Автор Тема: Дилемата - Hi level срещу Low level - Свързване на Субуфер  (Прочетена 1324 пъти)

Неактивен vanko0305

  • Публикации: 24
Здравейте,след много търсене в интернет и експерименти  в къщи , аз лично немога да кажа ,че намирам някаква разлика за двата вида свързване ,дори съм по склонен да приема че low level е по добрия вариант на свързване дори и за стерео-пример : 2 суба свързани  единия за ляв другия за десен канал директно от sub out ,на  Наим за ляв и десен канал   според мен е най доброто, което може да се постигне. Това аз си мисля и неказвам ,че съм прав но чисто тенически аз лично ненамирам никакво  обективно обяснение за по-добро звучене от видът на свързване ,защото както и да свържеш винаги се ползва карйното стъпало  от усилвателя на суб уфера . Защо тогава подяволите наим имат Sub Out,след като се твърди че по виско ниво е по HI-FI,та ако Naim  не е HI-FI то  кое е :)
  Твърденията че видиш ли като свържеш по високо нивоимало по малка  латенция,е малко пресилена тук говорим ,
   за по малко от милисекунда можеби което за мен е нечуваемо(пример  модулите за музика  ел барабани  имат
    закъснение фабрично  1-4 мили секунди ,това значи ли че барабаните ще закъсняват на фона на  останалите
   инструменти ? Другото нещо което  си мисля е че създателят на Рел е направил  това свързване навремето ,
   защото е бил позиционирал в стерео система ,която няма  LFE  канал- и логично е да го свържеш по висико ниво 
   в такъв случай ,затова аз си мисля че вземайки сигнал за ляв и десен канал на отделни субуфери от
   предусилвателя ,който е и за карайното стъпало няма как да има забавяне и лаг чисто технически .
   То и най- добрата кинокамера  в света  Ари Алекса мини - не е 4к а само 3.2 к (при анаморфен режим дори 2.8к)
    но хората си мислят, че не е ли 4к нестава. А то киносалоните  са само 2к в целия свят (това отклонение  е
    свързано  професионално с професията и работата ми )
    Та да дойдем пак на  основната тема аз лично невиждам  и нечувам  разлика от видът свързване ако е правилен
     Очаквам сега тук да ме нападнат хиляди твърдения и доказателства, че не съм прав просто искам да чуя ,какво
     мислите и ако минавайки сигнала през 2 крайни стъпала на усилвателя и на суба,  правеха звукът по добър
     защо не ги навържем доста  крайнии шом става по бърз баса и по отзивчив 
     

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Дилемата - Hi level срещу Low level - Свързване на Субуфер
« Отговор #1 -: Декември 14, 2020, 12:31:31 pm »
А защо е необходимо някой да те убеждава в каквото и да е, след като сам си толкова убеден :)
Субуфери на REL се използват във всякакви системи - като се почне от съвсем бюджетни такива и се стигне до наистина много сериозни High-End системи. В немалко случаи варианти за друга връзка, освен High Level, отсъстват. Понеже даваш пример с Naim - само в интегрираните усилватели на Naim, при това не във всички, има предусилвателен изход за субуфер.
Дори High Level да не е единствения вариант за връзка в конкретна стерео система - повечето потребители предпочитат него, а и REL препоръчват този вариант за свързване.

Ако на теб ти харесва повече low level вариант за свързване - всичко е наред :) важното е да си доволен от резултата.