Автор Тема: ето и моята система  (Прочетена 10140 пъти)

rapona

  • Гост
ето и моята система
« -: Март 17, 2010, 17:12:24 pm »
Здравеите на всички
ето това е от мен

Ресивър HARMAN KARDON AVR 445
DVD 37 HARMAN KARDON
Фронтови колони JBL Northbridge E90
Суб JBL Northbridge E 150 P
Център JBL Northbridge EC 25 B
Сараунд JBL Northbridge E 10

rapona

  • Гост
Re:ето и моята система
« Отговор #1 -: Март 17, 2010, 17:15:12 pm »
По късно размесрих местата на сателитите по препоръка на Нанко Русев.За което благодаря

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:ето и моята система
« Отговор #2 -: Март 17, 2010, 19:06:51 pm »
Не мога да си представя, че така поставен този субуфер свири добре.
Пробвал ли си да го изкараш встрани около фронталните?

rapona

  • Гост
Re:ето и моята система
« Отговор #3 -: Март 17, 2010, 19:33:50 pm »
За жалост се съобразявам със практичноста и да ти кажа никак не свири зле, намален е на половина ине дава никакви големи вибрации на секцията а звукът е плътен и чист

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698
Re:ето и моята система
« Отговор #4 -: Март 17, 2010, 20:20:52 pm »
И аз съм на мнението на lazarus18 -необходимо е да има отстояние между суба и шкафа /не трябва да е в ниша/.
Разположението му в твоя случай влияе на възпроизвеждането на ниските честоти- доминират една или повече отделни честоти.Като основно правило при разполагане на събуфера в помещението трябва да се знае че колкото по-близо е той до стена или ъгъл ,толкова нараства и силата на баса.
Другата ми забележка е за страничните и задните съраунди.
Страничните е добре да са закачени по ниско/малко над нивото на ушите в седнало положение на дивана/ не разбирам защо си ги насочил ? трябва да са монтирани както задните.
http://www.fullhd.gr/images/stories/general/ScreenSize.gif
Разположението на задните съраунди  в твоя случай обезсмисля тяхното  закупуване - задължително трябва да са на поне метър зад гърба ти! /каквато и калибрация да им прави ресивъра  ,не може да компенсира разположението им в момента/.
За система 7.1 или 7.2 е необходимо по-голямо помещение от стандартните стаи в апартаментите у нас.
Иначе моите поздравления за системата ти като цяло.  :)

vasilivanov

  • Гост
Re:ето и моята система
« Отговор #5 -: Март 17, 2010, 20:30:24 pm »
Като цяло системата е добра въпреки, че JBL не са по моят вкус. JBL и новите модели на HK са добра комбинация като, че ли са направени да свирят заедно, от моят опит съм разбрал, че тези JBL с друга марка усилвател не свирят.
Една голяма забележка, освен суббаса имам чувството, че помещението ти е малко....
Няма пространство, колоните не могат да разгърнат своя потенциал. Това е мое мнение разбира се.
Според мен в такова малко помещение повече от 2 канала не трябва да има. Или пък многоканална система със  сателити и един добър суб също е много добро решение.

На мнение съм, че ако изпробваш по-нисък клас система предназначена за малко помещение, ще се чува по-добре от по-висок клас система, която е прекалено голяма, силна, мощна за такъв размер помещение.

Още нещо: Центъра ми се вижда малко дребен за размера на колоните. Колоните пък ми се виждат прекалено големи за размера на телевизора.

rapona

  • Гост
Re:ето и моята система
« Отговор #6 -: Март 18, 2010, 19:00:39 pm »
Мерси за мненията.

Цитат
ентъра ми се вижда малко дребен за размера на колоните. Колоните пък ми се виждат прекалено големи за размера на телевизора./quote]

Не знам защо така изглежда но е от снимката тлевизора реално погледнат не е никак малък 40'' гледа се от около 3 метра по голям няма ли да боли глава после

Цитат
Другата ми забележка е за страничните и задните съраунди.
Страничните е добре да са закачени по ниско/малко над нивото на ушите в седнало положение на дивана/ не разбирам защо си ги насочил ? трябва да са монтирани както задните./quote]

 Не сте прочели правилно какво съм писам системата ми е 5+1 просто на първата снимка е първата позиция на сателитите .По късно по препоръка ги вдигнах по високо и ги обърнах на 110 градуса към слушателската позиция

hristobote

  • Гост
Re:ето и моята система
« Отговор #7 -: Март 25, 2010, 11:36:02 am »
........Колоните пък ми се виждат прекалено големи за размера на телевизора.
Прекалено компетентно се изказвате, за това да Ви попитам - Каква е зависимостта на големината на телевизара , към големината на колоните ? Дали има формула за преобразуване на инчовете на диагонала към големината на говорителите или височината на колоната ?

ПП. Също така е вдно, че не сте информиран за факта, че от серията ES - модела ES25 е единствения център и е доста приличен за домашно кина със своите 5 инча......

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:ето и моята система
« Отговор #8 -: Март 25, 2010, 12:40:57 pm »
hristobote струваш ми се малко изнервен  :)
Докато чакаме Васил да се появи и да ти отговори, ще ти нахвърлям някои идей, върху които да помислиш.
В случая става дума за система за домашно кино. Идеята на една такава система би трябвало да е - да носи максимално удоволствие при гледане на филм, и да се стреми да се доближи до усещането в кино зала ...  уви ограничена от пространството на обикновена дневна стая.

Идеята да се вземат такива големи колони(при това евтини големи колони) за такова малко помещение не е особено разумна, многократно е обсъждано защо до определен бюджет е по-добре да се търси по-компактно тяло с по-малко говорители. Но темата в случая е друга.

Да се абстрахираме за момент от това - сбъркал ли е или не е сбъркал човека, закупувайки си такива големи колони.
Целта обаче, която се гони с такива колони, обикновено е постигането на по-голяма мащабност на звука(защото уви доста хора си мислят, че мащаба на звука се измерва с литрите на колоната  :))

С други думи ... когато гледаш филм, звуците да са по мащаб максимално близо до рeалността - когато минава камион ... да усещаш че минава камион ... а не картинг количка.
До тук добре, но цялата тази мащабност, ако се постига въобще, е силно нарушена от малкия дисплей.
С други думи ако човека е постигнал задоволителен за него звук .. и когато минава във филма камион ... той го чува като камион ... нещата доста страдат от това, че с този дисплей от това разстояние камиона ще се вижда като скутерче.

Иначе казано създава се несъответствие в мащаба на звука и картината.

И да, аз също мисля, че тези колони са твърде големи за това помещение ... а отдруга страна, дисплея е малък.
Много по-добър резултат за домашно кино би се получил, ако се вземат по-малки(но по-качествени) колони, и доста по-голям дисплей - 50` и нагоре.
Относно това, до колко е добър центъра...ще си замълча, всичко е въпрос на критерии :)

vasilivanov

  • Гост
Re:ето и моята система
« Отговор #9 -: Март 25, 2010, 23:17:29 pm »
........Колоните пък ми се виждат прекалено големи за размера на телевизора.
Прекалено компетентно се изказвате, за това да Ви попитам - Каква е зависимостта на големината на телевизара , към големината на колоните ? Дали има формула за преобразуване на инчовете на диагонала към големината на говорителите или височината на колоната ?

ПП. Също така е вдно, че не сте информиран за факта, че от серията ES - модела ES25 е единствения център и е доста приличен за домашно кина със своите 5 инча......


За големината на телевизора и колоните Rudra ти отговори. Формула няма. Според мен оптимално е на 42inch телевизор е предните колони да са или с 13см говорители или 16см.
За центъра си прав, нямам кой знае какви наблюдения защото всички JBL, които съм чул свирят по техен типичен начин. Независимо колко е добър за някои този център аз мисля, че е твърде малък за предните колони. Според мен големината на говорителите му трябва да е приблизително равна на предните колони.

hristobote

  • Гост
Re:ето и моята система
« Отговор #10 -: Април 06, 2010, 02:10:27 am »
Ама като почнете с тия философствания и няма край.
Всички знаем, че е най-добре с 50 инчова плазма на Пайнер, но като няма пари се прави една система постепенно.
Вместо да го насърчите човека - се изливат критики и пожелания за смяна на концепцията.
Според мен в тази стая с този център му е добре. Още повече, че големия център "избива" над другите колони и се налага да се намалява от ресивъра.
Според мен му е идеална стаята сега наистина остава да добави един Full HD телевизор и HD плеър, а по-късно може и стерео усилвател.

ПП. Rudra е прав, че Klipsch RB 81 ще свирнат по-добре в малката стая ... но вече е свирено.