Автор Тема: Мнение за Marantz PM 6002 или NAD 3150  (Прочетена 1564 пъти)

Неактивен petrumetricii

  • Публикации: 6
Мнение за Marantz PM 6002 или NAD 3150
« -: Януари 03, 2020, 19:14:12 pm »
Здравейте! Бихте ли споделили мнението си за избор между тези два усилвателя. Източник е грамофон Audiotechnica LP 120X USB, ОТ са Monitor Audio BX2, поставени на шкаф. Големината на стаята е около 17кв.м., стиловете музика, които слушам са основно рок и джаз. Чух Marantz- a  и като цяло ми допадна, особено във високите, басът не беше точно мой вкус, малко бумтящ ми дойде, но засега не мога да преценя дали е от него или от комбинацията с колоните . NAD- ът не мога да чуя засега, но четох много добри отзиви, видях също и че има избор за входния грамофонен капацитет, както и опция за работа в bridge режим. Ще съм благодарен да споделите вашаите мнения. В допълнение само ще кажа, че на този етап предпочитам усилвател пред активни ОТ. Благодаря предварително и успешна нова 2020 година.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Мнение за Marantz PM 6002 или NAD 3150
« Отговор #1 -: Януари 07, 2020, 18:56:51 pm »
Здравей,
И Marantz, и NAD са често срещани партньори на Монитор Аудио, но усилвателите на двете компании звучат доста различно.
След като ще купуваш втора ръка - може би няма да е невъзможно да чуеш комбинацията преди да решиш. По въпроса за баса - не знам каква е представата ти за добър бас, но по принцип усилвателите на NAD наблягат повечко на ниските честоти.

Неактивен petrumetricii

  • Публикации: 6
Re: Мнение за Marantz PM 6002 или NAD 3150
« Отговор #2 -: Януари 17, 2020, 18:16:42 pm »
Здравейте! Благодаря за коментара Rudra! В крайна сметка взех Marantz- a по простата причина, че е с около 20-25 години по- нов. Въпреки, че това само по себе си не е основание за по- хубав или качествен звук, след като леко намалих баса от настройките на 10ч, звука ми допадна, беше чист и нямаше това " бумтене", от което след около 30-40 минути слушане музиката " омръзва" - почва да звучи натоварващо. Все пак би ми било интересно , ако някой е слушал въпросният модел на NAD? Поздрави!