Автор Тема: Най-добри настройки на Monitor Audio Silver 100  (Прочетена 1638 пъти)

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Здравейте,
отскоро започнах да сглобявам моята система и имам няколко въпроса относно няколко настройки. AVR-а е Denon 2500 а колоните са Monitor Audio Silver 100 за предни, MA Silver C150 за център и Bronze FX за съраунд. Към този момент още не съм закупил суб,но се надявам скоро и това да стане. Питането ми е за настройките на колоните (Hz)
Пуснах audyssey и до колкото четох и разбрах е по-добре колоните да са настроени на малки, а херцовете на 80. Това ли са най-добрите настройки?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Най-добри настройки на Monitor Audio Silver 100
« Отговор #1 -: Март 23, 2020, 13:31:30 pm »
Здравей,
Няма никакъв смисъл колоните ти да са отрязани, ако нямаш субуфер.
И да имаш - пак не е гаранция, че така ще звучи по-добре при филми, а при музика съвсем - много зависи от това какъв конкретно е субуферът, помещение, разположение и т.н.
Моят съвет е да пуснеш автоматичната калибрация и тя да се погрижи за настройките за филми.

Музика бих слушал на Direct/ Pure Direct.

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Най-добри настройки на Monitor Audio Silver 100
« Отговор #2 -: Март 23, 2020, 13:44:10 pm »
Благодаря за бързият отговор. Отрязани имаш в предвид настроени на "малки"?
За музика слушам на Pure Direct.
П.С.
Незнам дали това е за тази тема,но като източник за филми мисля да си направя едно Raspberry Pi 4? Имаш ли наблюдение дали ще пусне 5.1 или 7.1 през ресийвъра?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Най-добри настройки на Monitor Audio Silver 100
« Отговор #3 -: Март 23, 2020, 13:56:31 pm »
Когато колоните са настроени на "Малки" това обикновено означава ниските им честоти да се отрежат и да се пращат към субуфера. Ако субуферът е наистина добър, а фронталните колони наистина са малки и така или иначе не са способни да възпроизведат кой знае какви ниски честоти - това е ок. В твоя случай субуфер все още няма, така че този вариант засега е напълно ненужен. А и за в бъдеще - в зависимост от това какъв субуфер ще избереш - може да експериментираш, но аз бих оставил Silver 100 да свирят в целия си спектър.

За видео плеъра - нямам представа как се справят мини компютърчетата. Аз ползвам Dune и съм доволен :)

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Най-добри настройки на Monitor Audio Silver 100
« Отговор #4 -: Март 23, 2020, 14:05:07 pm »
Благодаря :) Нещата бавно и сигурно отват към SVS SB 2000, но да видим!