Автор Тема: Бюджетна стерео система за хол 6 х3,5 метра.  (Прочетена 1745 пъти)

Неактивен ac28

  • Публикации: 3
Бюджетна стерео  система за хол 6 х3,5 метра. Използвам предимно 320k Mp3 музика  и flac . Източник на звук таблет, лаптоп,смартфон,TV Sony 9 серия като гледам концерти.
-1Вариант- Озвучителни тела -Dali Zensor 3- ELAC Debut 2.0 B6.2-  Monitor Audio Bronze 2- Q Acoustic 3020i. Подредил съм ги по желание.
Иска ми се да имам и блутут връзка за да може да се пуска музика от смартфон или таблет безжично. Има едни мини усилватели ,който ще ми свъшат супер работа стига да свирят добре- Nobsound TPA3116 Bluetooth 5.0  или  BT20A Bluetooth 5 Stereo Audio 2 Channel Amplifier Receiver Mini HiFi Class D Full Amplifier 2.0CH for Home Speaker 100 W x 2  базирани на чип - TPA3116  . Малък опростен компактен дизайн, Hi-Fi Bluetooth безжичен усилвател Class D. Цената е супер. Не зная обаче как свирят. Базират се на 2ва чипа - TPA3116 или Tda 7297 или Тda 7498. Последните май свирят по-добре.
Другият вариант- YAMAHA A-S301  или Denon PMA-600NE  - за последният при натоварване  8 Ohm  - 45 W не е ли малка мощност.
 За да направя връзката безжична ще стане ли с  - Bluetooth Audio Adapter или през него пада качеството.
-2Вариант с активни колони- Adam Audio T7V или Adam Audio T5V .Ако взема Adam Audio T5V може да помисля за субуфер. Mackie CR8-XBT 8” Monitors with Bluetooth- имат Bluetooth,но не зная свирят ли добре.
Има ли някаква джаджа , която да вържа към колоните или усилвателя и през нея да пускам музика  най-добре безжично от гореизброените устройства без да местя кабели, стига да не се губи много от качеството на звука. Благодаря.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Бюджетна стерео система за хол 6 х3,5 метра.
« Отговор #1 -: Септември 17, 2020, 11:37:19 am »
Какъв всъщност е максималния бюджет за системата, как ще бъдат разположени колоните и какви други изисквания има, освен Bluetooth?

Неактивен ac28

  • Публикации: 3
Re: Бюджетна стерео система за хол 6 х3,5 метра.
« Отговор #2 -: Септември 17, 2020, 14:25:20 pm »
Честно казано нямам определен бюджет- около 1500 . Колоните -имам секция ,която има място за дясната на около 1.20 височина .Лявата трябва да я мисля .Ще е по-кофти ако трябва да има отстояние отзад 20-30см.  Задължително ли е тези колони да са на стойки и на каква височина е оптималният вариант да се разположат .Ами изискванията максимално хубав звук за тези пари. В момента ползвам едни Logitech Z623 2.1. Надявам се това ,което взема да е надграждане .Не ми се дават много пари ,защото не ми остава много време за слушане на музика.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Бюджетна стерео система за хол 6 х3,5 метра.
« Отговор #3 -: Септември 17, 2020, 15:35:36 pm »
Поставянето на колони в секция, особено с идеята за сериозно слушане на музика, обикновено е твърде лоша идея. А 20-30см е минимално и често недостатъчно разстояние зад гърба на колоните, за да свирят добре.
Съветът ми е преди да предприемеш каквито и да е покупки - да отделиш време за четене и размисъл, за да изградиш и разположиш адекватно прилична за бюджета си система. В противен случай има немалка верятност да получиш посредствен резултат за 1500лв.

Относно колоните - първите две предложения са добри, но спрени от производство и неналични нови в България. Освен това не бих ги разположил в секция или твърде близко до стената, особено Zensor 3.
Усилвателите на Denon и Yamaha, които си посочил, са ок за тези колони, като моделът на Denon има вграден Bluetooth приемник.


Неактивен ac28

  • Публикации: 3
Re: Бюджетна стерео система за хол 6 х3,5 метра.
« Отговор #4 -: Септември 17, 2020, 18:01:13 pm »
 Супер е ,че Denon PMA-600NE има вграден Bluetooth приемник , но - 45 W не е ли малка мощност макар ,че не слушам силно музика. Четох някакво сравнение м/ду двата . Даваха предимство на  YAMAHA A-S301 , но не помня поради каква причина. Може би ,защото е по-мощен.
Кои се явяват като аналог на  -Dali Zensor 3- ELAC Debut 2.0 B6.2 като цена и качество на звука.Q Acoustic 3030i добър вариант ли са.
Интересно ми е мнението Ви за активните колони-  Adam Audio T7V или Adam Audio T5V например.