Автор Тема: Избор на ресивър за Dali Zensor 5  (Прочетена 1960 пъти)

Неактивен multisync

  • Публикации: 1
Избор на ресивър за Dali Zensor 5
« -: Ноември 18, 2018, 13:51:51 pm »
Здравейте, чета от доста време форума, но реших да се регистрирам понеже ми предстои покупка на ресивър, а не мога да се ориентирам към конкретна марка и модел  :)
Преди няколко години си купих Dali Zensor 5 с идеята да слушам само музика на тях. Взех си и стерео усилвател Harman Kardon HK6200 + външна звукова карта Asus Xonar U7 понеже си пускам библиотеките с флакове от компютъра. Реших обаче да си направя 5.0 и добавих център и съраунд и взех ресивър Denon AVR-1611. В Denon-a ми хареса, че е по-дълбок и по-мек от Harman-a, обаче като яснота и детайли го няма никакъв. Чувам го глухо и като цяло не ми харесва. През 80% от времето слушам основно музика и знам че не е най-удачния вариант точно с ресивър, но се надявам че с нещо по висок клас, ако взема ще се оправи до някъде положението.
Мисля да взема ресивър втора ръка от Англия и като цяло гледам в момента слим сериите на Marantz 1602, ONKYO NR609, Yamaha RX-V675. Кое би било удачно? Чудя се дали да не видя и някой по-висок клас Denon? Ако имате и някое друго предложение за марка и модел бих се радвал да чуя  :)

Неактивен Joro Irl

  • Публикации: 56
Re: Избор на ресивър за Dali Zensor 5
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2018, 14:19:35 pm »
Здравей, труден избор и още по-труден би бил, някой да ти предложи нещо.  :)

Аз само споделям моя опит с няколко ресийвъра, който съм имал и слушал, а не някой да ми казва как и кой звучат еди как си, проба-грешка, както се казва.

Ако Денон-а не ти е харесал и по-високите им модели няма да ти харесат. Пробвал съм и при мен беше така.
Сони, но високите класове ES серийте, звучат доста по-добре от Денон.
Бях също доста разочарован от три доста висок клас Pioneer LX модела, говоря за стерео 2 канала, за кино са друго нещо.
ONKYO не съм слушал.
Marantz само един, но нищо впечатляващо.
Yamaha ми допаднаха най-добре в звуково отношение на стерео, а също и в съраунд.
Но според мен търси висок клас, ниските им класове, нещо не ме грабнаха въобще. Търси от RX-V 10** нагоре 20** или 30** , вече са доста добре в стерео режим.
Това е лично мое, субективно мнение и не искам да ангажирам никого с него, просто споделям някакъв минимален опит.  :)

Неактивен vlvas

  • Публикации: 30
Re: Избор на ресивър за Dali Zensor 5
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2018, 21:43:51 pm »
Колегата Joro Irl, вероятно искаше да напише RX-A 10** нагоре 20** или 30**!!!