Автор Тема: Samsung PDP / Faq - на първа страница , обсъждане , мнения  (Прочетена 52081 пъти)

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *
  • Публикации: 725
Re:Samsung PDP / Faq - на първа страница , обсъждане , мнения
« Отговор #30 -: Март 29, 2010, 14:31:02 pm »
Цените на новите модели плазми Samsung ,като може да варират малко в зависимост от държавата ,но ви дават представа за ценовото равнище.

nkd

• Гост
« Отговор #31 -: Март 30, 2010, 13:33:11 pm »
Нещо скъпи ми се виждат за сега !?

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *
« Отговор #32 -: Март 30, 2010, 13:39:10 pm »
Нещо скъпи ми се виждат за сега !?
Е това са препоръчителните за Европа ,но ще варират малко за всяка страна.При нас ще са по-евтини.

prince

• Гост
« Отговор #33 -: Април 18, 2010, 20:28:38 pm »
Някой има ли впечатления от SAMSUNG PS-42C430?
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09073553
Стада ли от старите болки (отпечатване на лого и т.н.) или има подобрение както при Panasonic?
С кой модел на Panasonic е сравним? Допълнителни подобрения спрямо старата 4-та серия?
Да не споменавам практиката на ТМ в последно време, да няма никакво инфо за артикула.
Дано да е верен слуха, че от юни или юли, ТП също започват да продават Samsung!

Bra1nSicK

• Гост
« Отговор #34 -: Април 18, 2010, 20:42:06 pm »
На самсунг като цяло кои са по-добрите модели - плазмите или ЛСД-тата ? Искам да обърна вниемание, че ще свързвам компютър, а съм чувал, че плазмите не са подходящи за това...

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *
« Отговор #35 -: Април 18, 2010, 20:54:57 pm »
prince
Ето инфо за модела
PS50C430A1W
http://www.samsung.com/ru/consumer/televisions/televisions/tv-plasma/PS50C430A1WXRU/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Новата 4-та серия на Самсунг е със панелите на миналогодишната  5-та серия.  Като картина и качество  плазмите на Самсунг са на 2-ро място след тези на Панасоник.
Модела е сравним със  Рanasonic TX-P42X10.

На самсунг като цяло кои са по-добрите модели - плазмите или ЛСД-тата ? Искам да обърна вниемание, че ще свързвам компютър, а съм чувал, че плазмите не са подходящи за това...
Bra1nSicK    
Не може да сравняваш две различни технологии  :)   Но определено LCD-тата на Самсунг са едни от най-добрите.

prince

• Гост
« Отговор #36 -: Април 18, 2010, 21:04:10 pm »
Лошото е, че само Panasonic разработват 42,46". На Samsung добрите модели са от 50".

Благодаря за линка!

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *
« Отговор #37 -: Април 18, 2010, 21:10:42 pm »
Лошото е, че само Panasonic разработват 42,46". На Samsung добрите модели са от 50".
Не мога да потвърдя-не съм правил сравнение. Има логика обаче в твърдението ти.

Ето впечатленията на един руски колега от новият му PS 42C433A4W
Занятный небольшой отчет о новой модели PS 42C433A4W пользователя Pepsi78 с сайта IXBT:
Покупал в Москве по цене 21000 рублей.
В ходе предварительного осмотра, что бросилось в глаза:
1. Подставка не поворотная.
2. Включается быстро.
3. На фоне системного меню наблюдаются шумы. (Может это так задумано)
4. Телевидение проверял на Стрим-ТВ, поэтому качество воспроизводимого обычном уровне. Просмотр HD через HDMI нареканий не вызвал качество и картинка на уровне, однако при просмотре на Full HD видео смотрится красивее.
5. Имхо телевизору необходима калибровка, т.к. цвета были немного не естественны и перенасыщены.
6. Во время работы наблюдался постоянный шум от работы телевизора. Не скажу, что это как-то отвлекало и напрягало, но после ЖК как-то чуть неловко. Когда подключил медиаплеер через HDMI уровень шума (свиста) превысил мою психологическую планку.
7.USB сабжа без проблем опознает флешку или портативный жесткий диск. Воспроизводится абсолютно (или почти) весь контент. Восьми гиговый mkv рип воспроизвелся без нареканий. Это касаемо фотографий и музыкальных файлов.
8. Понравилось качество звучания телевизора. Звук насыщенный и без искажений.
9. Имеется возможность обновлять прошивку.
 Как справедливо заметил автор посторонние шумы при работе телевизора по-прежнему остаются проблемой, увы, очень жаль что в новой серии этому дефекту производители не уделили должного внимания.

http://www.samsung.de/de/Privatkunden/TVHeimkino/Fernseher/PlasmaTV/subtype.aspx
http://www.samsung.com/fr/consumer/tv-audio-video/tv/tv-plasma/index.idx?pagetype=subtype
http://www.samsung.com/ch/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/index.idx?pagetype=subtype

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *

prince

• Гост
« Отговор #39 -: Април 25, 2010, 00:07:11 am »
3. На фоне системного меню наблюдаются шумы. (Может это так задумано)
4. Телевидение проверял на Стрим-ТВ, поэтому качество воспроизводимого обычном уровне. Просмотр HD через HDMI нареканий не вызвал качество и картинка на уровне, однако при просмотре на Full HD видео смотрится красивее.
5. Имхо телевизору необходима калибровка, т.к. цвета были немного не естественны и перенасыщены.
6. Во время работы наблюдался постоянный шум от работы телевизора. Не скажу, что это как-то отвлекало и напрягало, но после ЖК как-то чуть неловко. Когда подключил медиаплеер через HDMI уровень шума (свиста) превысил мою психологическую планку.
 Как справедливо заметил автор посторонние шумы при работе телевизора по-прежнему остаются проблемой, увы, очень жаль что в новой серии этому дефекту производители не уделили должного внимания.
Не зная какво се разбира под "качеството на възпроизвеждане на тв е на обичайното ниво". Това добре ли е? Имам наблюдения в/у 6-та серия, която ми харесва, но не и за 4-та.
Samsung, въвели ли са някаква защита от прогаряне на панела, както Panasonic?
Всъщност, интереса ми е продиктуван от идеята за подмяна на тв-то в спалнята. Нужна ми е добра картина на тв сигнал, тъй като ще се гледа на тъмно. :)

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *
« Отговор #40 -: Април 25, 2010, 10:00:33 am »
Съдейки по сравнението на двата модела което ти дадох по-горе -разликата е основно в шасито.Долу са изброени новите неща в модела C450:
PIP (Picture In Picture)
Compatible CI+
USB  - MPEG2 • MPEG4 • WMV9  - MP3 • WMA • AAC • AC3 • -  LPCM  JPEG
олекнал е 24.50 kg (32.90 kg)
по-икономичен  200 W (240 W)
Руснаците са отбелязали че проблема с шума от миналогодишните 4-та и 5-та серия си е останал и в новите модели. Според мен е по скоро въпрос на късмет да улучиш безшумна бройка-зависи от качеството на зглобка.

Това е ревю на миналогодишният /американски /модел
http://www.televisioninfo.com/content/Samsung-PN50B430-Plasma-HDTV-Review-1124.htm

prince

• Гост
« Отговор #41 -: Април 25, 2010, 11:27:32 am »
Това е тегло с опаковката. А без нея и без стойката (2кг) е 17.50кг.
Изглежда се потвърждава извода ми, че Panasonic e безспорен лидер в тези, по-малки размери. Върховите серии на Samsung и LG, са съответно в 6-8 ма серия и 9-та, но започват от 50". :(
Въпрос на маркетингова стратегия.

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *
« Отговор #42 -: Април 25, 2010, 11:52:28 am »
Съгласен съм с теб. Въпрос на пазарна стратегия. Маркетолозите често объркват нещата или правят погрешна преценка и анализ на пазара.
Последно маркетолозите на LG се издъниха през декември на презентацията на 3D моделите им /с 720р/. После ,като видяха през Януари презентациите на конкурентите се поправиха и веднага пуснаха съобщение че LG променят стартегията си за 3D. Подобна издънка направиха и маркетолозите на Sharp -подцениха пазара и през Февруари се поправиха ,като заявиха че Sharp също ще пуснат 3D модели през втората половина на годината.
Panasonic са световен лидер по производство на плазмени панели -докато Samsung са лидер по обем на произведени LCD панели /2-ри са LG и 3-ти са AUO/.

http://www.avforums.com/reviews/Samsung-PS50B650-Plasma-HDTV-Review.html

По тест картината например http://reviews.cnet.com/best-hdtvs/?tag=rb_content;contentNav 650 отстъпва на 850. В други са практически  наравно http://reviews.cnet.com/best-plasma-tvs/?tag=rb_content;contentNav и се конкурират с панасониците V и G на равно . Също практически във всички западни обзори говорят че  (650-850) по цвят превъзхождат Панасониците 2009 и ги сравняват с Пайъниър. И само в черното леко отстъпват на V серията.

prince

• Гост
« Отговор #43 -: Април 25, 2010, 18:52:45 pm »
Както писах по-горе, на база наблюденията ми на 50В650, е породен интереса ми към плазмите на Samsung. Но за мое съжаление, няма 42" от сериите 6 и 8!
Зарадвах се и на ревюто на LG 9-та серия, но се оказва, че и там е само за тази серия и голям размер.
Разстоянието за гледане е 2.50 - 2.80 м.

Неактивен hristoslav2

• Наказан
  • *
« Отговор #44 -: Април 25, 2010, 19:14:48 pm »
Какъв е проблема да си вземеш 50"-ов плазмен телевизор ? Нямаш пространство на стената или бюджета ти е малък ?
Или се притесняваш ,че ще ти е голям за растоянието от което ще го гледаш ? За гледане на SD сигнал  е голям но за гледане на HD сигнал е идеален.