Автор Тема: Разработване на плазмен телевизор  (Прочетена 9635 пъти)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Разработване на плазмен телевизор
« -: Март 09, 2010, 15:13:18 pm »
Общоизвестен факт е, че плазмения панел е по-податлив на отпечатване и прогаряне през първите часове работа. Това време е около 100-200 часа след първото му пускане.
За да избегнете нежелана повреда е добре да спазите един от двата варианта.
Първия е да избягвате оставянето на статични образи за продължително време, да не гледате в режим 4:3 или друг с черни ленти встрани или отгоре/отдолу. През това време е желателно настройката на контраста да не е над 50% и да не ползвате в никакъв случай режим Динамичен/Dinamic. Ако спазвате тези указания през първите 100-200 часа ще преминете безпроблемно този рисков период.
Втория вариант е да разбработите екстремно вашия панел с подходящи изображения.
Ето от тук може да свалите пакета със снимки, които да заредите да се въртят през 3-4 секунди на вашия нов плазмен телевизор. Може да ги заредите през външен плеър или ако има слот за карти.
През времето докато се въртят картинките изберете режим Кино или Нормал.

Може да направите и комбинация от двата варианта.
Знам колко е трудно да си купиш нов телевизор и да го оставиш 3-4 дена да върти някакви снимки и да не го ползваш.


Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Разработване на плазмен телевизор
« Отговор #1 -: Март 09, 2010, 16:21:29 pm »
Трябва да сте логнати за да видите прикачения файл.

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698

soon

  • Гост
Re:Разработване на плазмен телевизор
« Отговор #3 -: Юли 01, 2010, 13:38:02 pm »
lazarus18 при новите модели от тази година на PANASONIC пак ли е валидно това време за разработка от 200 часа занижени настройки? Някъде бях срещнал коментар, че това вече небило нужно конкретно при модификациите V20.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Разработване на плазмен телевизор
« Отговор #4 -: Юли 01, 2010, 14:04:15 pm »
То никога не е било задължително. Аз и при G20 Не виждам какъвто и да е ритеншън. Аз докато не гледам му връткам онези картинки за да се натрупат часовете, че искам да го настроя по-точно.