Автор Тема: Избор на усилвател за KEF LS50 meta  (Прочетена 1549 пъти)

Неактивен surr3a1

  • Публикации: 6
Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« -: Ноември 23, 2021, 10:31:59 am »
Здравейте,
В момента имам Bluesound Powernode захранващ КЕФ-а. Звука е добър и ми харесва, но знам, че може и по-добре.

Слушах ги преди да ги купя с Arcam SA20 или 30 и имаше едни финни детайли в вокалите, които ми е трудно да чуя сега. Така преценям, че може и повече. Отделно от ревюта знам, че Audiolab 6000a(малко ми слабее с 50w и затова гледам по-големия брат) е по-добър от Powernode!

Искам да сменя Powernode за Node+амп(единствено и само BluOS признавам като платформа защото слушам от Deezer).

Чуденето е каъв да е амп/дак:

- Arcam SA20 - вероятно най-добра цена. Само него съм чувал и знам, че е добре!
- Audiolab 8300a (ясно ми е, че ще ми трябва и ДАК по-натам затова е и най-скъпото решение)
- Cambridge CXA81 - 3 години е амп на годината в WhatHiFi

Пълно готово решение в едно устройство:
Roksan Attessa Streaming Amp - супер красив и на хартия перфектен, но много нов и с малко мнения и оценки.

Всяка насока/оценка/мнение би било от полза.

Мерси!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2021, 12:04:15 pm »
Здравей,
В интернет има куп отзиви на потребители ползващи LS50 meta с широка гама от усилватели.
Хубаво е да имаш предвид, че колоните освен нискочувствителни, са и с не особено стабилен импеданс, с други думи добре е да се ориентираш към усилвател със стабилно захранване.

Освен описаните от теб варианти, като чест партньор на LS50 meta се спрягат и усилвателите на Hegel и Naim.

Трябва да се подчертае, че споменатите дотук усилватели имат драматични разлики в характера на звука и е загадка кое би могло да ти допадне най-много. Най-сигурната покупка (но не задължително най-добрата) вероятно би билa Arcam - защото си слушал комбинацията, допада ти и знаеш какво да очакваш.

Успех!

Неактивен surr3a1

  • Публикации: 6
Re: Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2021, 21:55:35 pm »
Благодаря за мнението,

Комбинацията с NAD M10 я хвалят доста, но не ми се скача там без да съм го чул някакси, защото парите са много
макар и втора ръка.

Неактивен surr3a1

  • Публикации: 6
Re: Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2021, 14:27:16 pm »
Поръчах в края на крайщата - Arcam SA30. Чакам го да дойде...

Неактивен surr3a1

  • Публикации: 6
Re: Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« Отговор #4 -: Декември 31, 2021, 01:31:54 am »
Мина месец вече и мога да споделя впечатления от Аркам-а.
В общи линии няма много общо с Powernode, защото качеството на звука е на различно ниво.
Детайли, сцена, сепарация са доста по-осезаеми тук.

MusicLife апп-а обаче хич не ми допада въпреки че върши работа, но е дървен. Поръчах си отделен Node само и само да имам отново BluOS.

Ако някой се чуди за Аркам-а, може да ми пише и ще споделя каквото мога.

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« Отговор #5 -: Януари 04, 2022, 13:48:17 pm »
Със здраве (y)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« Отговор #6 -: Януари 05, 2022, 16:14:31 pm »
Честито!
Като вземеш NODE ( предполагам NODE 2i), изпробвай как звучи по-добре - дали през вградения DAC в стриймъра и оттам по уаналогови RCA кабели в Аркама, или да изполваш стриймъра само като източник, и по коаксиален кабел в Аркама, като използваш вградения DAC в усилвателя.
Аз използвам втория вариант - през външен DAC.

Неактивен surr3a1

  • Публикации: 6
Re: Избор на усилвател за KEF LS50 meta
« Отговор #7 -: Януари 25, 2022, 10:27:05 am »
Здравей, използвам Нода(2021) само като източник по коаксиален кабел. През вградения ДАК не виждам никакъв смисъл да тествам, защото е правено много пъти и е ясно, че вградения не е нещо невероятно.

По-интересено е сравнението м/у Нода и вградения ДАК + вградения стримър директно. Сравнявах и установих, че зависи от кабела. Имах 2 кабела за тестване, единият беше NEOTECH NEI-3004 MK3 0.5м, а другият е някакъв ефтин 1.8м.
Neotech-a при сравнение сякаш леко убиваше високите, а запазваше ниските и обратно за ефтния(пряко сравнение с вградения стримър). Накрая оставих ефтиния кабел, а скъпия го върнах на собственика.

В момента чакам едни Atlas Equator коаксиални кабели да направя още един тест и да видим кой ще остане последно.

Тази седмица чакам да пристигне и един RME Adi-2 Dac Fs, който да вдигне нивото като цяло. Може да пусна едно мнение и след това.

П.С.
Междувременно купих и пристигна и един Денон Х4400Н рисивър да замени стария ми Пионер LX303. Направих едно бързо сравнение м/у него и Аркам-а, което продължи 1мин и беше изключено - ужасна работа(чинч кабелите бяха много зле)! Рисивър за музика не става, но пък киното скочи в пъти спрямо стария...