Автор Тема: Dali, SVS, Yamaha - Системата за кино и музика на vlvas  (Прочетена 6921 пъти)

Неактивен vlvas

  • Публикации: 30
Re: Dali, SVS, Yamaha - Системата за кино и музика на vlvas
« Отговор #15 -: Март 14, 2018, 22:50:35 pm »
Angel_s Здравей, основата на масичката е дървена. Върху нея има закалено стъкло, на което стъпва ресивъра. Поради тази причина, не мога, а и не искам  да надупча основата и стъклото върху нея!  Центъра Dali Zensor Vokal е легнал също върху  плоскост от закалено стъкло, чиято конструкция не позволява никакво регулиране по вертикала! Но така или иначе, скоро ми предстои местене в по голямо жилище, и тази масичка ще бъде заменена с по подходяща за целта :). Всъщност, това е оригинална маса Panasonic, за TV Panasonic tx-29px20p. Купих и телевизора и масичката през далечната 1998г. Телевизора го подарих отдавна на мои роднина, но масичката вярно ми служи и до сега ;)
Относно разликите между  Dali Zensor 7 и Yamaha NS-777! Да, взех от мой колега и приятел Dali Zensor 7, донесохме ги в къщи и се започна.......... :( :D :o ::) :-\!  В крайна сметка след 2.5 часа тестове и сравнявания взех решението за смяна на Yamaha с Dali. Всъщност много преди това при друг мой колега, разбира се при други условия, чух Monitor Audio Silver 8. Изключително много ми харесаха, но просто са извън бюджета, който бих отделил. Това което аз чувах и възприемах от Yamaha NS-777, бяха леко бумтящи и твърди басове. Високите честоти се сливаха много силно със средните честоти и ме звучаха някак '' пластмасово ''. Отдавам го до някъде на изпълнението на кросовера на Yamaha NS-777.  В интерес на истината, пиано и цигулка звучаха много добре на тези Yamaha!!!  Опитвах се да слушам музика в стерео режим на тях, въпреки, че знам, че за целта е добре да се слуша на стерео усилвател. Надявах се, че ресивъра ми след като е от сравнително висок клас на Yamaha, ще ми даде що годе прилично стерео! Уви, това не се случи и всъщност в началото си мислех, че ресивъра е много зле в стерео режим! Но тогава реших да сменя съраундите, който бяха едни стари Eltax, с Dali Zensor 3. Преди да ги монтирам за съраунди, ги пробвах с ресивъра в стерео режим! И ми харесаха изключително много с моя ресивър, в стерео режим заедно със субуфера. Тогава реших, че трябва да направя тестовете с Dali Zensor 7 на моя приятел и резултатът не закъсня. :)  Dali Zensor 7 ми звучат с мек и топъл бас, ненатрапчиви, но достатъчни среди и звънтящи и чисти високи честоти, макар на моменти да ми звучат малко агресивно и в повече! Така ми звучат на мен! Според моя слух, акустиката в моя дом и ресивъра с който разполагам,  Dali Zensor серията за мен са идеалното съотношение цена качество!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Dali, SVS, Yamaha - Системата за кино и музика на vlvas
« Отговор #16 -: Юни 17, 2019, 17:58:39 pm »
Имаше малък проблем със снимките от темата, заради публикуването им на платформа за безплатен хостинг.
Сега са качени отново - вече с двата събуфера :)

Неактивен vlvas

  • Публикации: 30
Re: Dali, SVS, Yamaha - Системата за кино и музика на vlvas
« Отговор #17 -: Юни 17, 2019, 18:37:30 pm »
Благодаря, отново :)!!!