Автор Тема: Subwoofer - Монитор Аудио или Велодин  (Прочетена 5996 пъти)

Неактивен snaily

  • Публикации: 36
Subwoofer - Монитор Аудио или Велодин
« -: Март 17, 2010, 09:15:26 am »
Здравейте,

искам да си взема суб. Засега съм се спрял на два модела

1. Монитор Аудио, бронз серията - http://www.monitoraudio.co.uk/products/bronze-br/brw10/specification
2. Велодин - http://www.**********/for_home/speakers/suboofers/cht_8q/

По принцип се бях спрял на МА - останалите тонколони са от същата серия и ще направя пълен комплект. Но отзивите в интернет точно за този модел на МА не са добри.

От други форуми разбрах че се препоръчват Рел и Велодин. Не знам какви са цените на Рел, но този Велодин по-горе ми 'пасва' по цвят, размери и цена.

Та ако някой има опит със някой от двата да сподели. Също така приемам предложения и за други модели, стига да са налични в България.

Ограничен съм откъм място, мога макс. 35-40см широчина да си позволя. На цената на МА мога да си взема и Велодин 10", но ми идва прекалено голям като размери. Помещението е 25-30кв.м, но обикновено се гледа/слуша от 2 до 3.5 метра разстояние от суб-а.

Поздрави.


vasilivanov

  • Гост
Re:Subwoofer - Монитор Аудио или Велодин
« Отговор #1 -: Март 17, 2010, 09:53:25 am »
Ако колоните ти са на Monitor Audio от същата серия, ще е по-добре да си вземеш суба на Monitor Audio.

Иначе аз бих си избрал от двата Velodyne.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Subwoofer - Монитор Аудио или Велодин
« Отговор #2 -: Март 17, 2010, 10:05:59 am »
Добре е да кажеш какви са все пак останалите колони. Аз мисля, че се сещам, но все пак да е ясно.
Субуфера само за филми ли го купуваш или мислиш да го ползваш и за музика?
Още от сега подозирам сериозно проблеми със субуфера заради нишата, в която ще го слагаш.

Неактивен snaily

  • Публикации: 36
Re:Subwoofer - Монитор Аудио или Велодин
« Отговор #3 -: Март 17, 2010, 10:09:03 am »
Здравей,

да останалите колони са от същата серия на МА.

Това което най-много ме притеснява е че като цяло отзивите специално за тоз суб са много негативни.

Поздрави.

Неактивен snaily

  • Публикации: 36
Re:Subwoofer - Монитор Аудио или Велодин
« Отговор #4 -: Март 17, 2010, 10:17:53 am »
Добре е да кажеш какви са все пак останалите колони. Аз мисля, че се сещам, но все пак да е ясно.
Субуфера само за филми ли го купуваш или мислиш да го ползваш и за музика?
Още от сега подозирам сериозно проблеми със субуфера заради нишата, в която ще го слагаш.

Предните са БР2, БР център и скоро надявам се БРФХ за задни.

Напоследък слушам все повече музика (апетита идва с яденето), така че ще се ползва за всичко - музика, филми и игри.

Това за мястото малко ме притесни. Има ли минимални изисквания относно отстоянието от стени/мебели?

Ресивъра е Денон 1910 ... ако има значение.

Поздрави.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Subwoofer - Монитор Аудио или Велодин
« Отговор #5 -: Март 17, 2010, 12:26:59 pm »
Щом позлваш за предни BR2, то този субуфер ще ти трябва и за музика. Аз също бих ти препоръчал моделите на Velodyne. Нищо не пречи да отидеш до Аудио Центъра и да си пуснеш BR2+субуфера и да видиш как звучи.
Аз в момента се мъча с моя субуфер, че е сложен в подобна ниша и се получават сериозни бумтенета и изкривявания на ниските честоти.