Автор Тема: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov  (Прочетена 19513 пъти)

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #45 -: Февруари 04, 2021, 22:42:25 pm »
Честито  (y)!Dac V1 е много способен и музикален и смятам добър партньор на Nait XS2.

Неактивен kadich

  • Публикации: 11
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #46 -: Февруари 11, 2021, 12:04:23 pm »
Здравей! При стриймване на музика от Blusound-a, неговия DAC ли използваш?

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2021, 00:23:18 am »
Здравей, използвам Naim DAC V1, със сигнал по коаксиал от Блусаунда. Блусаундът го използвам само като източник и транспорт.

Неактивен vanko0305

  • Публикации: 24
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2021, 21:05:43 pm »
Ами честито за дака но според мен ,е леко неоправдано в 2021г. да си вземеш дак от 2015 година та дори  да е на Naim, но щом те кефи няма лошо  :P

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #49 -: Февруари 16, 2021, 01:52:08 am »
Благодаря, но трябва да те поправя: ДАК-ът не е от 2015 година, а реално се произвежда още от 2013. ;D
През 2015 или 2016 с ъпдейт на фърмуера е "отключена" поддръжката на DSD до DSD128 включително.
Покупката ми е напълно осъзната и обмислена.
Имам с какво да го сравня - още два съвсем нелоши ДАКа и въобще не им отстъпва по музикалност и цялостно представяне, дори напротив. (y)

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #50 -: Февруари 17, 2021, 13:47:03 pm »
Наистина Naim Dac V1 е бил  пуснат за продажба през 2013,но той беше съвсем до скоро в продуктовата линия на Naim Audio,което ме навежда на мисълта,че е наистина добре обмислен продукт и може да е актуален в своя клас, и най-вече да те кара да се наслаждаваш на музиката в система изградена около PC :).

Неактивен vanko0305

  • Публикации: 24
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #51 -: Февруари 18, 2021, 12:12:17 pm »
О да неспоря с вас  Naim наистина правят качествени неща но да  всеки се радва на това, което има и му харесва, предпочитам дак от по ново поколение определено  2013 година  hi res  аудио  почти не е имало масово ,така че препочитам съвременен  дак на Topping с Sabre 32 9830pro дак чип пред тези дядовци  :)


   

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #52 -: Февруари 18, 2021, 13:35:34 pm »
Още преди две години им сърбах попарата на китайските ДАКове с 9038Pro. Имах и Matrix, и L.K.S. DA004. Не, благодаря! Едвам се отървах от тях.
Сега съм с Нейма, ADI-2 DAC FS и един R-2R DAC - Denafrips Pontus.

Неактивен vanko0305

  • Публикации: 24
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #53 -: Февруари 18, 2021, 13:56:20 pm »
Ами  незнам на какво си попадал но моя Топинг е супер нямам никаквa забележка ,който го е чул само цъка с език и не му се вярва ,какво прави този дак за 600 евро ,а и не малко измервания има в мрежата именно на Топинг и техните  продукти и не съм видял някой да се оплаква. Фкат е ,че са доста добриза парите си  в момента дори го сравнявамс оппото ми 105Д (моднато- захранване(торидално 2ро) и окабеляване иридиева букса сребърни кабели от буксата до платката на торидалното захранване ) еми не му отстъпва грам дори напротив :) А доколото си спомням ти имаше и Онкио NS-6170 ,което е един прекрасен стример особенно ако си пасне с останалите компоненти убива  всичко в класа си даже съм сигурен че  ще убие и Naim daC и ADi  :) .Това Онкио  е уникално като схемотехника е 1:1с Esoteric N-05 стример .

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #54 -: Февруари 18, 2021, 14:22:17 pm »
Китайските ДАКове, за които писах по-горе, са от ценова категория около 1500 евро.
Онкиото свири добре, но другите ми работи свирят по-добре. Освен това има един недостатък - няма поддръжка на стрийминг услугата Qobuz, която ми харесва повече от Tidal. Qobuz предлага музика с истинско HiRes качество до 24/192 включително. При това  lossless, а не lossy, както е при прехваления MQA на Tidal.

Неактивен vanko0305

  • Публикации: 24
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #55 -: Февруари 18, 2021, 16:14:30 pm »
Имах честа да слушам qobuz преди време 95 процента от музиката там 24бита макс 96 килохерца, пък и немисля че можеш да хванеш разликата в случая спрямо Tidal, а относно даковете ти май си забравил че дори искаше да купуваш мой Топинг, да не говорим че бас ловя че ако направим сляп тест няма да различиш голяма част от собствената си техника, но съвремениге дакове са доста сериозни оръжия  спрямо някогашниге машини относно хай рес музиката, доста тестове и експерименги сме направи с една група хайфисти, то така не им се вярваше че Опото свири повече от 5ндх на Нейм ама накрая си признаха всички че звучи по добре (тестът е правен в ********, дори твоя Нейм още беше там демо бройка която ти купи) малък е светът всичко се знае

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2021, 17:05:11 pm »
Смисълът на цялото това забавление е,човек да е щастлив с покупката си и да се отпусне и да слуша музика,а когато пък разходите за нея са по-малко,ще е щастлив и джоба му :)!

Неактивен Venci

  • Публикации: 23
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #57 -: Март 03, 2021, 03:15:16 am »
vanko0305 не съм слушал стримъра нa Onkyo, но съм слушал Oppo, което споменаваш и съм впечатлен за звука и картината. Но с този Topping ме загуби. Имах възможността да слушам топ модела им и да ти кажа се разочаровах. Слушах го в Румъния при един приятел, който си го поръчал от Alli Express, първият дошъл тотално умрял даже не е могъл да го включи, а вторият дошъл след доста време след като му го подменили. Човека има пари и си е инсталирал Jriver заплатил е лиценз т.е. направил го е свързването както трябва. Сравнявахме оригинален диск на Stockfish Records на Sarra K. с аналогичен флак от знаете кой руски торент. При мен например няма разлика, само през СДто е една идея по силно. Усилвателяя е , Maranz PM 8006, СД плеър а пак на Maranz, но нисък клас 5000 и нещо си стар модел на около 10 години, колоните Dali Epicon 2. Еми топинга се чуваше като mp3 - плоско, съскащи високи и потънали среди. Всеки който е слушал този диск знае, че е брутално записан. Със СД на маранца беше уникално, а все пак е нисък клас. Пуснахме една моя флашка с DSD 128, която на моя ,,дядо" Naim v1 Dac след ъпдейта ги плейва страхотно и без проблеми през Foobar и о чудо великото инженерно чудо на китайската мисъл този ,,младеж" заби. След рестарта на компютъра и дака всичко си дойде на мястото, но без звука му. Звука му си остана скучен, писклив и натоварващ. Вярно, че усилвателят не е кой знае какъв, но и топинга откъм цена и клас не го превъзхождаше т.е. бяха си като един за друг. А тези Dali са едни от най добрите букшелф колони които съм чувал и са доста скъпи за моя стандарт. За пръв път ги чух преди 6 - 7 години на едно от изложенията и много ми харесаха. След толкова години ги чух и още повече ми харесаха, а и на живо са много красиви. Кабелите не бяха нещо особено, usb беше на Furutech. Сега мисля, че вече го е продал дака и ще търси нещо друго, в Румъния, Букорещ имат доста повече избор от нас. Та vanko0305 хора разни вкусове още повече.  На мен и колегата ни харесва ,,дядото" на Naim, а на теб ти харесва ,,младежа" на Topping. Но честно казано, откровен съм с теб не ми хареса. Не бих искал да те обидя, нито да влизам в спорове, но това е мнението ми за топ модела на този бранд. Може би другата година като изкарат нов модел с поредния нов чип ще е по добре и уау. Впрочем те май ги обновяват като GSM ите всяка година. Аз съм по консервативен и предпочитам утвърдена компания пък било то и дак от 2013. А и да не е имало много hi res файлове 2013 какво от това, hi res си е hi res независимо от чипа, който го просвирва. Хайде лека и с най добри чувства.
П.с: Ако всички харесвахме само Naim нямаше да има други марки, нали? :P

Неактивен vanko0305

  • Публикации: 24
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #58 -: Март 10, 2021, 01:46:17 am »
Ok- няма проблеми всеки харесва ,какво си поиска.Аз незнам как сте слушали но това ,което казваш е странно за мен точно пък топинга е мега обарн от към съскасния- по скоро е клинично точен за мен но аз лично предпочитам моднатото Онкио ,което  ми е най-приятно за слушане на рок музика ;)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #59 -: Януари 05, 2022, 16:52:43 pm »
В системата ми настъпиха известни промени през 2021 година, които пропуснах да отразя тук, за което се извинявам. Вече съм с Naim NAC-N 272 плюс Naim NAP 250 DR. Кабелът за колоните с любезното съдействие на AV Store вече е Naim NAC-A5.
Всичките тези съкровища работят вече от няколко месеца, т.е. етапът на първоначално "греене" и разработване до голяма степен е извървян.
Разликите в звученето спрямо предишната ми система -  Naim Nait XS2 плюс Naim Flatcap XS са просто поразителни.
За да получи системата завършеност, както и аз да постигна душевно спокойствие ;D,  остава още един етап - външно захранване за преампа - Naim XPS DR. Но все още не съм успял да спестя от закуски достатъчни финансови средства.
 (y)