Автор Тема: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910  (Прочетена 1036 пъти)

Неактивен omax

  • Публикации: 9
Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« -: Януари 18, 2022, 12:36:59 pm »
Добър ден и благодаря за приема:-)

Както се разбира и от заглавието, налага се да заменя бойния ми стар Денон AVR 1910, закупен заедно със всички необходими озвучителни тела и стойки преди години от този магазин след съвет на консултантите му:-)
През годините не съжалявах и за момент, че се доверих на съветите им, за което отново благодаря.
Но, вече сме в ерата на 4к и 8к видео източници и сигнали и се налага да направя ъпдейт на ресивъра.
Спрял съм се на следните варианти:

1.Denon AVC-X3700H
2.Marantz SR6015
3. ........................ - в този бюджет.

ОТ са букшелфчета и център на МА - силвър серия но точния модел не помня през годините.

Ще ми се новия ресивър да е малко по-стерео насочен. В смисъл, насочен И към музиката, а не както досега предимно към филмовото изживяване.
Разсъждавах и върху комбинация между нисък клас ресивър с PreOut и по висок клас усилвател за предните колони но се опасявам, че бюджета от 3 000 лева няма да ми го позволи на този етап и за това смятам на първо време да насоча целия бюджет към ресивър с опция за последващо добавяне на усилвател.

Ще бъда благодарен да чуя отново вашите мнения относно необходимостта от 4к/8к ъпгрейд.

Благодаря ви предварително и бъдете здрави.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #1 -: Януари 18, 2022, 13:03:03 pm »
Привет,
Ъпгрейдът на ресивър ще ти донесе куп позитиви - освен по-доброто звучене и в кино, и в стерео, новите ресивъри имат изключително приятни вградени стрийминг услуги и други удобства.

Драматичния проблем е намирането на наличен ресивър - напоследък ситуацията е наистина ужасна.

Иначе настоящият ти ресивър е от съвсем начален клас и покупката на модел около 3000лв би била прилична стъпка напред. Освен това моделите в този бюджет имат предусилвателни изходи и ако в далечното бъдеще се замислиш по-сериозно и в тази посока - ще имаш готова възможност.

Имай предвид, че различните производители - Denon, Marantz, Yamaha имат доста различно звучене и купуването на модел от различен производител спрямо сегашния ти, може да е приятна изненада, а може и да са окаже нещо трудно за преглъщане и свикване.

Неактивен omax

  • Публикации: 9
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #2 -: Януари 18, 2022, 13:27:04 pm »
Благодаря за бързия отговор.

Именно, пробелма идва от посочения факт, че всички звучат различно. Лошото е, че незнам в София къде мога да ги чуя:-)
Също така, осъзнавайки началното ниво на текущия 1910 съм любопитен как звучат Марантц и Ямаха....и то предимно в стерео режим.

Явно ще търся някъде в София където ще мога да ги чуя като звучене трите производителя.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #3 -: Януари 19, 2022, 00:58:26 am »
Не мисля, че би могъл да "чуеш" ресивърите.
Слушането с различни колони и изобщо с изцяло различна постановка би имало смисъл ако ги има всички на едно място.
Нещо, в което силно се съмнявам.
Варианта ти е или да заложиш на опита си с Денон и звука, който познаваш, но на по-високо ниво, или да рискуваш с друга марка, базирайки се на чужди мнения или ревюта.
Както казва колегата, избора в момента е - каквото намериш налично.

Неактивен omax

  • Публикации: 9
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #4 -: Януари 19, 2022, 10:38:41 am »
Благодаря за мнението.
Май наистина оставам на Денон. За съжаление сте прави и за наличностите. Исках 3700н но не го намирам. Изненадващо намерих налични 3600н но на по висока цена от 3700н.:-)

Неактивен omax

  • Публикации: 9
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #5 -: Януари 26, 2022, 16:26:30 pm »
Добър ден,
отново имам нужда от вашето мнение.
Понеже имам възможност да взема един демонстрационен Денон 3700Н но ми предлагат и един 5200W и ужасно се разколебах между двата модела. Осъзнавам че при 5200 няма да имам новите формати Dolby Vision, HDR10 r HDR+ но гледайки характеристиките му, смятам, че стои по-високо в "хранителната верига", независимо, че е по стар модел. Бихте ли изразили и вашето мнение в тези мои съждения?

Благодаря ви

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #6 -: Януари 26, 2022, 16:28:43 pm »
3700 взимаш с гаранция и с Heos приложението, което е изключително удобно.
5200 e по-висок клас, но с изтекла гаранция, поостарял от гледна точка на формати и удобства.

Неактивен omax

  • Публикации: 9
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #7 -: Януари 26, 2022, 16:34:25 pm »
Благодаря, да така е....по скоро, разбирайки какво да четете в характеристиките (аз съм си лаик) смятате ли, че "ще чуя" разликата в двата класа ресивъри?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #8 -: Януари 26, 2022, 16:42:43 pm »
Разлики в отделните класове ресивъри се чуват без особено напрягане, въпросът е би ли била смислена разликата при купуването на технологично остарял ресивър без гаранция.

Неактивен omax

  • Публикации: 9
Re: Ъпгрейд на стария боен другар Denon AVR 1910
« Отговор #9 -: Януари 31, 2022, 12:01:48 pm »
Добър ден,
искам да използвам темата за да дам обратна връзка след направения от мен ъпгрейд на 1910-ката.

Та, след като се допитах по темата отново с този форум и след като разума надделя, се спрях на нов 3700H, вместо на 5200.
В събота извърших миграция и двата почивни дни се отдадох на слушане и гледане:-)

Ефекта от 3700 на моята конфигурация с МА Bronze 2 наистина мога да оприлича в стъпка на горе и в правилната посока. За моите уши стъпката е голяма.

Използвам момента да изкажа огромните са благодарности, че много много търпеливо ми беше отговорно компетентно на всеки поставен от мен лаишки въпрос и обслужен изключително професионално. През цялото време осъзнавах, че задавам аматьорски въпроси но за миг не усетих нотка на раздразнение или проява на нетърпение.
Благодаря за което.

П.С. Извинявам се и за обаждането в почвен ден но просто бях объркал яко окабеляването и конфигурирането на ресивъра. Сего вскичко ОК.

До нови срещи за ъпгрейд. Надявам се да е скоро...