Автор Тема: Изгорял субуфер - съвет за нов.  (Прочетена 911 пъти)

Неактивен omax

  • Публикации: 9
Изгорял субуфер - съвет за нов.
« -: Февруари 09, 2022, 11:35:25 am »
Добър ден,
за съжаление един стар активен суб, който ползвах, (дори не му знам името) сдаде богу дух. И ще отиде за рециклиране.
Планирам във времето и ъпгредей на ОТ, част от 5+1 система за домашно кино, като съм се насочил към MA Silver 100 7G.

Помещението е около 18-20 кв.м.
Ресивъра е Денон 3700H.
Текущи ОТ - MA Bronze bx2

Според вас, кой от изброените по долу ще се впише най-добре, като баланс и за филми и за стерео (ако изобщо и възможно подобно нещо) към текущата конфигурация но с поглед и към планираната покупка на МА Силвър 100.

Monitor Audio Bronze W10
SVS SB-1000 Pro
REL T5x

Цената на изброените продукти ми дава определена насока но съм се научил, че не всичко винаги е въпрос на цена в подобни бюджетни конфигурации.
За съжаление, възможния бюджет е в рамките на ценовите нива на изброените от мен три продукта.

Непланираната аварийна ситуация ме накара да си променя етапите и сроковете на ъпгрейд :-)

Благодаря ви предварително за насоките.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изгорял субуфер - съвет за нов.
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2022, 12:00:15 pm »
Здравей,
С оглед предстоящите ти ъпгрейди, не съм убеден, че избраните от теб модели са особено добро решение.
Аз бих се спрял на други 3 варианта, които, за съжаление са в по-висок бюджет, но биха допълнили по-добре колони от Silver серията на Monitor Audio:

Monitor Audio Silver W12
- логичен избор за Silver серията, добър субуфер, за съжаление цената му се покачи напоследък, а и вече се предлага само в черен лак и бял сатен.

SVS SB-2000 Pro - чудесен компактен вариант, сравнително достъпен, би бил добър избор за тази система и помещение.

REL T9x - друг чудесен вариант за тази система (с оглед на бъдещите колони), особено за стерео. Като минуси - най-високата цена от трите модела и финиш отново само в лак.



Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Изгорял субуфер - съвет за нов.
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2022, 14:44:11 pm »
Когато се купува машина е добре да се помисли за гаранцията и поддръжката.
Събуфера е машина за бас.Най натоварената в системата.
Поддръжката на СВС е без конкуренция на тази планета.Казвам го от опит.
Вносителите пък за БГ са може би най адекватните и коректни търговци които познавам.Пак от опит!
Гласувам с две ръцеза СВС.Като собственик знам какво могат моделите с ДСП и познавам тембъра на говорителите им.Специфичен е!Струва си всяка стотинка.