Автор Тема: Съвет за избор на активен суб  (Прочетена 2174 пъти)

Неактивен cepcem

  • Публикации: 3
Съвет за избор на активен суб
« -: Ноември 30, 2018, 08:59:30 am »
Здравейте,
Не съм запознат и имам нужда от съвет.

Използвам iLoud Micro monitor за слушане на музика докато работя, но ми се иска повече бас. Нямам много място под бюрото, така че размерът е от значение.
Колонките са вързани към слушалковия изход на Fiio USB DAC Headphone Amplifier Olympus 2 E10k5, защото ми е удобен потенциометъра за усилване. През блутут не ми харесва да ги връзвам, защото има високочестотен шум при свързване.

Можете ли да ме посъветвате за активен суб, който да добавя с разклонител към същия изход. Въртя се около:
1. Dali SUB Zensor E-9F
2. Q Acoustics 2070Si Active Subwoofer - защото е паралелипипед и ще влезе по-лесно до бюрото.

Мерси на отзовалите се.

Неактивен cepcem

  • Публикации: 3
Re: Съвет за избор на активен суб
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2018, 13:03:44 pm »
Понеже не мога да си едитна поста - ето как изглежда работното ми бюро:
https://imgur.com/a/ajT8Nix
Няма много място, а дори и така мониторите ми закриват едната тонколонка.
С това искам да отговоря на незададения въпрос - защо точно тези колони.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на активен суб
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2018, 13:24:54 pm »
Здравей,
Този форум е създаден с идеята да помага на любителите на музиката и киното да изградят добри стерео или кино системи в домовете си. Добри според нашите разбирания и критерии.
Това, обаче, изисква усилие за разбиране и развитие и от самите слушатели.
Разбирам, че е най-лесно да се пусне тема в няколко форума и да се чака някой да ти каже - купи си това или онова.
Според мен е критично важно преди да се пита - да се чете.
В твоя случай няма как да ти дам съвет конкретно по твоите въпроси по две причини:
Първо - защото мисля, че концепцията ти е тотално объркана - поне според моите разбирания, и няма как да подкрепя доразвиване в такава посока.
Второ, защото десетки пъти в този форум е обсъждано, че взимането на събуфер за 500-600лв, който да се използва са слушане на музика, обикновено е сигурна рецепта за влошаване на ситуацията, вместо за подобряването и.

Самата идея, да сложиш колонките ЗАД монитора, защото няма място, за мен е странна - продават се стойки, за под, за стена и т.н. на които можеш да сложиш колонките встрани от бюрото, така че хем да са разположени по-адекватно, хем да има някакъв шанс нещо нормално да се чува.

Единственият съвет, който реално мога да ти дам, е да отделиш време за четене и разлгеждане - как други потребители тук са изградили системите си - със и без събуфер. И евентуално да преосмислиш концепцията си.

Ако пък всичко това е прекалено, искаш просто някакъв фон докато работиш и не те вълнува качеството на това, което чуваш, вероятно е по-добре да се насочиш към компютърни форуми, където повечето потребители са с такава нагласа.

P.S. Ако решиш да започнеш с четенето - добра първа стъпка би било прочитането на правилата на форума. Линкове Не се поставят така.

Успех!



Неактивен cepcem

  • Публикации: 3
Re: Съвет за избор на активен суб
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2018, 16:18:07 pm »
Мерси.
Нямам желание да се развивам в тази посока.
Ще се насоча към компютърните форуми.