Автор Тема: Използване на USB вход  (Прочетена 556 пъти)

Неактивен sarrummann

  • Публикации: 48
Използване на USB вход
« -: Юни 15, 2023, 14:45:20 pm »
Здравейте! Започвам темата в раздела Видео източници, но тя важи и за други раздели. Въпросът ми е свързан с ползването на USB входа на дадено устройство, било то ДВД, СД, усилвател. В инструкциите на тези устройва винаги пише флашката да се свързва директно във входа и да не се използва кабел. Предполагам това изискване е с оглед избягване на евентуални смущения от кабела. Но дали ще има някакъв друг проблем, ако се ползва хубав кабел или дори не кабел, а преходник във вид на букса? Съображението ми да не се ползва директно входа е да не би той да се повреди от честото вкарване и вадене на флашката. А като се използва кабел или букса, която си стои постоянно свързана във входа, тя ще поеме тежестта от честите съприкосновения с флашките и опасността от евентуално износване на клеми или нещо друго.   

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Използване на USB вход
« Отговор #1 -: Юни 15, 2023, 16:03:10 pm »
Здравей,
Не мисля, че би имало някакъв проблем да се ползва кабел. В най-лошия случай може да не работи идеално, но не виждам как би довело до повреда. Разбира се, добре би било кабелът да не е дълъг. Имай предвид, че при голяма част от устройствата, на USB входа има 5v захранване, предвидено, ако се ползват външни хард дискове. А ползването на външен хард диск, което съм правил многократно с такива устройства, така или иначе става посредством кабел.