Автор Тема: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov  (Прочетена 19349 пъти)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #60 -: Януари 05, 2022, 17:01:52 pm »
Ето и малко картинки:
1. Крайното стъпало NAP 259DR ( под него е Flatcap XS, който използвам за RIAA коректора Naim Stageline Phonostage N:

2. Преампът N272:

На снимката работи като DAC по UPnP. Източник и транспорт е компютър, софтуерен плейър - Audirvana. Връзката е по ethernet.

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #61 -: Януари 05, 2022, 23:56:18 pm »
wow Георги, 272/xpsdr/250 си е една система както за благородна, така и за не толкова благородна завист :), макар и без xps съм сигурен, че е много сериозна, да не говорим след като го добавиш. Наслаждавай и се и да те радва много.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #62 -: Септември 01, 2023, 16:50:56 pm »
Здравейте! Отдавна не съм писал в темата. При мен настъпиха големи промени в системата.Промених концепцията.
В момента положението е следното:
Източник - NAS Synology с инсталиран Roon Server (т.е. Roon Core).
Транспорт и стримър - Zidoo Eversolo DMP A6 с пълноценен USB изход. Може да подава по USB към външен DAC всякакви файлове - от PCM 16/44.1, всякакви HiRes файлове, DXD до 24/352.4, SACD ISO и DSD до DSD512. Стримърът е MQA Ready и Roon Ready. Има и вграден DAC на базата на двойка чипове ESS 9038Q2M и собствен плейър, които аз не използвам.
DAC - Denafrips Venus II R-2R Ladder DAC.
Софтуерен плейър - Roon Labs.
Усилвател - транзисторен усилвател клас А Canor AI 1.20. Мощност - 2 х 30 вата при 8 ома, 2 х 50 вата при 4 ома. Усилвателят.е интегриран, с вграден пасивен релеен атенюатор с точни резистори.
Звученето е много подобно на звученето на стъпалата клас А с подобна мощност на Pass Labs и Accuphase - слушал съм стъпала и от двете марки.
Озвучителни тела - наличните Klipsch Heritage Forte III. Само да напомня, че те са с чувствителност 99 dB.
Наличната Naim система остава като втора система.

Ето и картинка:

Отгоре е усилвателят, отдолу вляво е стримърът/транспортът, а отдясно ДАКът.


Все още не съм включил наличния си грамофон - рядко слушам винил. Като външен RIAA коректор ще използвам наличния ProJect Tube Box S2, който е хибриден - има и лампи.

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #63 -: Септември 25, 2023, 08:36:39 am »
DAC - Denafrips Venus II R-2R Ladder DAC.

Минал си през дакове, които и на мен в определен момент в миналото са ми били в полезрението, би ли споделил мнение или сравнил да кажем дигиталната част на 272, DAC V1, Pontus и сега Venus. Аз съм все още с V1 (все още си звучи перфектно), но конкретно тези последните 2 от Денафрипс са много високо оценявани през годините, каква е точно разликата в звученето, какво човек би получил при смяна от делта сигма към р2р? Благодаря предварително.