Автор Тема: Стаята на Sabrax  (Прочетена 3906 пъти)

Неактивен sabrax

  • Публикации: 12
Стаята на Sabrax
« -: Септември 24, 2018, 18:34:19 pm »
Здравейте, ето моето домашно кино и стерео система:

                  Ресивър - Denon AVR-X4200W
                  Усилвател + Дак - Exposure 3010S2D
                  Аудио Плеър - Pioneer N-50A
                  Медиа Плеър - Zidoo X10
                  Проектор - Epson EH-TW9300
                  Екран - Grandview Fixed-Frame 92''
                  Озвучителни тела :
                  Фронт - KEF R300
                  Център - KEF R600 C
                  Съраунд - KEF Q100
                  Субуфер  - BK Electronics P12-300SB-DF
                  AV Маса - NorStone Bergen AV 2
                  Кабели - Chord Rumour 2 за предната линя, техно.. за задната.
                  Интерконекти - Van Den Hul The Second
                                             -Atlas cable Compass 75 Ohm SP-DIF 1M RCA to BNC
                  Разклонител - LINDY 6
                  Стойки за озвучителни тела - Мое дело :). Запълнени 2/3 с кварцов пясък.

С две думи се постигна сравнително прилични звук и образ.
Има елементи останали от предишни по-бюджетни системи, но за момента не изпитвам необходимост от смяната им.
Разбира се има и дразнещи неща. Най-вече големината на стаята и невъзможността да разположа компонентите оптимално в нея :D.
За което разбира се аз съм си виновен :(.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Стаята на Sabrax
« Отговор #1 -: Септември 24, 2018, 18:56:08 pm »
Браво, чудесна система!
Доказателство, че има ли желание човек - малкото или не съвсем подходящо помещение не може да го спре :)

Приятно гледане и слушане!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Стаята на Sabrax
« Отговор #2 -: Септември 24, 2018, 19:08:56 pm »
Браво много ме изкефи твоята стая . Ако си от София може да разменим по едно прослушване :)

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Стаята на Sabrax
« Отговор #3 -: Септември 24, 2018, 20:35:27 pm »
Много уютна стая.Харесва ми.Всичко изглежда много добре ,сигурно и на звук е така.Би ли споделил малко повече инфо относно захранването на системата-филтри,контакти,захр.кабели....

Неактивен sabrax

  • Публикации: 12
Re: Стаята на Sabrax
« Отговор #4 -: Септември 25, 2018, 10:06:26 am »
Благодаря!
Относно захранващата част, няма какво интересно да се отбележи. Всички компоненти са с оригиналните си захранващи кабели. В тази насока не съм дълбал. Техниката ми почти изцяло е на английски стандарт и споменатия по горе разклонител - Lindy 6 се вписва чудесно.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re: Стаята на Sabrax
« Отговор #5 -: Септември 26, 2018, 11:42:56 am »
Честито и от мен  (y)!Пожелавам дълги сесии на удоволствие :)!

Неактивен Калин Христов

  • Публикации: 7
Re: Стаята на Sabrax
« Отговор #6 -: Април 25, 2021, 12:56:00 pm »
Здравей. Супер система! Има няколко сходни компонента с моята :)     С изключение на този раклонител с филтър (conditioner) Lindy 6, мисля че доста ти скопява системата. Понеже казваж, че не си дълбал на темата ще се опитам да ти помогна с някои основни положения. По принцип винаги усилвателите (крайни, интегрирани, ресивъри...) е винаги по добре да са на "директна" връзка, без филтър. Както и активните субуфери. За останалата техника (дак, предусилвател, стримър, плеъри, телевизор, модем) не би трябвало да е проблем, дори може да се види подобрение. Повишеното от филтъра съпротивление, дори и в милиомове, оказва осезаемо влиянието върху динамиката на звука. Поне това твърдят редица експерти, както са и моите наблюдения :)
Според мен, изкарай ресивъра и субуфера на директна връзка, а всичко останало остави на филтриран разклонител. Има и такива разклонители (като моя TAGA PF-1000 v.2), при който има от двата вида контакти. Можеш да си намериш такъв и за английйските щепсели (WAudio W-4800). Аз съм ъпгрейднал и всички захранващи кабели и съм супер доволен. Дори някои експерти (Hans Beekhuyzen) твърдят, че това трябва да са първите кабели които да се ъпгрейднат. :) Поздрави!

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Re: Стаята на Sabrax
« Отговор #7 -: Април 25, 2021, 14:17:57 pm »
Здравей,
Страхотна система. Със здраве дя си я слушаш и да те радва дълги години.
Въпрос - какво ти е впечатлението от Pioneer N-50A?