Автор Тема: Препоръчайте ми медия плеър  (Прочетена 3044 пъти)

Неактивен floss

  • Публикации: 2
Препоръчайте ми медия плеър
« -: Февруари 22, 2021, 20:30:58 pm »
Здравейте, дойде време за нов медия плеър, моля специалистите тук да ми препоръчат марка и модел.
Вече повече от 10 години ползвам Dune HD 2.0 и съм много доволен, но не чете филми кодирани с х265 и мисля да го сменям.
Не ми е важно какви приложения може да поддържа, важно ми е да е направен с качествени компоненти, да чете х265, да има място за вътрешен харддиск и по възможност да прави запис от телевизията, свързан с тв приемник, ако това въобще е възможно.
Цена - до 1000лв.

Благодаря.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2021, 11:47:15 am »
Здравей,
Аз също ползвам сравнително стар Dune и проблемът с х265 и 4к заглавията понякога ме тормози, но пък удобството и безпроблемната работа с поддържаните формати - за мен са голям плюс.
В тази връзка - ако реша да направя ъпгрейд, почти сигурно той би бил към някой от новите модели на Dune - поддържат х265 и 4к, а някои от тях имат и опция за вътрешен HDD.

Неактивен floss

  • Публикации: 2
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2021, 12:38:00 pm »
Аз съм много впечатлен от работата на Дюна. Повече от 10 години не забил нито веднъж. Много здрава машина.
Не знам само новите модели с какви компоненти са направени. Технологичен идиот съм.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2021, 15:42:38 pm »
За съжаление новите ползват други чипове заради поддръжката на Android, което донякъде прецаква работата.
Иначе модела Dune HD Pro 4K Plus II има нещата, които търсиш.

Неактивен plamen1321

  • Публикации: 6
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #4 -: Март 01, 2022, 09:49:11 am »
Аз преминах към принудителен ъпгрейд, понеже със стария Попкорн А300 едно по едно започнаха да се скапват нещата...  Та днес очаквам да ми доставят Dune HD Pro Vision 4K Solo.  Има възможност за монтаж на харддиск, та въпросът ми е дали има някакви определени изисквания какъв трочно диск да се монтира? Спомням си, че преди 10 години имаше някакви конкретни модели за Пуканката, които се препоръчваха, но за Дюн нямам представа дали е така? Ако демонтирам диска от пуканката и го сложа в Дюна, дали ще работи, или се изисква някакво форматиране?
Този е моделът на диска на старата пуканка: Seagate 2TB ST2000DL003 Green, 5900 оборота.
Някакъв подобен ще стане ли за Дюна, ако този не мога да го прехвърля без форматиране...

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #5 -: Март 01, 2022, 17:18:09 pm »
Преди няколко години си бях взел един Dune 4K Duo Base. Все още си работи без проблеми. Той е с две чекмеджета за хард дискове и съм мушнал два - 3 и 4 терабайтови Сигейт. Той  е под Линукс и не си спомням да се е налагало да преформатиране дисковете, но може и да не помня.

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #6 -: Март 06, 2022, 18:54:51 pm »
Към днешна дата нищо не може да се сравни като цена / качество / бързина / функции с NVIDIA SHIELD TV Pro. Взимаш и забравяш. Kodi е топ медиен софтуер.

И Amazon 4K TV Stick би ти свършил работа, но SHIELD TV Pro е много по-добре. 

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #7 -: Март 07, 2022, 12:26:22 pm »
Аз преминах към принудителен ъпгрейд, понеже със стария Попкорн А300 едно по едно започнаха да се скапват нещата...  Та днес очаквам да ми доставят Dune HD Pro Vision 4K Solo.  Има възможност за монтаж на харддиск, та въпросът ми е дали има някакви определени изисквания какъв трочно диск да се монтира? Спомням си, че преди 10 години имаше някакви конкретни модели за Пуканката, които се препоръчваха, но за Дюн нямам представа дали е така? Ако демонтирам диска от пуканката и го сложа в Дюна, дали ще работи, или се изисква някакво форматиране?
Този е моделът на диска на старата пуканка: Seagate 2TB ST2000DL003 Green, 5900 оборота.
Някакъв подобен ще стане ли за Дюна, ако този не мога да го прехвърля без форматиране...
При всички положения диска ще работи на новия плеър след преформатиране.
Има голяма вероятност да тръгне и директно, но да виждаш още 1-2 системни дяла.
Ако нямаш нещо ценно на него преформатирането не е лош вариант.

Колкото до Kodi, може да се инсталира и на този плеър ако някой го влече.
Добър софтуер е, но иска много ръчкане и изобщо не ми се връзва с "взимаш и забравяш".
Напротив, точно Dune е такъв тип плеър. От няколко месеца ползвам от новите модели Pro Vision и всичко си работи директно от кутията.
Лично аз предпочетих варианта без вграден диск защото е доста по-евтин, а си имам NAS за сваляне и съхранение на филмите.

Неактивен plamen1321

  • Публикации: 6
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #8 -: Март 09, 2022, 12:02:39 pm »
При всички положения диска ще работи на новия плеър след преформатиране.

А какво форматиране да избера? Сложих диск в чекмеджето и излезе съобщение в менюто на DUNE-a, че се налага форматиране. Има следните опции: EXT2, EXT3, NTFS, EXT4, EXFAT. 

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #9 -: Март 09, 2022, 12:21:58 pm »
EXT3 съм ги правил досега и са работили. Не знам какви са преимуществото на EXt4, но подозирам, че и той става.
Знаеш, че ще загубиш всичко от диска, нали?

Неактивен plamen1321

  • Публикации: 6
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #10 -: Март 09, 2022, 12:49:47 pm »
Знаеш, че ще загубиш всичко от диска, нали?

Да, да, разбира се! Аз затова купих нов диск, а стария си го оставям в Пуканката, докато работи... ;)
Дюн-а с монтиран диск обаче стана доста шумен, та не зная колко удачно беше това с монтаж на вътрешен диск. С дъншен диск нещата бяха ОК...

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #11 -: Март 09, 2022, 15:49:07 pm »
Какъв тип е шума - от вентилатор, от тракане на диска....?

Неактивен plamen1321

  • Публикации: 6
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #12 -: Март 09, 2022, 16:00:02 pm »
Какъв тип е шума - от вентилатор, от тракане на диска....?

Включва се вентилатор, но освен него от вибрация се получава някакъв резонанс, леко метално бръмчене (сякаш от корпуса на ДЮН-а). Подложих кечета под крачетата на плейъра и вибрацията и шума намаляха, но все пак е разочароващо, че в съвременен висок клас плейър има такъв проблем. Едно време това го имах и с Попкорна, та все подлагах под крачетата и слагах тежести върху него, та да не бръмчи. Сега си мислех, че съм се отървал от подобни дразнещи шумове, но не би.

Неактивен plamen1321

  • Публикации: 6
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #13 -: Март 19, 2022, 18:25:26 pm »
Тествах с друг хард диск в чекмеджето и се оказа, че вибрациите и бръмченето са били от диска, а не от плейъра. Рекламирах диска и сега чакам решение от сервиза на търговеца, да видим... ИК

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #14 -: Април 06, 2022, 00:59:04 am »
Здравейте, моля за малко помощ. В момента съм свързал компютъра си чрез HDMI с ресийвъра и така гледам филми и пускам музика. До колкото съм се справил,ресийвъра автоматично си намира кодировката на филма и пуска звука през колоните( Dolby Surround,DTS...). Въпроса ми е,какво ще ми даде един мултимедиен плеър? Каква би била разликата или ползата? ???