташ много ако си го вземеш''.Аз пак повтарям че за мене е важно най много да гледам добре спорт на телевизорът,те ми обясняваха че не е важно колко херца е lcd то а как работят тези херцове,защото примерно 200 херца при ЛГ работят по зле от 100 херца на Samsung,след това ме хванаха за ръката и ме закараха при плазмите на Panasonic.И те са хубави но в темата тука за Panasonic първите 10 страници толкова много хора се оплакваха от дефекти че направо се уплаших.И тотално пак се обърках накрая.Май наистина ще почакам.Но за световното трябва да имам голям телевизор

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #35 -: Април 04, 2010, 13:10:07 pm »
Самите продавачи не са добре запознати с марката LG. В обществото има  едно погрешно разпространено мнение ,че тази марка не струва и това е заради продуктите им  от 1995-2005г.През този период LG бяха крайно изостанали в развититето си и загубиха голяма част от извоюваният пазар.Така щяха и да си продължат ....докато не ги купиха Филипс и не поеха мениджмънта на компанията.Стабилизираха LG и ги направиха 2-ри по големина производител на телевизори в света ,след което продадоха своя дял през 2008г.
LG произвеждат главно бюджетни модели от среден клас.Картината в LCD моделите им е в зависимост от матриците които произвеждат S-IPS-които са стара разновидност/1994/и си имат своите недостатъци-утечка на светлина от подсветката ,заради което имат малък контраст.Последният гаф на LG е ,че в края на миналата година направиха презентация на 3D телевизорте си ,но техните модели в 3D режим работеха с кадри 540p -тоест наполовина от нативната хоризонтална резолюция на панела. Грешката  се дължеше на техните маркетолози ,които подцениха конкуренцията и развитието на пазара. Другите компании представиха своите 3D модели в началото на тази година които работеха с пълната резолюция от 1080p. LG се усетиха и притиснаха инженерите си да поправят тази грешка и вече са в час с новите 3D модели.
Що се отнася до Panasonic-да плазмените модели с панели G11 и G12 имат два проблема-разлепване на дешифратори/поява на постоянни цветни ивици/ и изсветляване на черното поради това ,че инженерите им са решили  да удължат живота на панела/причинено от  стареенето на фосфора/като увеличават постепенно през определени периоди от време -подаваното напрежение на отделните клетки.В началото на годината заявиха ,че тези проблеми са решени в новите G13 панели /поставяни в тазгодишните модели/.

JovaniJo

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #36 -: Април 05, 2010, 11:21:55 am »
Firmware 3.63 for LH7000
http://rapidshare.com/files/371259518/LG_DTV.rar

JovaniJo ще го пробваш ли?

http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&back=1&sort=lpost&forum_id=145&thread=3079


Благодаря, сега се връщам от провинцията.Вече е изтеглен и качен на 42LH7000 при смяната от 3.55 към 3.63 запази настройките на каналите, въпреки че бях подготвен предварително с бекъп файл. Какво забелязвам след актуализацията:
1.По добра работа с CAM Conax - доставчик ми е MSAT Cable
2.Подобрена работа с HD каналите т.е отварят се по бързо /кодираните/, подобрена картина /изчезна писеализацията и накъсването/.
3.Това което писаха за нивото на сигнала, че се вдига според мен е относително не съм забелязъл разлика разликата е в качеството на сигнала всички транспондери на 100% само два с HD канали на 90%.
4.Превключването м/у каналите е относително малко по бързо но само при некодираните, при кодираните си зависи от кодиравката и рефреша на ключетата от картата към модула.
5.Както и при версия 3.55 и във 3.63 имаме достъп до ТВ-то през RS-232 проверено и работи.
6.Появи се в меню опции "Channel auto update" - може би отговаря за актуализацията на каналите от провайдъра вече е добавена опция за вкл. и изкл. До сега лично при мен тази информация се променяше автоматично от MSAT Cable имам в предвид имената на каналите и броят им по различните транспондери т.е ТВ-то си се актуализираше само.Сега ако ти "досаждат" OFF
7.Може и на мен да ми се привижда но май наистина има промяна в картината особенно на SD. По другите форуми също имаше отзиви в тази посока
Ами това е за сега и още веднъж да благодаря на hristoslav2

JovaniJo

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #37 -: Април 05, 2010, 12:39:08 pm »
Нов редактор от JLevi за *.Tll файлове версията е 3.2 добавена възможност за изтриване на цифрови канали.
(не забравяйте да поставите опцията в телвизора Channel Auto Update - на OFF)

link:   ftp://drew99.selfip.com:9292/LG/JLevi/
username: LG
pass: LG

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #38 -: Април 05, 2010, 13:20:41 pm »
Програмистите на LG са се постарали да оправят някои дребни проблеми- съдейки по доклада ти за новият фърмуер. Дано да има и следващи версии с още подобрения-ще следя по форумите.
Жалкото е че такива Tll файлове се правят само за LG. Добре е да има сайтове и за хакване на фърмуера и на другите марки телевизори.Ако някой попадне на нещо-да пише.

JovaniJo

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #39 -: Април 05, 2010, 13:34:28 pm »
Някъде из нета съм попадал на редактор за каналите и за SAMSUNG.Той също е писан от ентусиасти на марката.
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16777
SamyGO ChanEdit - Chanel Editor
Screenshots: http://www.polskafan.de/samsung/screenshots
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=SamyGO_ChanEdit_-_Chanel_Editor

JovaniJo

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #40 -: Април 05, 2010, 20:02:55 pm »
hristoslav2 ето още един работещ линк за firmware 3.63 for LH7000 с инструкции за инсталация от LG Ru
http://www.letitbit.ru/files/16097/3_63_firmware_upgrade________lh7000____.zip

JovaniJo

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #41 -: Април 05, 2010, 20:12:19 pm »
Ето нещо интересно:
Скай ТВ купува 15000 3DTVs от LG за предаване на живо на спортни събития на обществени места
http://www.engadget.com/2010/03/16/sky-tv-buys-15-000-3dtvs-from-lg-for-live-sports-broadcasts-in-p/
Сега в добрата стара Англия после и в "други градове от България 3012г."

toddy

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #42 -: Април 05, 2010, 20:32:52 pm »
Здравейте на всички !
Благодаря на JovaniJo за линка и за 3.63 за LH7000 утре ще пробвам и аз на 32LH7000 и ще пиша отзиви.
Благодаря и на hristoslav2 за форума.

P.S. вече съм с новия 3.63 на пръв поглед потвърждавам на JovaniJo мненията.
Превключването м/у каналите е  малко по бързо като че ли.
Появи се в меню опции "Channel auto update".
Май наистина има промяна в картината особенно на SD изчезна писеализацията и накъсването.
При смяната от 3.55 към 3.63 запази настройките на каналите.
Нямам кодирани канали и нямам мнение по това както и за модула аз съм без модул на ДЦЦ Пловдив.
Още веднъж да благодаря на JovaniJo и hristoslav2.

JovaniJo

  • Гост
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #43 -: Април 05, 2010, 21:26:23 pm »
В сервизното меню INSTART избираме позиция 4 System последната позиция Channel mute поставяме от ON на OFF -резултата е относително по-бързо превключване на каналите появява се по рано картината

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698
Re:LG LCD / Faq - на първа страница, обсъждане,мнения
« Отговор #44 -: Април 06, 2010, 18:45:09 pm »
В сервизното меню INSTART избираме позиция 4 System последната позиция Channel mute поставяме от ON на OFF -резултата е относително по-бързо превключване на каналите появява се по рано картината
Благодаря - добавих го във FAQ.