Автор Тема: Питане при свръзване на AVR-2500H с приемник на ВиваКом  (Прочетена 1385 пъти)

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Здравейте,
искам да попитам някои срещал ли е подобен проблем като моя. Свързвам телевизора към ресийвъра с HDMI кабел в ARC HDMI,телевизора ми поддържа и той ARC. След това отново с HDMI свръзвам и приемника на Виваком към ресийвъра. Първия път които го направих имаше картина и звук и в момента в които смених канала,картината изчезна и остана само звука. Телевизора ми казва че няма сигнал? Пробвах да вържа други източници към ресийвъра с HDMI и всичко си работи както трябва.
Има ли нещо специално с връзването на приемника на виваком?

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re: Питане при свръзване на AVR-2500H с приемник на ВиваКом
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2020, 22:11:53 pm »
Ако става въпрос за IPTV приемниците на Виваком, то те са пословично дървени у-ва вкарващи грешки в присъединените "умни" тв (ресивъри и т.н.) ... водещи до спиране на някоя функция или неправилната и работа.

Варианта е изключване от захранване и рестарт на у-во /тв ... до следващо блокиране :D , смяна на HDMI кабела с по-добър (може и да реши донякъде проблема) и най-доброто - смяна с новите им приемници, с които за сега не се наблюдават подобни "екстри"  ...

п.п. може да си го свържеш и директно към тв, а да връщаш звука през ARC, но проблеми най-вероятно пак ще се появят
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Питане при свръзване на AVR-2500H с приемник на ВиваКом
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2020, 12:21:59 pm »
Благодаря ти за отговора. Приемника е от старите им,до колкото разбрах не искат да ги сменят с новите,само за нови абонати ги давали.
Мисля че остава варянта за HDMI към телевизора а звука ще го пусна през ресийвъра.
Как е по-удачно? с оптичен кабел или с коаксиален кабел?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Питане при свръзване на AVR-2500H с приемник на ВиваКом
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2020, 18:16:46 pm »
От гледна точка на качеството е все едно с какъв, но по-безопасно е с оптика.
Освен това силно се съмнявам, че имаш коаксиален изход за звук.