Автор Тема: DENON PMA-900HNE или MARANTZ NR1200  (Прочетена 719 пъти)

Неактивен Георгиев

  • Публикации: 3
DENON PMA-900HNE или MARANTZ NR1200
« -: Юни 25, 2023, 13:32:28 pm »
Здравейте. Нов съм във форума и нямам много знания в сферата , затова реших да се допитам до вас.Та общо взето питането ми се състои в заглавието на темата . Кой от двата усилвателя  да избера .  Marantz предлага Hdmi свързаност ,  но това не ми е приоритет . Бих искал да взема по качествения продукт , като изпълнение ,компоненти и звучене .

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: DENON PMA-900HNE или MARANTZ NR1200
« Отговор #1 -: Юни 25, 2023, 14:25:54 pm »
Здравей,
Не съм слушал Marantz NR1200, но стерео ресивърите в днешно време обикновено са кино ресивъри - с премахнати съраунд канали.
От гледна точка на захранване, компоненти, изпълнение и най-вече звучене, чистият стерео усилвател в сходен бюджет обикновено звучи осезаемо по-добре.
Ако наистина HDMI връзката не те вълнува особено, със сигурност бих избрал Denon PMA-900HNE.
Успех!

Неактивен Георгиев

  • Публикации: 3
Re: DENON PMA-900HNE или MARANTZ NR1200
« Отговор #2 -: Юни 25, 2023, 17:43:49 pm »
Благодаря. И аз клонях към DENON чисто визуално . Искате да кажете ,че е по добре примерно да се насоча към стерео усилвател и отделно примерно към някакъв стреемар , но тогава ще трябва да са от една марка ,за да се съчетаят добре визуално . Този Denon ,който съм харесал е двете в едно .Може ли да ми предложите нещо в ценовия диапазон на DENON PMA-900HNE.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: DENON PMA-900HNE или MARANTZ NR1200
« Отговор #3 -: Юни 25, 2023, 20:54:52 pm »
Искате да кажете ,че е по добре примерно да се насоча към стерео усилвател и отделно примерно към някакъв стреемар ,.
Нито искам, нито някъде съм казал такова нещо.
Вграждането на стрийминг платформа в стерео усилвател е доста популярна практика вече и в модели от много висок клас.
Под Чист стерео усилвател имах предвид - да не е на базата на кино ресивър, ако се гони максимално звуково качество.

Неактивен Георгиев

  • Публикации: 3
Re: DENON PMA-900HNE или MARANTZ NR1200
« Отговор #4 -: Юни 25, 2023, 23:08:47 pm »
Разбрах . Извинявам се . Благодаря за отговора .