Автор Тема: Re: Препоръка за кабели за YAMAHA RX-V 481 + Monitor Audio Bronze 2  (Прочетена 4041 пъти)

noname

  • Гост
Здравейте отново. Има ли смисъл да купувам скъпи кабели за коментираната системка в темата ( Yamaha rx-v 481 и Monitor audio bronze 2 ) много има писано за това как един и същ кабел има различно звучене на различните системи и честно казано колкото повече чета толкова повече се обърквам. разстоянието е по 2,5 метра на канал общо 5 метра кабел ми е необходим . Аз си избрах може би този real-cable-tdc-200 . Бихте ме улеснили много с някаква препоръка.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
При положение, че става дума само за 5м, това дали кабелите са с 5лв по-скъпи или евтини надали би натоварило особено бюджета ти.
Чудесен кабел за система от такъв тип би бил например Chord C-screen.

noname

  • Гост
Re: Препоръка за кабели за YAMAHA RX-V 481 + Monitor Audio Bronze 2
« Отговор #2 -: Юни 14, 2016, 15:37:38 pm »
благодаря, доверявам ти се напълно и ще си поръчам 5 м  от  Chord C-screen . Гледам че е екраниран , което е добре в моя случаи ,защото кабела ще е зад секцията редом с другите захранващи кабели и кабела на кабелната телевизия. Само не виждам каква му е квадратурата или това  не е от особено значение в случая

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
От Chord още не са обявили данни за сечението на кабела, но това далеч не е факторът с най-голямо значение за това как звучи един кабел.
Чудесен пример за това е Chord Rumour 2, който е със сечение от едва 1.31мм2. Според отзивите на няколко потребителя тук във форума, както и на десетки потребители в чужбина, малкото сечение никак не му пречи да очарова потребителите и да звучи много по-добре от кабели с доста по-голямо сечение.

noname

  • Гост
Re: Препоръка за кабели за YAMAHA RX-V 481 + Monitor Audio Bronze 2
« Отговор #4 -: Юни 14, 2016, 17:05:16 pm »
кабела е поръчан , ще му напиша сечението като си го получа. Може да е от полза на някой лутащ се новобранец  като мен  :)